ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خودکشی یک کارگر در ارومیه جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷

خودکشی یک کارگر در ارومیه جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷

خودکشی یک کارگر
 ایران – کارگری

خودکشی یک کارگر در ارومیه جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷

اقدام به خودکشی یک کارگر در روز جمعه ۱۶شهریور ۹۷ . یک کارگر زحمت کش صبح زود قبل از بیدار شدن فرزندانش، خود را در منطقه کشتارگاه ارومیه به دار آویخت و متاسفانه جان خود را از دست داد. بدین ترتیب یک خانواده دیگر بی سرپرست و بی سرپناه شد و سرنوشت کودکان این خانواده در هاله‌ای از ابهام و ترس و نگرانی از وضعیت آینده‌شان فرو رفت.

درمیان کارگران زحمتکش که با توجه به وضعیت فاجعه‌بار اقتصادی دیگر از عهده تأمین حداقل خورد و خوراک خانواده هم بر نمی آیند و کودکانشان در حسرت یک لقمه غذای گرم بسر می برند، خودکشی دارد به امر رایجی تبدیل می‌شود.

صبح روز سه‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ یکی از کسبه منطقه ۲ مقابل ساختمان مرکزی شهرداری تهران قصد داشت خود و فرزندش را به آتش بکشد. اهالی حاضر در محل موفق شدند کودک را از دست او جدا کنند اما پدر بجان آمده از ظلم و ستم مأموران شهرداری، بلافاصله روی خودش بنزین ریخت و با زدن کبریت اقدام به خودسوزی کرد. این حادثه در حالی اتفاق افتاد که این فرد به همراه خانواده خود در محل حضور یافته بود.

یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ اقدام به خودسوزی از سوی شماری از کارگران اخراجی نیشکر هفت‌تپه در دومین روز از اعتصاب خود سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ یک جوان هموطن بدلیل مشکل بیکاری و مشکلات معیشتی، در پمپ بنزین گلسار رشت اقدام به خودسوزی کرد. و . . .

این وضعیت کارگران زحمتکش و همه مزدبگیران محروم است که در شرایط وخامت بار اقتصادی کنونی، دیگر از عهده تأمین حداقلهای معیشتی خود و خانواده‌ و بخصوص فرزندانشان بر نمی‌آیند. بنابه گفته بسیاری از کارگران، آنها حتی در طول یکماه قادر به خرید یک وعده گوشت برای فرزندانشان نیستند و غذای خود و خانواده و حتی کودکانشان اغلب نان و مقدار ناچیزی پنیر است. در برخی موارد وعده شام این کارگران و فرزندانشان فقط نان خالی است و حتی  قادر به خرید پنیر هم نیستند.

در چنین شرایطی کارگر زحتمکش و شرمنده در مقابل همسر و فرزندان، چاره ای جز خودکشی نمی یابد. خودکشی و خودسوزی روزانه، ارمغان جمهوری اسلامی بعد از ۴۰ سال حاکمیت برای اقشار زحمتکش و تهیدست است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment