ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > نیشکر هفت‌تپه، کارخانه یا پادگان نظامی؛ در نیشکر هفت‌تپه چه می‌گذرد؟

نیشکر هفت‌تپه، کارخانه یا پادگان نظامی؛ در نیشکر هفت‌تپه چه می‌گذرد؟

نیشکر هفت‌تپه

ایران – کارگری- گزارش

نیشکر هفت‌تپه ، کارخانه یا پادگان نظامی؛ در نیشکر هفت‌تپه چه می‌گذرد؟

نصب دوربین های متعدد در سطح شرکت و حضور مداوم نیروهای انتظامی، شرکت نیشکر هفت‌تپه را به یک پادگان به تمام معنا تبدیل کرده است

صبح روز پنج شنبه ۹ شهریور ماه کارگران بخش صنعت نیشکر هفت‌تپه مجددأ دراعتراض به پرداخت نشدن سه ماه معوقات مزدی دست به اعتصاب زدند. بدنبال این حرکت اعتراضی  مدیر بخش صنعت فرشید مومن غریب به کارگران پیشنهاد پرداخت مساعده را داده وگفت که فعلا بدلیل مشکل مالی کارفرما توان پرداخت حقوق را ندارد. اما این طرح از طرف کارگران مورد موافقت قرار نگرفت و کارگران تا پایان روزکاری در اعتصاب بودند.

اقدامات قائم مقام مدیریت نیشکر نیز همانند مدیریت چسب هل می‌باشد که  قانونی سوای قانون کار برای خودش درمغزش ترسیم کرده و مدام اعلام میکند که شرکت خصوصی است ایشان به آیین نامه انضباط کار اعتقادی ندارد و کمیته انضباط کار تحت سلطه ایشان است.

لازم است بازرسان اداره کاراستان خوزستان وشهرستان شوش همانند اداره کل کار استان آذربایجان عمل کرده ومانع برخورد فله ای با کارگران شوند.

ایجاد جو رعب و وحشت

نصب دوربین های متعدد در سطح شرکت و حضور مداوم نیروهای انتظامی، شرکت نیشکر را به یک پادگان به تمام معنا تبدیل کرده است که در این خصوص حفاظت اطلاعات و بازرسی نیروی انتظامی و شورای تامین شهرستان شوش باید به پرسنل توضیح دهند تا کارگران تکلیف خود را بدانند که اگرشرکت به نهادی نظامی واگذارشده بجای لباس کاری که چند ساله داده نشده پرسنل لباس نظامی بپوشند و بجای گروه شغلی درجه دریافت کنند.

دلیل ندارد تا دو نفرکارگر در سطح شرکت اعتراضی میکنند نیروی انتظامی بلافاصله وارد شرکت شود تا رعب و وحشت بوجود بیارند، گویی که نیروی انتظامی تحت فرمان مدیریت شرکت است.

کارگران ثابت کردند برای معیشت خانواده درمقابل اقدامات فراقانونی از جمله پرونده سازی، اخراج، تهدید و تعهد وغیره… وحراستی وامنیتی هراسی ندارند و متحدانه ازمعیشت و نان زن و بچه خود دفاع میکنند.

کارگران ازمسئولین امنیتی،‌ انتظامی وقضایی که برای بیش از۷۰ کارگر زحمتکش این شرکت پرونده سازی کردند سوال دارند: چرا در چند روز گذشته که اعتراضی صورت نگرفت حق وحقوق پرسنل پرداخت نشد؟ چرا بجای پرداخت مطالبات پرسنل در این چند روز باز بصورت فله ای تعدادی دیگر از کارگران از کار اخراج، تعلیق و به کمیته انضباطی کشیده شدند؟

اخیراکارفرما سعی دارد از طریق کمیته انضباطی اقدامات ذکرشده را قانونی کند، کمیته انضباطی که هیچگونه استقلالی ندارد و حکم چماق را برای کارفرما درمقابل کارگران بازی میکند. متاسفانه بدلایلی که مسئولین مربوطه شهرستانی واستانی و دولت روحانی و سازمان خصوصی سازی باید پاسخگو باشند همه درقبال اقدامات کارفرما سکوت کردند،‌ گویی کارگران این شرکت شهروند ایرانی نیستند .

ناگفته نماند که علت سکوت همه عاملین دولت روحانی کاملأ مشخص و واضح است:‌

از کوزه همان طراود که در اوست. دولت همه همَ و غمَش تأمین هزینه‌های میلیاردی جنگ‌افروزی در سوریه، یمن، عراق، لبنان و . . . . پرکردن جیب آقازاده‌ها است و قیمت آنرا هم طبق معمول از جیب محرومترین اقشار جامعه می‌پردازد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment