ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > درخواست آزادی اسماعیل عبدی ، معلم زندانی، از سوی اتحادیه آموزگاران بریتانیا

درخواست آزادی اسماعیل عبدی ، معلم زندانی، از سوی اتحادیه آموزگاران بریتانیا

اسماعیل عبدی
ایران – اجتماعی

درخواست آزادی اسماعیل عبدی ، معلم زندانی، از سوی اتحادیه آموزگاران بریتانیا 

اتحادیه آموزگاران بریتانیا با راه اندازی کارزاری اینترنتی خواستار حمایت جامعه جهانی از آزادی اسماعیل عبدی معلم زندانی در ایران شد.

اتحادیه آموزگاران بریتانیا ضمن اشاره به شیوه غیرقانونی دستگیری و روند ناعادلانه دادگاه بدون حضور وکیل، نوشته است که از نظر جمهوری اسلامی جرم آقای عبدی طرفداری از حقوق بشر، برابری، عدالت، حق کودکان و نوجوانان در دسترسی به آموزش آزاد و با کیفیت و سازماندهی معلمان برای استیفای حقوق‌شان است. این اتحادیه از همه کسانی که دغدغه حقوق بشری دارند خواسته است با ارسال ایمیل به مقامات ایران خواستار آزادی فوری وی از زندان شوند.

اسماعیل عبدی به همراه محمود بهشتی لنگرودی، سخنگوی کانون صنفی معلمان، و محمد حبیبی، دیگر فعال صنفی معلمان، در زندان اوین به سر می‌برند. آقای اسماعیل عبدی در سال ۱۳۵۴ در خانواده سنتی مسلمانی در تهران به دنیا آمد و در اسلام‌شهر در نزدیکی تهران بزرگ شد. اسماعیل در ۱۳۷۲ دیپلم و از دانشگاه تربیت معلم سمنان فوق دیپلم ریاضی گرفته‌است و پس از آن به عنوان دبیر ریاضی در آموزش و پرورش اسلامشهر استخدام شد.

عبدی در ۱۳۷۵ با منیر عبدی ازدواج کرد و به تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ریاضی پرداخت و از تربیت دبیر حکیم فردوسی کرج تحصیلات کارشناسی ریاضی گرفت. از آغاز اشتغال به تدریس به فعالیت‌های صنفی پرداخت و در اولین انتخابات کانون صنفی معلم به عنوان عضو هیئت مدیره انتخاب شد. در ده سال گذشته بارها بازداشت شده‌است و هم‌اکنون برای گذراندن هشت سال حکم خود در زندان به‌سر می‌برد. همسرش منیر عبدی معماری خوانده‌است و سه فرزند به نام‌های مبینا و امیرحسین و ماندانا دارند.

اسماعیل عبدی دبیر رسمی آموزش و پرورش اسلامشهر با مدرک کارشناسی ریاضی دارای ۲۱ سال سابقه تدریس است. او دیپلم فدراسیون جهانی شطرنج دارد و مربی شطرنج دانش‌آموزان رده‌های مختلف است. عبدی دبیر کانون صنفی معلمان ایران (تهران) است و از سال ۱۳۸۵ چند بار دستگیر شده‌است همچنین در ششم تیرماه ۱۳۹۵ توسط قرارگاه ثارالله دستگیر شد.

او پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد و پس از آن مشمول مرخصی واقع شد ولی در زمان مرخصی و علیرغم گذراندن دوره درمان توسط نیروهای قرارگاه ثارالله سپاه مجدداً بدون اطلاع قبلی از مقابل منزل ربوده و به زندان اوین منتقل شد. وی هم‌اکنون به همراه محمود بهشتی لنگرودی، دبیر کل سابق کانون صنفی معلمان ایران در بند ۴ زندان اوین است.

در ماههای گذشته درخواستهای زیادی توسط ارگانهای داخلی و خارجی  در محکومیت بازداشت آقای عبدی و در حمایت از آزادی وی داده شده است از جمله:

فراخوان اتحادیه جهانی اینداستریال برای آزادی بی‌درنگ اسماعیل عبدی

کنگره اتحادیه‌های کارگری بریتانیا، فراخوان برای آزادی آقای اسماعیل عبدی

بیانیه فعالین صنفی معلمان – کارگران برای آزادی معلم زندانی اسماعیل عبدی

صدور بیانیه سازمان جهانی آموزش ،دلیل محکمی بر توانایی و موفقیت ماست

فراخوان اتحادیه آموزگاران بریتانیا آخرین اقدامات ارگانهای بین‌المللی در حمایت از معلم زندانی آقای اسماعیل عبدی می‌باشد

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment