ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > درگیری مردم خشمگین سنندج و واژگون کردن خودروهای نیروی انتظامی بعد از تصادف اتوبوس کلیپ

درگیری مردم خشمگین سنندج و واژگون کردن خودروهای نیروی انتظامی بعد از تصادف اتوبوس کلیپ

ایران – اجتماعی

درگیری مردم خشمگین سنندج و واژگون کردن خودروهای نیروی انتظامی بعد از تصادف اتوبوس – کلیپ

ساعتی بعد از سانحه تصادف و انفجار تانکر سوخت با اتوبوس در بامداد چهارشنبه ۲۰ تیرماه درگیری و اعتراض مردم در سنندج گزارش شد.

مردم خشمگین سنندج که سال هاست به عبور نفتکش های عراقی و کشته شدن عزیزانشان معترضد ، با نیروی انتظامی درگیر شده و ماشین های پلیس را واژگون کرده و تخریب کردند.

برخی کاربران در فضای مجازی نوشته اند مردم بارها به حضور این تانکرها که مواد نفتی قاچاق بین ایران و عراق حمل می کنند، اعتراض کرده اند  و پیش از این هم بارها حوادثی در سطح کوچکتر رخ داده بود اما از آنجا که این تانکرها در ارتباط با سپاه سوخت قاچاق حمل می‌کنند گوش مقامات و مسئولین به این اعتراضات بسته بود.

به گفته مردم منطقه سپاە با کامیون های متعددی به قاچاق سوخت از کردستان عراق مشغول است که این حادثه هم بدون شک در رابطه با قاچاق سوخت سپاه از کردستان عراق بوده است.

اهالی محل اظهار داشتند: « به احتمال زیاد سپاه برای جلوگیری از افشای قاچاق نفت، اعلام کند تریلی از مسیر دیگری و نە از کردستان عراق آمدە و در برخی از سایت‌های وابسته هم اعلام کرده اند که تانکر حامل قیر بودە نە نفت سیاە! ».

به گفته شاهدان عینی در محل  حادثه، تریلی نفتکش عراقی ، ابتدا در سراشیبی بلوار دکترحسینی (پشت تعویض پلاک) ترمز بریده و سپس به اتوبوس برخورد کرده و در جا منفجر شده است.

بدنبال این فاجعه، در کردستان ایران اعلام ۳ روز عزای عمومی شده است.

« ایران کارگر » بنوبه خود این فاجعه دردناک و جان باختن هموطنان عزیز را به همه مردم ایران و بخصوص به مردم کردستان و شهروندان سنندج تسلیت گفته و برای عموم خانواده قربانیان این حادثه سوزناک آرزوی صبر و بردباری می‌نماید.

« ایران کارگر » مسئولیت این فاجعه را مستقیم متوجه مسئولین نالایق و دزد و چپاولگری می‌داند که بدون توجه به امنیت و ایمنی شهروندان، برای پرکردن جیب خود به هر کاری دست می زنند.

درگیری و تصادف و انفجار تانکر سوخت

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment