ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > درگیری مردم اهواز با ماموران شهرداری و به آتش‌کشیدن یک لودر

درگیری مردم اهواز با ماموران شهرداری و به آتش‌کشیدن یک لودر

درگیری مردم اهواز
ایران – اجتماعی

درگیری مردم اهواز با ماموران شهرداری و به آتش‌کشیدن یک لودر

گزارشات دریافتی، حاکی از درگیری مردم اهواز با ماموران شهرداری این شهر در روز پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷،است. در این گزارش آمده است که مردم منطقه زویه در این شهر با ماموران شهرداری که قصد تخریب خانه‌های آنها را داشتند درگیر شدند.

شهردار منطقه سه اهواز، مجتبی یوسفی، ضمن تأیید خبر درگیری مردم اهواز با ماموران شهرداری، گفت:‌ پنجشنبه در منطقه زویه اهواز به سمت نیروهای اجرایی شهرداری حمله کردند، لودر شهرداری را آتش زدند و در و دیوار شهرداری را تخریب کردند.

او در گفتگو با خبرنگاران بر ادامه تخریب منازل مردم تأکید کرده و گفت: این ساخت و سازهای غیرمجاز عمدتا در اراضی ملی نفت و دیگر نهادهای دولتی مثل مسکن و شهرسازی است که به عنوان سرانه عمومی برای بهداشت و درمان، بیمارستان، مدرسه و فضای سبز در نظر گرفته شده‌اند.

او در ادامه افزود: «برای برچیده شدن این ساخت و سازهای غیرمجاز نیاز به یک عزم شهری جدی است و شهرداری نیز به همین منظور حضور پررنگی دارد». یوسفی شهردار منطقه سه اهواز اضافه کرد: مسکن و شهرسازی برای حفظ اراضی دولتی با کاربری سرانه عمومی در حوزه های مختلف یگان دارد و نباید اجازه دهند که محلات مختلف اهواز به یک منطقه حاشیه ای تبدیل شوند.

شهردار منطقه سه اهواز در رابطه با مخالفت های مردمی در رابطه با این اقدامات گفت: طی هشت ماه اخیر یکی از مراجعان وسط سالن شهرداری منطقه سه روی یکی از پرسنل بنزین ریخت و در مورد دیگری نیز صبح زود به سمت اداره تیراندازی شد.

یوسفی ادامه داد: یک ماه و نیم قبل نیز با کُلت کمری به یکی از نیروهای این شهرداری تیراندازی شد. همچنین به سمت منزل مدیر اجرائیات شهرداری به خاطر جمع آوری قهوه خانه های غیرمجاز نیز تیراندازی شد. او یادآوری کرد که پنجشنبه در منطقه زویه اهواز به سمت نیروهای اجرایی حمله و لودر آنها را آتش زدند؛ در و دیوار شهرداری تخریب و دو نفر از نیروها به میزان ۶۰ درصد و ۱۵ درصد دچار سوختگی شدند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment