ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > خشم ۳هزار جوان بویر احمدی از نحوه برگزاری آزمون

خشم ۳هزار جوان بویر احمدی از نحوه برگزاری آزمون

آزمون دانشجویی
ایران – اجتماعی

خشم ۳هزار جوان بویر احمدی از نحوه برگزاری آزمون

اعتراضات ۳ هزار جوان استان کهگیلویه و بویراحمد خشمگین نسبت به نحوه برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

با پایان نیمه تمام آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در روزجمعه بیست وهفتم بهمن ماه، حدود سه هزار نفر در اعتراض به نحوه برگزاری آن بر سر مسوولان فریاد سر کشیدند.

معترضین با شعارهای مسوول بی‌کفایت، نتیجه‌اش این جماعت»، «باید استعفا دهید» «دروغ نگو، دروغ گو» و همچنین با در دست داشتن پلاکارهایی با عنوان «جوانان بیکار استان اسیر بی‌تدبیری و ناکارآمدی مسوولان»، «در حسرت یک آزمون سالم» به شدت نسبت به این آزمون معترض شدند.

قرار بود ساعت ۹ صبح روز جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶آزمون استخدامی ۱۸۲ نیروی شرکتی مورد نیاز بخش‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی در دو دانشگاه یاسوج(خانم‌ها) و دانشگاه آزاد اسلامی(آقایان) با حضور ۳ هزار و ۶۰۷ نفر دواطلب آغاز که به دلایل نامعلوم در زمینه چرایی نرسیدن سوالات تخصصی نیمه تمام متوقف شد.

یکی از متقاضیان آزمون می گفت : مدت زمان این آزمون یک ساعت بود و ما باید قبل از ساعت ۳۰ /۸ دقیقه صبح وارد سالن‌های محل آزمون می‌شدیم تا رأس همین ساعت درب سالن‌ها را می‌بستند و آزمون رأس ساعت ۹ صبح روز جمعه ۲۷ بهمن‌ماه برگزار می‌شد.

این فرد متقاضی ادامه داد: آزمون با ۲۰ دقیقه تأخیر برگزار شد، و باید رأس ساعت ۲۰ /۱۰ این آزمون به پایان می‌رسید، اما بعد از تمام شدن وقت سووالات عمومی، سوالات تخصصی را نیاوردند.  یکی از مسوولان برگزار کننده گفته است که ما به این دلیل که نمی‌خواستیم، تقلبی شود، از ۱۰۰ کارشناس دعوت کردیم که سوالات را برای ما طراحی کنند و در همین جا تکثیر شود.

وی تصریح کرد: بعد از یک ساعت و نیم که پاسخنامه را در دست داشتیم، سواالات تخصصی را برای ما نیاوردند. ساعت ۳۰ /۱۱ شد و هنوز سوالات تخصصی به جلسه آزمـون نرسیده بود تا اینکه برخی از متقاضیان شروع به اعتراض به این روند کار کردند و در اعتراض به این مسئله شروع به دادن شعار کردند.

این فرد گفت: همچنین آزمـون‌ها باید توسط سازمان سنجش برگزار شود نه اینکه به اینگونه باشد که هر کس بخواهد سهمی از آن ببرد.

وی افزود: اوج‌ حق‌خوری و ظلم در این آزمـون دیده شد.

یکی دیگر از شرکت‌کنندگان در این آزمـون گفت: با لغو آزمـون متقاضیان در راهروها و محوطه دانشگاه به راه افتادند و نسبت به برگزار کنندگان به شدت اعتراض کردند. و تلاش مسوولان برای آرام کردن آنها نتیجه نداد.

معترضین با تجمع در محوطه با شعارهای مسوول بی‌کفایت، نتیجه‌اش این جماعت»، «باید استعفا دهید» «دروغ نگو، دروغ گو» و همچنین با در دست داشتن پلاکارهای با عنوان «جوانان بیکار استان اسیر بی‌تدبیری و ناکارآمدی مسوولان»، «در حسرت یک آزمـون سالم» به شدت نسبت به این آزمـون معترض شدند.

تجمع کنندگان بیش از یک ساعت در محوطه دانشگاه حضور داشتند و از این مسئله گلایه مند بودند.

پشت پرده این آزمـون چه خبر است؟

برای جذب نیروهای شرکتی مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی برگزاری آزمـون لزومی ندارد، اما با تصمیم رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد به جهت رعایت عدالت و برای جذب ۱۸۲ نیروی شرکتی اقدام به برگزاری آزمـون شد، اما این آزمـون به دلیل نامعلوم در ایستگاه آزمـون تخصصی متوقف شد.

برخی‌ها اینگونه بیان می‌کنند که ایلامی می‌توانست همچون گذشتگان بدون برگزاری آزمـون، نیروها را تنها بر اساس رابطه و رانت به کار بگیرد، اما او آزمـون برگزار کرد. به نظر می رسد برگزاری این آزمـون به مذاق برخی از مسئولین که بدین ترتیب راه رانت خواری آنها بسته شده بود خوش نیامد و به هرشکل آزمـون را مغلی کردند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment