ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های کوتاه کارگری از شهرهای مختلف؛ دوشنبه ۱۴ اسفندماه

خبر های کوتاه کارگری از شهرهای مختلف؛ دوشنبه ۱۴ اسفندماه

خبر
ایران – کارگری

خبر های کوتاه کارگری از شهرهای مختلف؛ دوشنبه ۱۴ اسفندماه

اعتراض کارگران کارخانه روغنی نباتی شیراز نسبت به اخراج از کار با ماه ها حقوق معوقه

بنا به خبر د ریافتی روز شنبه ۱۲ اسفند ماه، تعدادی از کارگران قراردادی کارخانه روغن نباتی شیراز در اعتراض به اخراج از کار و عدم پرداخت ماه ها حقوقشان دست به تجمع اعتراضی در مقابل این واحد تولیدی زدند.

شماری از کارگران شرکت روغن نباتی شیراز ساعت ۹ صبح شنبه ۱۲ اسفند ماه به دلیل اخراج شدن آنها از کارخانه و پرداخت نشدن چند ماهه حقوقشان در مقابل این کارخانه تجمع اعتراضی برپا کردند.
این کارگران می‌گویند: مدیران این کارخانه به مشکلات و نیازهای ما توجهی ندارند و ما را از کارخانه اخراج نموده‌اند و فقط کارگرانی که نسبت به این مشکلات حرفی نزنند و اعتراضی ننمایند را به صورت موقت روزانه هر زمان که کارهای سختی در کارخانه وجود داشته باشد به کار می‌گمارند.

اعتصاب وتجمع دوباره کارگران نساجی شماره یک قائمشهر دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات

خبر

بر اساس خبر های دریافتی صبح روز شنبه ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۶ کارگران کارخانه نساجی شماره یک قائمشهر دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست از کار کشیده و مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.
کارگران اعلام کردند که از آذرماه حقوق آنان پرداخت نشده و تاکنون حقوقی دریافت نکردند .
آنان همچنین با اشاره به در پیش بودن سال جدید ، گفتند که علاوه بر عدم دریافت حقوق معوقه سه ماهه، پاداش آخر سال و عیدی آنها نیز پرداخت نشده است .
تجمع کارگران کارخانه نساجی شماره یک واقع در قائمشهر با نشست نمایندگان آنان با شهردار و مدیر عامل این کارخانه خاتمه یافت و به آنها وعده داده شد تا طی روزهای آینده معوقات حقوق آنان به همراه عیدی شان پرداخت شود .
کارخانه‌های نساجی که زمانی صفر تا ۱۰۰ تولید پارچه نساجی را انجام می دادند به خاطر پیشرفت های تکنولوژی و به روز نشدن خط تولید و دستگاههای آن در مسیر ورشکستگی قرار گرفتند.
هم اکنون ۲۱۴ کارگر در کارخانه نساجی شماره یک قائمشهر مشغول کار هستند.

ادامه تاخیر در پرداخت معوقات کارگران و کارمندان شرکت آهاب + کلیپ


بر اساس خبر رسیده علیرغم وعده کارفرما در تجمع قبلی به کارگران مبنی بر پرداخت سه‌ماه حقوق کامل از معوقات مزدی ۷ ماهه کارکنان شرکت آهاب، تنها نیمی از حقوق یک‌ماهه کارکنان پرداخت شده ‌است.

شماری از کارگران و کارمندان شرکت آهاب اعلام کردند؛ به‌رغم وعده‌های مدیریت شرکت مبنی بر پرداخت سه‌ماه از معوقات مزدی به‌ همراه خبرعیدی کارکنان تا پیش از پایان سال –که توافق مذکور با حضور نیروی انتظامی صورت ‌مجلس هم شده ‌بود، در اولین زمان وعده‌ داده شده فقط نیمی از حقوق یک ماه کامل پرداخت شد و در مقابل، از کارگران خواسته ‌شده به تجمع و اعتراض پایان دهند.

یکی از پرسنل شرکت گفت؛ در واکنش به این وضعیت، کارکنان امروز در مقابل در اصلی ساختمان مرکزی شرکت آهاب تجمع اعتراضی برگزار کردند.
وی اظهار داشت: تجمع امروز هم نه‌فقط به‌خاطر خلف وعده شرکت در پرداخت قسط اول، بلکه به‌دلیل نبود هیچ‌گونه تضمین برای پرداخت قسط‌های بعدی وعده‌ داده‌شده است. متاسفانه پرسنل به‌دلیل خلف وعده شرکت در پرداخت بدهی‌ها، بسیار ناامید شده‌اند.
وی افزود: ما هیچ‌گونه مدرک رسمی از قرارداد استخدامی‌مان با شرکت آهاب نداریم. شرکت حتی اجازه داشتن تصویر قرارداد را هم به ما نمی‌داد. قراردادهای کاری پرسنل شرکت عموما در پایان ماه تمدید می‌شد و به‌صورت دائم نبود. از زمان شروع معوقات مزدی که هفت ماه پیش بود، شرکت اقدام به تعدیل نیرو هم کرده‌است. البته نیروهای تعدیل‌شده نیز معوقات مزدی‌شان هم‌چنان پابرجاست.

ششمین روز اعتصاب کارگران شرکت کیسون در پروژه خط دوم راه آهن بافق به زرین شهر در ایستگاه ورزنه اصفهان

خبر

بر اساس خبر دریافت شده روز یکشنبه ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۶، ششمین روز اعتصاب کارگران شرکت کیسون با تجمع در کارگاه شرکت کیسون در ایستگاه ورزنه در شرق اصفهان ادامه داشت.
بنابر گزارشات رسیده، به کارگران این شرکت از ابتدای سال فقط حقوق اردیبهشت ماه پرداخت شده و تا کنون دریافتی دیگری نداشته‌اند و کارگران این پروژه در وضعیت بسیار اسفناکی به سر میبرند.
در ادامه این گزارش آمده است، شرکت کیسون متعلق به محمد رضا انصاری است که در کلیه پروژه ها وضعیت اسف باری را برای پرسنل کارگاهی که در شرایط سخت و با کمترین امکانات رفاهی و اسکان نامناسب مشغول کار میباشند رقم زده که فجیع ترین نمونه آن پروژه راه آهن شبنم مشک در محدوده شرق اصفهان و شهر ورزنه میباشد.
شماری از پرسنل علاوه بر اینکه از سال ۹۶ تنها حقوق اردیبهشت را دریافت کرده‌اند حقوق سه ماه از سال ۹۵ و پنج ماه از سال ۹۴ خود را دریافت نکرده‌اند.
در طول اعتصاب شش روزه این کارگران، آنها هیچگونه پاسخی از طرف مسئولین شرکت کیسون دریافت نکرده‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment