ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > درگیری مردم و نیروهای سپاه در حمایت از کولبران در سردشت

درگیری مردم و نیروهای سپاه در حمایت از کولبران در سردشت

کولبران درگیری مردم سردشت

ایران – کولبران

درگیری مردم و نیروهای سپاه در حمایت از کولبران در سردشت

اهالی روستای «بیوران» در سردشت با ماموران سپاه درگیر شده و در ادامه این درگیری جاده ها را بستند.

پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه ۹۶ مردم روستای بیوران در سردشت در اعتراض به جلوگیری از عبور کولبران از مرز، توسط ماموران سپاه پاسداران و برای مقابله با دستگیری کولبران جاده را بستند و با ماموران سپاه پاسداران درگیر شدند.

نیروهای مرزی و نیروهای سپاه به روی مردم معترض آتش گشودند که در نتیجه این تیراندازی یک کولبر به نام «عبدالواحد نلاسی» مجروح شد. همچنین یک دختر ٢٣ ساله به نام «سوزان بیورانی» نیز بر اثر شلیکهای پیاپی ماموران سپاه در مقابل درب خانه خود زخمی شد.

لازم به یادآوری است که از روز چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، بیش از ۱۰۰ کولبر توسط نیروهای مرزی و سپاه در منطقه سردشت تحت محاصره قرار گرفته اند.نیروهای انتظامی و سپاه در سردشت در منطقه مرزی دوله بی مسیر بازگشت کولبران را مسدود کرده و از بازگشت آنان به داخل کشور جلوگیری کردند.

نیروهای نظامی کولبـران را از بعد از ظهر روز چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه به محاصره خود در آورده اند. کولبرانی که محاصره شده‌اند در نگرانی از تیراندازی نیروهای حکومتی بسوی آنان و مصادره اموال و کالاهایشان به دامنه کوهها و صخره ها پناه برده اند.

کولبـران بهمراه خود آب و غذا ندارند و در صورت ادامه این محاصره در مضیقه غذایی قرار خواهند گرفت.خانواده این کولبران محروم به ‌شدت نگران سرنوشت و سلامتی عزیزان خود که در محاصره قرار گرفتند، هستند و از مردم در خواست کمک کردند.

در سالهای اخیر کمتر ماهی است که چند تن از این قشر فقیر و زحمتکش در غرب کشور، جان خود را از دست ندهند.

روزنامه جهان صنعت ۱۵ شهریور ۹۶ طی یک گزارش نوشته بود در حالی که باندهای بزرگ و سازمان‌یافته قاچاق کالا در کشور جولان می‌دهند و این باندها به ‌راحتی روزانه میلیون ها تن کالا را جابه‌جا می‌کنند، و کسی هم متعرض آنان نمی‌شود اما هربار که صحبت از مبارزه با قاچاق به میان می‌آید دولت کولبران را نشانه می‌گیرد و مانع از کسب و کار ناچیر آنها می‌شود. البته دولت به همین امر بسنده نمی‌کند و توسط نیروهای سپاه و نیروی انتظامی به کولبران زحمتکش و بی‌پناه شلیک کرده و آنها را به قتل می‌رساند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment