ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > درخواست سازمان دیده‌بان حقوق بشر برای آزادی فوری گلرخ ایرایی

درخواست سازمان دیده‌بان حقوق بشر برای آزادی فوری گلرخ ایرایی

گلرخ ایرایی
ایران – اجتماعی

درخواست سازمان دیده‌بان حقوق بشر برای آزادی فوری گلرخ ایرایی

روز سه‌شنبه ۲۱ فروردین ماه، سازمان دیده‌بان حقوق بشر با صدور بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری گلرخ ایرایی ، زندانی سیاسی در ایران شد.

در بیانیه سازمان دیده‌بان حقوق بشر آمده است که حال جسمانی خانم ایرایی خوب نیست و به دلیل مشکلات ناشی از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شده است.

بیانیه سازمان دیده‌بان حقوق بشر می نویسد، گلرخ ایرایی تنها به دلیل فعالیت‌های مسالمیت‌آمیزش در زندان به سر می‌برد و از حق محاکمه منصفانه نیز محروم بوده است.

گلرخ ایرایی به شش سال زندان محکوم شده است. حدود دو ماه پیش خانم ایرایی به همراه آتنا دائمی – یکی دیگر از زندانیان سیاسی – از زندان اوین به زندان قرچک در نزدیکی ورامین منتقل شدند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر نوشته است که این دو زندانی در اعتراض به بد شدن شرایط زندانشان از روز ۱۴ بهمن دست به اعتصاب غذا زدند. خانم دائمی در نهایت از اعتصاب غذا دست کشید، اما خانم ایرایی به دلیل ادامه دادن اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شده است.

از سوی دیگر سازمان عفو بین‌الملل، چهارگزارشگر ارشد سازمان‌ملل و شماری از مدافعان حقوق بشر نیز ضمن ابراز نگرانی از وضعیت آتنا دائمی و گلرخ ایرایی خواستار آزادی فوری آنان شده‌اند.

زندانی سیاسی گلرخ ایرایی که بدلیل اعتصاب غذای طولانی دچار مشکلات جدی جسمی شده و بارها بیهوش شده است؛ هم اکنون در بیمارستان بقیه الله سپاه پاسداران بستری است.

روز جمعه ۱۷فروردین ماه، خانواده گلرخ برای ملاقات با فرزندشان به این بیمارستان مراجعه کردند اما با خشونت و توهین مامورین روبرو شدند. مامورین علاوه بر اینکه اجازه ملاقات به این خانواده ندادند حتی از دیدن فرزندشان از پشت شیشه محل بستری هم ممانعت به عمل می‌آوردند.

به گفته نزدیکان گلرخ، تا روزها به خانواده وی محل بستری شدن فرزندشان را نمی‌گفتند و پس از جستجوی طولانی آنها توانستند محل بستری شدن گلرخ را در بیمارستان بقیه‌الله وابسته به سپاه پاسداران پیدا کنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment