ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خطاب به روحانی ، تدابیر، امید و کلیدش ـ به قلم فرهاد شیخی

خطاب به روحانی ، تدابیر، امید و کلیدش ـ به قلم فرهاد شیخی

خطاب به روحانی
ایران – کارگری یادداشتهای شما

خطاب به روحانی ، تدابیر، امید و کلیدش ـ به قلم فرهاد شیخی

فعال کارگری آقای فرهاد شیخی در مقاله‌ خود خطاب به روحانی که چند روز قبل در مجلس ادعا کرده بود  «والا ما بحران نداریم»، می‌نویسد: «آقای روحانی پشت سر آن لبخندهای تصنعی‌تان، جهنمی را تصویر و تحمیل کردید که امروزه در فقر، فساد، فحشا، اعتیاد، بیکاری و….، عموم مردم، این سیستم فاسد را نمی‌خواهند…» ذیلا نظرتان را به متن کامل این مقاله خطاب به روحانی ، جلب می‌کنیم.

متن کامل مقاله :

آقای روحانی! شرافتا اگر کلیپ‌های خودتان برای بدست آوردن رأی مردم و جلوس دوباره بر مسند قدرت را ببینید، شرمنده نمی‌شوید؟!
پوپولیسم و عوام‌فریبی هم حد و مرز ندارد؟! چرا مرزهای این عبارات را کیلومترها جابجا می‌کنید؟!

در کلیپ‌های قبل از انتخابات با عبارات پر طمطراق فقط رای جمع کردید، به میان دانشجویانی رفتید که اینک در زندان، بخاطر اعتراض به کارنامه‌تان در دی‌ماه، حکم‌های طویل‌المدت گرفته‌اند.

پریسا رفیعی، دانشجو و فعال صنفی دانشگاه که در عنفوان جوانی است، براحتی ۷ سال و معلمی چون حبیبی که باید شما ده‌ها سال درس او را مشق کنید تا بدانید درد جامعه چیست را به ۱۰ سال حبس محکوم کردند و شما کک‌تان هم نمی‌گزد.

اگر قبل از گرانی ارز، دستمزد کارگران چهار برابر زیر خط فقر بود، امروز به یمن پیگیری‌تان خط فقر به شش و هفت میلیون رسیده است. آیا شما، معاونین، نماینده‌ها و وزرای دولت‌تان هم با یک میلیون و دویست هزار تومان ـ که فقط بهای نان و ماست و خیار خالی است ـ می‌توانید زندگی کنید؟!

آقای روحانی! در ایران سرشار از منابع فسیلی و معادن طلا  و دسترسی به آبهای آزاد ـ که می‌شد ایران را به مرکز زیبایی‌ها و رفاه عالم تبدیل کرد ـ شما مردم را هفت پله زیر خط فقر بردید.

حتی عرضه و توان ندارید که مردم را به خط فقر برسانید چه برسد به خط رفاه نسبی و حد پایین! چقدر راحت در چشمان دوربین دفاع می‌کنید که حقوق کارمندان را دوبرابر اضافه کردید؛ اما حقوق کارگران به هفت برابر زیر خط فقر هم رسیده بماند که حقوق کارمندان و…. با افزایش نرخ ارز و گرانی، اصلا زیاد که نه، بلکه خنثی هم شده است.

آیا آمار خودکشی‌های مردم زلزله‌زده به دستتان می‌رسد که از فرط نداری و زمامداری شما خودشان را حلق آویز کردند؟
آقای حقوقدان! الحق و الانصاف آیا از عملکرد سیستم فاسدتان هیچ خبر دارید؟
هیچ خبر دارید که اقوام و خویشان‌تان همه یک شبه صاحب منصب شده‌اند و سهام‌دار و…..؟!

از کولبرانی که بخاطر سی هزار تومان از دره‌ها پرتاب می‌شوند یا نیروی انتظامی و سایرین آنها را مورد هدف قرار می‌دهند هیچ خبر دارید؟!
پشت سر آن لبخندهای تصنعی‌تان، جهنمی را تصویر و تحمیل کردید که امروزه در فقر، فساد، فحشا، اعتیاد، بیکاری و….، عموم مردم، سیستم فاسد را نمی‌خواهند.

اصلا خبر دارید که فعال کودک کار (بهنام ابراهیم‌زاده) بعد از هشت سال زندان در کرمانشاه در حمایت از زلزله‌زدگان بازداشت و در مکانی نامعلوم به سر می‌برد؟!

ایران نزدیک است که پروژه‌ی آفریقاییزه شدنش تمام شود و شما میگویید که بحران نداریم؟!
اصلا می‌دانید شما، تدابیرتان و کابینه‌تان همگی با این عدم ثبات قیمت‌ها و گرانی روزافزون، جوک شده‌اید؟!
ما کارگران مصمم شده‌ایم که روی حقوق هفت میلیون تومانی که خط فقر مملکت است، تأکید کنیم.

چهارشنبه ۷ شهریور ۹۷

بیشتر بخوانید: پروین محمدی خطاب به‌روحانی: شما بحران ندارید؛ این ما هستیم که با وجود‌ شما زندگیمان بحرانی‌ست

 

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment