ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > دستگیری غیر قانونی جوانان در اهواز و شوشتر توسط ماموران لباس شخصی

دستگیری غیر قانونی جوانان در اهواز و شوشتر توسط ماموران لباس شخصی

دستگیری جوانان اهواز
ایران – اجتماعی – تظاهـرات

دستگیری جوانان در اهواز و شوشتر توسط ماموران لباس شخصی

بر اساس گزارشات رسیده در روز جمعه ۲۲ دی ماه از منابع خبری و فعالان حقوق بشری ، طی روزهای اخیر نيروهای امنيتی همراه با شماری از ماموران لباس شخصی اقدام به دستگیری تعدادی از جوانان روستاهای منطقه شعيبيه تابع شهرستان شوشتر  كردند.

دستگیری اين جوانان بدليل شركت آنها در تظاهرات سراسری می باشد، خانواده این دستگیر شدگان می‌گویند که آنها از روز بازداشت فرزندان خود تا كنون از سرنوشت آنها هیچگونه اطلاعی در دست ندارند.

فعال حقوق بشر کریم دحیمی در تماس با العربیه گفت نیروهای امنیتی ایران علی كعبی ۲۴ ساله، كريم كعبی ۲۳ ساله، رحيم كعبی ۲۲ ساله، محمد كعبی ۱۹ ساله را بازداشت کردند.
آقای دحیمی به نقل از منابع محلی گفت که در تظاهرات سراسری اخیر تعدادی از جوانان منطقه شعيبيه همراه ديگر معترضين در شهرهای اهواز و شوشتر در تظاهرات شركت كردند كه در روزهای تظاهرات نیز ده تن از شهروندان اين منطقه توسط اداره اطلاعات بازداشت شدند.

به گفته فعالان حقوق بشر طی تظاهرات اخیر نیروهای امنیتی در استان خوزستان نزدیک به یک هزار نفر از جوانان این مناطق را بازداشت کردند.
یادآوری می شود، مطابق اطلاعات رسیده بدنبال موج دستگیری های گسترده در اهواز زندان کارون اهواز بازگشایی شد تا جوانان دستگیر شده در تظاهرات‌های اهواز به آن منتقل شوند.

یکی از اصلی‌ترین شهرها که طی ۱۲ روز ایام تظاهرات سراسری، اقدام به برپایی تظاهرات و اعتراضات نموده، شهر اهواز در استان خوزستان بود که تقریبا به طور روزانه شاهد برپایی تظاهرات و اعتراضات جوانان و مردم به‌پا خواسته در آن بودیم.

به قرار اطلاع بدلیل کمبود جا زندان کارون اهواز نیز که در سال ۹۴ بدلیل بافت فرسوده زندان و قرار گرفتن آن در محیط شهری تعطیل شده بود، برای انتقال جوانان دستگیر شده در اهواز، بازگشایی شد و براساس اطلاعات دریافتی اتاق‌های این زندان از بازداشت‌شدگان تظاهرات و قیام مردم ایران پر شده است. شهروندان ساکن اطراف زندان کارون اهواز، تردد ده‌ها خودرو حامل بازداشت‌شدگان را طی روزهای اخیر گزارش کرده اند.

گزارشات منابع مختلف حاکی است که تعداد دستگیریها در سراسر ایران به چندهزارتن بالغ می‌شود.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment