ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > نامردمی تا چه حد؟ تصاویر تلخ و تکان‌دهنده از درد و رنج یک مادر سالخورده زلزله زده که در اذهان خواهد ماند؛ کلیپ

نامردمی تا چه حد؟ تصاویر تلخ و تکان‌دهنده از درد و رنج یک مادر سالخورده زلزله زده که در اذهان خواهد ماند؛ کلیپ

ایران –  سرپل ذهاب – زلزله زدگان

نامردمی تا چه حد؟ تصاویر تلخ و تکان دهنده از رنج یک مادر سالخورده زلزله زده

من که نتوانستم جلوی گریه ام را بگیرم، کلیپ تصاویر بسیار تلخ و تکان دهنده ای از یک مادر پیر زلزله زده در سرپل ذهاب را نشان می‌دهد که دل هر بیننده ای را به درد آورده

علیرغم گذشت چند روز از زلزله ولی وضعیت مردم نابسامان است

پیرزن که در زلزله دستش شکسته میگوید: من تنها هستم از ترس اینکه اموال باقیمانده ام از زلزله را ندزدند شب در چادر نمی خوابم و این محل را ترک نکرده ام بیا تماشا کن زندگی ام را ببین.

علیرغم اینکه چند روز از وقوع زلزله ۷،۳ ریشتری در استان کرمانشاه می گذرد و با وجود تاکید ظاهری دولت بر “ادامه عملیات امدادرسانی با قوت، اما کمک‌رسانی به افراد زلزله‌زده، بسیار ضعیف و نا کارآمد است و با نارضایتی مردم روبرو شده است.

نماینده کرمانشاه در مجلس احمد صفری، روز چهارشنبه ۲۴ آبان در مصاحبه‌ خود گفت به برخی روستاها “هیچ کمکی نرسیده‌است”. او همچنین گفته: « اینجا قیامت است و ریشه اساسی مشکلات هم نبود مدیریت بحران است. »

او پس از دیدار از مناطق زلزله‌زده گفته است: «مسئولان خبر ندارند، من خودم به روستایی سرزدم که گفتند ۲۰ نفر را همان روز اول خودشان خاک کرده‌اند. این افراد جزو آمار جانباختگان به حساب نمی‌آید. به نظر من بیش از هزار نفر جان خود را از دست دادند، فقط در یک کوچه در سرپل ذهاب هفتاد نفر کشته شده‌اند، در مسکن مهر بیش از ۲۵۰ نفر جان باختند. »

اما نماینده کرمانشاه در مجلس، احمد صفری می گوید:  تعداد کشته‌شدگان بسیار بیشتر از آمارهای رسمی است و برآورد او بیش از ۱۰۰۰ کشته است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment