ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > درخواست لغو فوری احکام ابراهیم مددی و داود رضوی توسط سازمان عفو بین‌الملل

درخواست لغو فوری احکام ابراهیم مددی و داود رضوی توسط سازمان عفو بین‌الملل

سازمان عفو بین‌الملل
ایران – کارگری

درخواست لغو فوری احکام ابراهیم مددی و داود رضوی توسط سازمان عفو بین‌الملل

روز چهارشنبه ۱۷آبان ۹۶ سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد؛ ابراهیم مددی، از اعضای هیئت‌مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران، روز ۱۲ آبان به شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر احضار شده است و از سویی دیگر دادگاه تجدید نظر داود رضوی، یکی دیگر از اعضای این تشکل صنفی، روز شنبه ۱۴آبان در شعبه ۳۶دادگاه انقلاب بدون حضور قاضی و مدعی‌العموم برگزار شد.

سازمان عفو بین‌الملل با اشاره به روند پرونده داود رضوی و ابراهیم مددی خواهان لغو فوری حکم این دو فعال صنفی و به رسمیت شناخته شدن حق کارگران برای تشکیل و عضویت در اتحادیه‌های صنفی مستقل شد و همچنین اعلام کرده است: «احکام صادر شده برای ابراهیم مددی و داود رضوی باید لغو گردد. »
نایب‌رییس سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه، آقای ابراهیم مددی،  در مرداد ۱۳۹۵ توسط شعبه ۲۶دادگاه انقلاب تهران به پنج سال و سه ماه زندان محکوم شد.
این دادگاه او را به «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «برهم زدن نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی» مجرم شناخته است.
مصداق این اتهامات در حکم صادره از سوی دادگاه انقلاب تنها فعالیت‌های مسالمت‌آمیز صنفی ابراهیم مددی از جمله شرکت در تجمع‌های مسالمت‌آمیز برای حمایت از حقوق کارگران و افزایش دستمزد آنها است.
آقای داود رضوی یکی دیگر از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به ۵سال حبس محکوم شده است.
دادگاه انقلاب تهران شعبه ۲۶ در حکم خود علیه داود رضوی، اساس اتهام او را «برگزاری تجمعات به بهانه‌های مختلف از جمله روز جهانی کارگر و حداقل دستمزد کارگران» و تهیه و انتشار عکس از این تجمعات که دادگاه آن را «خوراک تبلیغاتی ضدانقلاب» نامیده، عنوان کرده است.
این دادگاه همچنین به دعوت ‌نامه‌ای که داود رضوی برای شرکت در یک اجلاس بین‌المللی وابسته به سازمان جهانی کار دریافت کرده اشاره نموده و آن را به عنوان «سندی» دال بر ارتباط او با «عناصر جریان کارگری اپوزوسیون خارج از کشور» محسوب کرده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment