ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > فراری دادن یکی از دزدان اصلی پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان با ۵۰۰ میلیارد بدهی

فراری دادن یکی از دزدان اصلی پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان با ۵۰۰ میلیارد بدهی

بانک ذخیره فرهنگیان
ایران – اجتماعی

فراری دادن یکی از دزدان اصلی پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان با ۵۰۰ میلیارد بدهی

جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید «یکی از متهمان پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان «با ۵۰۰ میلیارد بدهی، از ایران گریخته است».

کوچکی‌نژاد درباره آخرین وضعیت پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان گفته است که «بیش از ۲۰ نفر» در ارتباط با این پرونده بازداشت شده و به زندان افتاده بودند که «اکنون با وثیقه بیرون آمده و متعهد شده‌اند که پول‌ها را برگردانند».

آن‌طور که این نماینده مجلس گفته است، این افراد در حال حاضر «در تلاش هستند به تعهدی که برای برگرداندن مبالغ داده‌اند، عمل کنند».

مهدی نیکدل مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان، در اردیبهشت‌ماه سال جاری، گفته بود برخی بدهکاران بانکی این صندوق که «افرادی متمول» بوده‌اند، برای «تبدیل اموال خود به پول و پرداخت معوقات» آزاد شده‌اند.

با این حال به گفته جبار کوچکی‌نژاد، «تعدادی» از متهمان پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان «از جمله آقای میم از کشور گریخته‌اند».

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بدون به نام این فرد، اضافه کرده که وکیلِ وی، «قرار است ترتیبی صورت بدهد که نامبرده به کشور بازگشته و نسبت به بازگرداندن حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومانی که به او مربوط است، اقدام کند».

او خردادماه سال جاری نیز اعلام کرده بود که تاکنون چند متهم مرتبط با این پرونده، «هنگام خروج از کشور» بازگردانده شده‌اند.
جبار کوچکینژاد با اعلام این موضوع خواستار مراقبت از متهمان این پرونده تا تعیین تکلیف آنها در دادگاه شده و افزوده بود که «تاکنون چند نفر متهم مرتبط با پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان را از هواپیما پایین آورده و برگردانده‌اند».

کوچکی‌نژاد با اشاره به «باز» بودن این پرونده، احتمال داده که در صورت به دست آمدن «سرنخ‌های جدید»، افراد دیگری نیز «بازداشت [شده] و مورد بازجویی قرار گیرند».

فراری دادن یکی از متهمان پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان با ۵۰۰ میلیارد بدهی

کوچکی‌نژاد با اشاره به حجم بالای تخلفات صورت گرفته، افزود: بالای ۱۴ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان میزان تخلفات بوده‌است. در صندوق ذخیره و شرکتهای تابعه از جمله بانک سرمایه، شرکت خانه‌سازی، پترو فرهنگ، شرکت سرمایه گذاری و … تخلف شده است.

وی افزود : البته تعدادی نیز از جمله آقای “میم” از کشور گریخته‌اند. البته وکیل این فرد در گفت‌وگویی که با ما داشت، قرار است ترتیبی صورت بدهد که نامبرده به کشور بازگشته و نسبت به بازگرداندن حدود۴۰۰– ۵۰۰ میلیارد تومانی که به او مربوط است، اقدام کند.

شایان ذکر است که پيشتر محسنى اژه اى، شبدوست مالامير و محمودرضا خاورى را كه هر يك ٣ هزار ميليارد تومان اختلاس كرده بودند را، از كشور فرارى داده بود  و حالا خبر از فرار یکی از متهمان اصلی این پرونده است که میزان ۵۰۰ میلیارد تومان از صندوق ذخیره فرهنگیان دزدیده است.

صندوق ذخیره فرهنگیان بیش از ۸۰۰ هزار عضو وابسته به وزارت آموزش و پرورش دارد و از سپرده‌های ماهیانه فرهنگیان به آنان سود سالانه پرداخت می‌کند.
جبار کوچکی‌نژاد؛ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن تایید این خبر اعتراف کرد که بیش از ۲۰ نفر در این ارتباط بازداشت شده و به زندان افتاده بودند که اکنون با وثیقه بیرون آمده و متعهد شده‌اند که پولها را برگردانند.
کوچکی نژاد در بخش دیگری از سخنانش گفت : این تخلف به واسطه صندوق ذخیره، توسط بخشهای مختلفی در هم تنیده و شبکه‌ای صورت گرفته و ممکن است با عیان شدن لایه‌های پنهان دیگری از اقدامات این شبکه، مبالغ دیگری به حجم تخلف افزوده شود.
براساس اظهارات کوچکی‌نژاد، این کلان دزدیها همگی در «دولت بهار» یعنی دولت احمدی نژاد صورت گرفته است. حال آنکه کلان دزدی و اختلاس و چپاول سالها در تمام حاکمیت کنونی نهادینه شده است و در این زمینه همه ریاست جمهوری ها با هم اشتراک مساعی دارند و گوی سبقت از هم می ربایند.

مگر دوران شهرداری محمدباقر قالیباف به اختلاسهای میلیاردی در شهرداری تهران شناخته نمی‌شود و در پایان دوران شهرداریش ۲۸ میلیارد تومان ناپدید نشده‌بود؟
مگر کلان دزدیهای کرباسچی در دوران ریاست‌ جمهوری رفسنجانی یا کلان دزدیهای شهرام جزایری و . . . از خاطر مردم می‌رود؟ یا کلان دزدیهای سران مؤسسه مالی کاسپین و سایر مؤسسات مالی از جیب مردم محروم و زحمتکش. همانها که روز و شب در سرما و در گرما در خیابان بدنبال دارایی غارت شده خویشند یا همانها که ماهها حقوق دریافت نکرده اند و وقتی اعتراض می‌کنند با بسیج یگان‌های ویژه پاسخ می‌گیرند.

واقعیت این است طی تمام این سالها تمام منابع ثروت ایران یا در جیب آقایان و آقازاده‌ها به یغما رفته است و یا خرج امثال حسن نصرالله و بشار اسد و حشد‌الشعبی و حوثی‌ها و . . . شده است
وگرنه در کشوری که به گفته مقامات همه امور تحت کنترل سربازان گمنام است و چندتار موی یک زن هموطن که از روسری بیرون افتاده است از چشمشان پنهان نمی‌ماند چگونه است که متهم و دزد  ۵۰۰ میلیارد تومانی بسادگی و دور از دید همه ارگانهای ریز و درشت امنیتی و کنترلی، از کشور خارج می‌شود!!؟؟

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment