ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > یک دختر دانش‌آموز دبستانی در شیراز خود را حلق‌آویز کرد

یک دختر دانش‌آموز دبستانی در شیراز خود را حلق‌آویز کرد

حلق‌آویز
ایران ـ اجتماعی

یک دختر دانش‌آموز دبستانی در شیراز خود را حلق‌آویز کرد

همراه با آمار تکان‌دهنده خودکشی‌ها در استان فارس

یک دختر دانش‌آموز دبستانی با حلق‌آویز کردن خود در شیراز، باعث بهت شهروندان شیرازی گردید.
به نقل از مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس، گفته شده که طی هفته‌های گذشته، شاهد وقوع دو مورد خودکشی در افراد نوجوان بودیم که یک مورد آن اقدام دانش‌آموز دختر کلاس ششم دبستان در شیراز به خودکشی بوده است. در سال ۱۳۹۶ تعداد ۳۴۸ مورد خودکشی منجر به فوت در فارس داشتیم که بیشترین تعداد مربوط به گروه سنی ۱۵ تا ۴۵ سال بوده است.

او صحبت از افزایش ۶ درصدی آمار خودکشی‌ها طی سال ۱۳۹۶ در استان فارس نمود و تاکید کرد که پایین آمدن سن خودکشی‌ نیز یکی از شاخص‌های نگران کننده است.
مدیر کل پزشکی قانونی استان فارس با یادآوری اینکه دانش‌آموز یاد شده خود را حلق‌آویز کرده است، تصریح کرد که از بیان آمار خودکشی ابایی ندارد و گفت: در سال ۱۳۹۶ تعداد ۳۴۸ مورد خودکشی منجر به فوت در فارس داشتیم که بیشترین تعداد مربوط به گروه سنی ۱۵ تا ۴۵ سال بوده است.

وی همچنین از افزایش ۵ درصدی آمار قتل در فارس خبر داد و در تشریح اقدامات پزشکی قانونی فارس، گفت: در کشور، بالغ بر ۱۰۴ هزار نظریه‌ پزشکی قانونی ارائه شده که حدود ۸ تا ۹ درصد این آمار متعلق به استان فارس است.
این مقام قضایی تعداد نمونه‌های بررسی شده در آزمایشگاه ژنتیک فارس را بالغ بر ۶۳۰ مورد اعلام کرد.

روانشناسان و جامعه‌شناسان یکی از عوامل اصلی خودکشی در دانش‌آموزان و سنین پایین را یأس و افسردگی و اضطراب و احساس عدم امنیت همراه با حس تحقیر می‌دانند که این امر موجب می‌شود تا فرد خود را حذف فیزیکی ‌کند.

شایان توجه است که آمار ارائه شده از سوی مدیر کل پزشکی قانونی استان فارس، با توجه به اینکه در جدول آمار خودکشی‌ها، این استان هیچگاه در ردیف‌های بالا قرار نداشته، نشان‌دهنده این واقعیت است که انبوه خودکشی‌ها در سایر استان‌های کشور رخ‌ می‌دهد، ولی رسانه‌ای نمی‌شود. و از این بابت نیز به آمارهای رسمی که علنی می‌شود، باید شک کرد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment