ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > خودکشی یک دختر ۱۸ساله در پارک ملت آذرشهر تبریز

خودکشی یک دختر ۱۸ساله در پارک ملت آذرشهر تبریز

خودکشی
ایران – اجتماعی 

خودکشی یک دختر ۱۸ساله در پارک ملت آذرشهر تبریز

روز پنج‌شنبه۲۱دی‌ماه۹۶ دختر جوانی به نام ساناز گزار اهل آذرشهر تبریز خود را از درختی در پارک ملت این شهر به دار آویخت و متاسفانه جان سپرد.

خودکشی در ایران امروز یا به دلیل وضعیت فاجعه بار اقتصادی است یا به دلیل سرکوب به ویژه سرکوب سیستماتیک زنان و دختران که ۳۹ سال است در ایران نهادینه و قانونی شده است و هر روز از گوشه و کنار کشور اخبار آن می‌رسد.

یادآوری می‌شود که دوشنبه ۴ دیماه نیز خودکشی دلخراش یک مادر و ۲ فرزندش در رضوانشهر گیلان را داشتیم، مادری ۴۰ ساله در رضوانشهر گیلان دو فرزند (دختر ۱۰ ساله و پسر سه ماهه) خود را از طبقه پنجم ساختمان به خیابان پرتاب و سپس خود نیز اقدام به خودکشی کرد.

بنا به روایت شاهدان عینی این زن در ابتدا دختر ۱۰ ساله خود را از طبقه پنجم ساختمان به پایین پرتاب می کند و سپس خودش را بهمراه نوزاد به پایین پرت می کند. متاسفانه مادر و نوزاد دردم فوت کرده‌اند.

در اخبار دیگری از مناطق زلزله زده در هفته‌های اخیر خبر خودکشی ۲۰ نفر در کرمانشاه را داشتیم.

خودکشی به یکی از رایج ترین راه کارهای مردم به جان آمده از ظلم و ستم و نابرابری و فقر و ناداری در جامعه بحران زده ما در آمده است.

روزی نیست که در گوشه و کنار کشور خبر دردناک یک خودکشی یا یک خودسوزی هولناک قلب و ضمیر هر وجدان بیدار در سراسر ایران را منقلب نکند. اما متأسفانه قلبهای مالامال از ظلم و ستم مسئولین هیچگاه از این خبرها بدرد نمی‌آید.

«آقازاده» های مسئولین در کشورهای اروپایی با ثروت انبوهی که از جیب مردم محروم و اقشار کم درآمد به یغما برده اند خوش می‌گذرانند. گرانترین خودروها را سوار می‌شوند، در شیک ترین ویلاها زندگی می‌کنند و در محافل غربی به عیش و نوش خود مشغولند. بنابراین مسئولین ما هیچ نگرانی و دغدغه خاطری ندارند. خارج از حیطه خانواده و خاندان خود دیگر مهم نیست چه بر سر میلیونها جوان بیکار می‌آید. مهم نیست که کارگران زحمتکش با درآمدی ناچیز اما ماهها حقوق دریافت نمی‌کنند و سفره‌هاشان خالی است.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment