ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > درگیری شدید میان نیروی انتظامی و زنان کشاورز در دهلران + کلیپ

درگیری شدید میان نیروی انتظامی و زنان کشاورز در دهلران + کلیپ

درگیری نیروی انتظامی و زنان کشاورز
ایران – اجتماعی

درگیری شدید میان نیروی انتظامی و زنان کشاورز در دهلران + کلیپ

چنانکه روز چهارشنبه ۱۵ آذرماه ۱۳۹۶ در خبرهای سایت ایران کارگر، به اطلاع رساندیم نیروهای امنیتی به روستای جلیزی از توابع دهلران حمله کرده   و پس از بازداشت مردان روستا اقدام به ضرب و شتم زنان روستایی کردند. خبرها از درگیری و مصدومیت زنان روستای جلیزی دهلران به دلیل گاز اشک آور پلیس و درگیری با روستایی ها برسر ادعای سازمان اتکا ارتش بر مالکیت زمینهای روستا حکایت می کنند.

پس از این حمله، نیروهای امنیتی با هجوم به بیمارستان دهلران و دستگیری زنان مصدوم به ضرب و جرح آنها با باتوم پرداختند.

گفته می شود سازمان اتکا (وابسته به ارتش) مدعی مالکیت بر بخشی از زمین های کشاورزی منطقه دشت عباس است اما کشاورزان و روستاییان نیز به استناد اسناد و مدارکشان خود را مالک زمین های آبا و اجدادی خود می دانند.

قبل از انقلاب، ارتش زمین های زیادی از منطقه دشت عباس را مصادره کرد و مدعی زمین های کشاورزی دیگری شده است اما روستاییان همواره با ارائه اسناد و مدارک این ادعاها را رد می کنند.

در روزهای اخیر، میان نیروی انتظامی و زنان و مردان کشاورز بر سر مالکیت این زمین ها، درگیری به وجود آمده و منجر به مصدومیت شماری از روستایی ها شده است.درگیری

بنا به خبر رسانه‌ها و کلیپ‌های منتشره، در این ماجرا تعدادی از زنان و مردان روستایی، مصدوم و برخی هم بازداشت شده اند

منابع خبری گزارش کرده‌اند نیروهای انتظامی ابتدا روز یکشنبه ۱۲ آذر ماه روستای جلیزی دشت عباس ایلام را محاصره کرده‌اند و سپس با حمله به مردم، حدود ۵۰ نفر را دستگیر کرده‌اند

همچنین منابع محلی گزارش کرده‌اند این حمله‌ها و دستگیری‌ها سبب فرار مردم این روستا به روستاهای مجاور و کوه‌های اطراف این منطقه شده است.

روایت سراسر دروغ فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دهلران

به گفته فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دهلران سرهنگ مکی، «با هماهنگی و دستور ویژه دادستان شهرستان دهلران مبنی بر دستگیری منازعان و توقیف وسایل نقلیه، تعداد ۱۵ نفر از عوامل درگیری با ماموران ، تعداد ۱۰ دستگاه موتورسیکلت، ۴ دستگاه تراکتور و ۲ دستگاه خودرو سواری دخیل در درگیری دستگیر و توقیف شدند.»

منظور از «عوامل درگیری» که به گفته سرهنگ نیروی انتظامی دهلران، بازداشت شده اند همان مردان و زنان غیرت‌مندی است که در جریان تهاجم نیروی انتظامی به کشاورزان و بطور خاص حمله و هجوم به زنان کشاورز، به دفاع از کشاورزان پرداخته بودند. به گفته رسانه‌ها برخلاف ادعای سرهنگ مکی، تعداد بازداشت شدگان خیلی بیشتر از ۱۵ نفر است.

منابع محلی گزارش می‌کنند که شماری از ریش سفیدان و امامان جمعه منطقه به دنبال میانجیگیری در این ماجرا و جلوگیری از گسترش این نزاع هستند.

مشخص نیست برای ادعای مالکیت بر این املاک پرونده قضایی تشکیل شده و یا حکمی در این خصوص صادر شده است یا خیر!

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment