ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های کوتاه کارگری از شهرهای میهن؛ چهارشنبه ۱۵ آذرماه

خبر های کوتاه کارگری از شهرهای میهن؛ چهارشنبه ۱۵ آذرماه

خبر
ایران – کارگری

خبر های کوتاه کارگری از شهرهای میهن؛ چهارشنبه ۱۵ آذرماه

تجمع اعتراضی کارگران مترو

سه‌شنبه۱۴آذرماه۹۶  کارگران متروی فرودگاه مهرآباد در اعتراض به عدم پرداخت ۷ماه حقوق خود در فرودگاه مهر‌آباد تجمع کردند. آنها چندین دستنوشته که در آنها خواستار پرداخت حقوق‌شان شده بودند در دست داشتند.

تجمع اعتراضی نیروهای بومی حراست پارس جنوبی در عسلویه

خبر

سه‌شنبه۱۴آذرماه۹۶  نیروهای بومی حراست طرح فاز ۱۷٫۱۸پارس جنوبی در عسلویه در تجمعی اعتراضی مقابل مجتمع گاز پارس جنوبی خواستار استخدام خود در این مجتمع گاز شدند.

اعتراض کشاورزان جوینی

خبر

صبح روز سه شنبه ۱۴ آذر کشاورزان جوینی در اعتراض به تحویل نگرفتن چغندر قند جاده نقاب_ حکم آباد را بستند.

تامین بودجه مراسم‌های سپاه توسط شهرداری مهاباد از جیب کارگران

 شهرداری مهاباد در حالی هزینه‌ برگزاری مراسم‌ مختلف سپاه پاسداران را در این شهرستان تامین می‌کند که که به گفته رییس شهرداری پنج ماه است حقوق کارگران را پرداخت نکرده‌اند و شهرداری مهاباد ٨٠ میلیارد تومان بدهکار است.

 یک منبع آگاه از شهرداری مهاباد اعلام کرد: شهرداری بودجه و هزینه مراسم متعدد سپاه را در مهاباد تامین می‌کند و در این رابطه هزینه ساخت پیکر یکی از اعضای سپاه پاسداران را که چند روز قبل با حضور مسئولان استان آذربایجان‌غربی و سپاه پاسداران در بازارچه مهاباد نصب و رونمایی گردید، تامین می‌کند.

تجمع اعتراضی کارکنان و پیمانکاران پروژه آیسان

خبر

روز سه شنبه۱۴آ‌ذرماه۹۶ جمعی از کارکنان و پیمانکاران پروژه آیسان که خواهان حقوق و مطالبات ۵ ماه عقب افتاده خود هستند،در یک اقدام اعتراضی در محل کارشان تجمع اعتراضی بر پا کرده و خواستار محقق شدن حقوق و مطالبات خود شدند.

تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز مهدیس اهواز

روز یکشنبه۱۲ آذر ماه ۹۶، کارگران خدمات و فضای سبز “مهدیس” اهواز در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود مقابل فرمانداری کارون تجمع کردند.

کارگران معترض می گویند از  آبان ماه سال ۹۵ تاکنون هیچ دستمزدی دریافت نکرده اند. آنان می گویند، ۸ سال پیش منطقه مهدیس از شهرستان کارون جدا شد و در محدوده اهواز قرار گرفت و از آن زمان تاکنون ۶۷ کارگر خدمات و فضای سبز این منطقه با تاخیرهای چندین ماهه دستمزدهای خود را دریافت می کنند. گفتنی است که این کارگران طی یکسال گذشته دست به تجمعات مکرر مقابل فرمانداری کارون زده اند ولی تاکنون هیچ نتیجه ایی نگرفته‌اند.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه کاشی قوچان

خبر

روزدوشنبه۱۳ آذر ماه ۹۶، کارگران کارخانه کاشی قوچان در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات بیش از ۱۵ ماهه خود در مقابل این کارخانه تجمع کردند.
عدم پرداخت حق بیمه از سوی کارخانه طی ماه های گذشته و مشکلات ناشی از آن، همچنین بلاتکلیفی کارگران در وصول مطالبات بیش از ۱۵ ماهه خود از دلایل اصلی این تجمع اعتراض آمیز بوده است.
این تجمع در حالی برگزار شد که به گفته یکی از کارگران، به دلیل نبود مواد اولیه خط تولید کارخانه طی ۳ روز گذشته تعطیل بوده است.

تجمع اعتراضی کارگران گمرک اروند کنار

صبح روز سه‌شنبه۱۴آذ رماه۹۶  کارگران گمرک اروند کنار در اعتراض به تعطیلی مجدد آن دست به تجمع زدند.

تجمع دامداران و کشاورزان خاتم یزد

خبر

روز سه شنبه۱۴آذر ۹۶ دامداران و کشاورزان خاتم در اعتراض به صدور مجوز پروانه اکتشاف معدن برای شخصی غیر بومی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع کارگران حمل ونقل خلیج فارس

خبر

روز سه شنبه ۱۴ آذر قریب به ۲۰۰ کارگر شرکت حمل ونقل خلیج فارس در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود، مقابل یکی از دفاتر اصلی شرکت واقع در چهار راه چیت سازی شهر تهران تجمع کردند.

کارگران معترض که مدعی‌اند مشکلات صنفی آنها از زمان خصوصی سازی شرکت حمل ونقل خلیج فارس و تغییر مدیریت، آغاز شده است، در ادامه گفتند: اردیبهشت سال ۹۵ مدیریت این شرکت تغییر کرد و از آن زمان به بعد در پرداخت مزایای مربوط به حق اضافه کاری، کارانه، بهره بری و بیمه تکمیلی  مشکلاتی ایجاد شده است.

فوت ۲ کارگر بر اثر دود زغال در پل دشت

خبر

سرپرست هنگ مرزی پلدشت از فوت دو کارگر بر اثر دود ناشی از سوختن زغال خبر داد.
او با اشاره به فوت دو کارگر در شب گذشته اظهار کرد: دو کارگر بر اثر دود ناشی از سوزاندن چوب و زغال در روستا ملاکندی پلدشت دچار خفگی شده‌اند.
او افزود: اجساد برای بررسی و تحقیق به پزشکی و قانونی انتقال یافت.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment