ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > خودکشی زوج جوان با دو فرزند ۴ و ۸ ساله، تراژدی غم‌بار فقر و ناداری

خودکشی زوج جوان با دو فرزند ۴ و ۸ ساله، تراژدی غم‌بار فقر و ناداری

خودکشی زوج جوان
ایران – اجتماعی

خودکشی زوج جوان با دو فرزند ۴ و ۸ ساله، تراژدی غم‌بار فقر و ناداری

روز سه‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷  خبر خودکشی زوج جوان در شهر سرابله در استان ایلام، جامعه ی شوک زده از نابسامانیهای اقتصادی واجتماعی، را در شوک دیگری فرو برد. زن و مرد جوان صاحب ۲ فرزند ۴ و ۸ ساله که یکی مبتلا به دیابت بود بدلیل فقر و ناداری با خوردن قرص برنج یکی پس از دیگری اقدام به خودکشی کرده و جان باختند. و بدین ترتیب ۲ کودک معصوم را بدون سرپرست و بدون پدر و مادر به جای گذاشتند.

خبر بزرگی که در میان فراوانی خبرهای سیاسی و استیضاح نمایشی وزرا و سقف زدن نرخ دلار و وانفسای حیات پول ملی , شایدکوچک وبی ارزش شد! فقر ونداری واژه هایی هستند که این روزها  با زندگی ما ایرانیان عجین شده اند ،حقیقتی تلخ که با خود فساد وتباهی را به ارمغان آورده است و حالا تعداد کسانی که در چنین شرایطی پایان دادن به زندگی خود و مرگ را تنها راه برای نجات از وضعیت فلاکت بار موجود می‌یابند روبه افزایش است.

روز جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ نیز یک کارگر زحمتکش در ارومیه در بن بست وضعیت فاجعه بار معیشتی،  صبح زود و قبل از بیدارشدن فرزندانش خودش را به دار آویخت.

چگونگی خودکشی زوج جوان

بر اساس گزارش منابع محلی سرآبله ایلام؛ زن جوان بر اثر فقر و نداری یک روز جلوتر اقدام به خوردن قرص برنج می‌کند و بعد از اعزام به بیمارستان و ناامید شدن پزشکان از بهبودی وی، مرد خانواده که طاقت این مصیبت را نداشت او هم اقدام به خوردن قرص برنج کرده و هر دو فوت می‌کنند.

این زوج جوان ۲ فرزند ۴ و ۸ ساله دارند که یکی مبتلا به بیماری دیابت است. پدر جوان خانواده که به کار بنایی اشتغال داشت دیگر قادر به تأمین هزینه درمان فرزند بیمار خود نبود. مادر هر روز بدلیل سفره خالی، در مقابل فرزندانش شرمنده بود و کاری هم از او ساخته نبود. هیچ ارگان مسئولی هم وجود نداشت تا به درد بی‌درمان این خانواده رسیدگی کند. بنابراین آنها در بن بست وضعیت اسفبار معیشتی اقدام به خودکشی نمودند.

آنها به زندگی خود پایان دادند تا شرمگین شود مسئول و مسئولینی که حتی برای ثانیه ثانیه حرف زدنشان، نفس کشیدنشان و راه رفتنشان از پول این مردم ارتزاق می کنند، دزدی و اختلاس می‌کنند،  برای حل مشکلات مردم پول می گیرند، هزینه میکنند،گزارش بلندبالا می دهند اما بدلیل اینکه جز دزدی و چپاول به چیزی نمی اندیشند و البته شرمگین هم نمی‌شوند.  خروجی آن همین است که میبینیم: خودکشی 3نفر دریک هفته!

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment