ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > مفقود شدن ۲۰هزار میلیارد تومان، یک فقره از دزدیهای دوره شهرداری قالیباف

مفقود شدن ۲۰هزار میلیارد تومان، یک فقره از دزدیهای دوره شهرداری قالیباف

اختلاس در شهرداری
ایران – اجتماعی

مفقود شدن ۲۰هزار میلیارد تومان، یک فقره از دزدیهای دوره شهرداری قالیباف

یک عضو شورای شهر تهران: ۲۰ هزار میلیارد تومان در دوره شهرداری قالیباف گم شد

یک عضو شورای شهر تهران، یک روز پس از گزارش شهردار تهران از«تخلفات» دوره مدیریت محمد باقر قالیباف، از «گم شدن» ۲۰ هزار میلیارد تومان از بودجه شهرداری تهران در طول سال‌های ۸۴ تا ۹۶ خبر داد.

در جلسه روز دوشنبه ۲۵ دی مجید فراهانی، گفت که بین درآمدهای و هزینه‌های شهرداری در طول ۱۲ سال شهرداری محمد باقر قالیباف «۲۰ هزار میلیارد تومان» اختلاف وجود دارد و باید تکلیف این رقم «گم شده» مشخص شود.

فراهانی اضافه کرد: «هر چند که برخی می‌گویند این پول برای پرداخت بدهی صرف شده اما جای سئوال است که مگر حساب و کتاب نداریم که در هیچ کجا قید نشده است که این ۲۰ هزار میلیارد تومان کجا رفته است؟».

او از قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور درخواست کرد که به این موضوع وارد شده و وضعیت این پول‌ها را مشخص کنند.

فراهانی، عضو شورای شهر تهران همچنین گفت که در نظرسنجی‌ها، شهرداری‌ها «جزء فاسدترین دستگاه‌ها» شناخته شده و در یک نظر سنجی، یک سوم از مراجعه کنندگان به شهرداری اعلام کرده‌اند که «از آنها از تقاضاهای خلاف ضوابط و مقررات شده است».

از سوی دیگر شهردار تهران، محمد علی نجفی، روز یکشنبه ۲۴ دی، در گزارشی از وضعیت شهرداری پایتخت، شهردار و مدیران سابق این نهاد را به مواردی چون «هزینه کردن بودجه شهرداری در انتخابات ریاست جمهوری»، «استخدام ناگهانی ۱۳ هزار نفر در آستانه انتخابات»، «خیانت در صندوق ذخیره کارکنان شـهرداری» و «واگذاری سلیقه ای۶۷۴ ملک» متهم کرده بود.

نجفی اضافه کرده بود که شهرداری تهران قصد دارد که گزارش چهار یا پنج مورد از «تخلفات» دوره شهـرداری محمد باقر قالیباف را به قوه قضائیه ارسال کند.

در همین رابطه، غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه، در واکنش به این سخنان گفته است که «معمولا مسئولین جدید نسبت به مسئولین سابق حرف‌هایی دارند. ما هم می‌گوییم گزارش کنید تا رسیدگی کنیم اما بعضی وقت‌ها حرف می‌زنند و گزارشی نمی‌دهند».

روز ۲۴ اسفند سال گذشته، نمایندگان مجلس در جلسه علنی با ۱۳۲ رأی موافق، ۹۰ رأی مخالف و پنج رأی ممتنع از ۲۳۳ نماینده حاضر، به رد طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران رای دادند.

اما تعدادی از نمایندگان مجلس یک بار دیگر طرحی را برای انجام تحقیق و تفحص از شهرداری تهران ارائه کرده اند. ولی هنوز این طرح در صحن علنی مجلس بررسی نشده است.

البته تصویب یا عدم تصویب طرح در مجلس، تغییری دراصل و ماهیت دعوا ایجاد نمی‌کند. موضوع اصلی این است که دزدی و چپاول امری نهادینه شده در کل تار و پود جمهوری اسلامی است و خاص این نهاد یا آن نهاد نیست. در این زمینه مشخص یعنی در زمینه دزدی و چپاول و اختلاص مسئولین جمهوری اسلامی «همه با هم» شریک و ذینفع هستند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment