ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ پنجشنبه ۲۷ مهرماه + عکس و فیلم

خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ پنجشنبه ۲۷ مهرماه + عکس و فیلم

خبر ۲۷ مهر

ایران – خبر های کوتاه 

دست کارگر کارخانه سیمان خاش در حین کار قطع شد

بنا به خبر دریافتی یک کارگر کارخانه سیمان خاش که در حال بازرسی از تاسیسات کارخانه بود حادثه دید و دست او قطع شد.

حسینعلی اکبری، دبیر اجرایی خانه کارگر استان سیستان و بلوچستان در مورد حادثه‌ای که برای یکی از کارگران کارخانه سیمان خاش رخ داد گفت : صبح روز چهارشنبه ۲۶ مهرماه یکی از کارگران تاسیساتی کارخانه سیمان خاش در حال بازدید از آسیاب بود که دچار حادثه شد.

او در تشریح حادثه ادامه می‌دهد: هنگام بازدید، دست راست این کارگر ۵۰ ساله که ۲۱ سال سابقه کاری دارد به تسمه آسیاب گیر می‌کند که بر اثر این حادثه دست او از کتف جدا می‌شود.

وی اضافه ‌می‌کند: به دلیل اینکه بیمارستان خاش امکانات کافی نداشت او را به زاهدان منتقل کردند. دست او قابل پیوند نبود ولی حال عمومی بیمار طبق گفته پزشکان خوب است و خون ریزی دست او برطرف شده است.

تجمع اعتراضی جمعی از مالباختگان فریب خورده مقابل ایران‌خودرو + فيلم


روزچهارشنبه ۲۶ مهرماه جمعی از مالباختگان که به یک نمایندگی در شرق تهران پول پرداخت کرده و حالا نه خودرو و نه پول آنها را شرکت ایران خودرو پرداخت نمی‌کند تجمع اعتراضی برگزار کردند

دور جدید اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه کمباین سازی تبریز

خبر ۲۷ مهر

روزسه شنبه ۲۵ مهرماه برای دومین روز متوالی، کارگران کارخانه کمباین سازی تبریز(شرکت توسعه و صنعت آذربایجان) دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه،دست از کارکشیده ودرمحوطه این واحد صنعتی تجمع کردند.

براساس گزارشی که روز25مهر رسانه ای شد،شمارکارگران معترض نزدیک به ۴۰ نفر می‌شود و در بیست ماه گذشته با مشکل پرداخت معوقات مزدی مواجه بوده‌اند.

همچنین گفته می‌شود که در پرداخت حق بیمه این کارگران نیز وقفه‌هایی ایجاد شده است به طوری که در حال حاضر تمدید دفترچه بیمه اعضای خانواده‌های آنها با مشکل روبرو شده است.

به گفته کارگران معترض، شرکت گسترش توسعه صنعت آذربایجان که در زمینه تولید کمباین های کشاورزی ، ساندویچ‌های پانل و انواع کانکس فعالیت دارد پیش از سال ۹۰ حدود ۵۰۰ کارگر شاغل داشت که این رقم به مرور با افزایش مشکلات مالی کارخانه تا هم اکنون به حدود ۴۴ نفر کاهش یافته است.

شایان ذکر است روز چهارشنبه ۲۶ مهر کارگران کارخانه کمباین سازی تبریز برای سومین روز متوالی، در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق و حق بیمه دست از کارکشیده و در محوطه این واحد صنعتی تجمع کردند.

تجمع اعتراضی نیروهای جایگاه های شرکتی سوخت  اهواز

خبر ۲۷ مهر

نیروهای جایگاه های شرکتی سوخت  اهواز به دلیل واگذاری این جایگاهها به بخش خصوصی و عدم اطمینان شغلی پس از ۱۵سال کار در وزارت نفت روز چهارشنبه ۲۶ مهر اقدام به برپایی یک تجمع اعتراضی نمودند. این نیروها نگرانند مانند دهها مورد مشابه، پس از واگذاری مدیریت این جایگاهها به بخش خصوصی شغل خود را از دست بدهند.

تجمع کارگران پیمانکاری فازهای گازی کنگان

خبر

کارگران پیمانکاری شاغل در کنگان، از تاخیرهای متناوب در پرداخت مطالبات مزدی انتقاد دارند.

به گزارش خبرگزاریها، کارگران پیمانکاری شاغل در برخی فازهای کنگان در پارس جنوبی، از تاخیر رایج در  پرداخت مطالبات مزدی خود انتقاد دارند.

این کارگران که در فازهای ۱۴ و ۲۲-۲۳-۲۴ مشغول به کار هستند؛ می‌گویند مطالبات مزدی ما معمولا با چندین ماه تاخیر پرداخت می‌شود.

فازهای  ۲۲-۲۳-۲۴ در مجموع یک پالایشگاه هستند که قرار است در سه فاز تکمیل شود و فاز ۱۴ نیز یک پالایشگاه جداگانه است؛  کارگران بسیاری در این فازها، تحت قرارداد شرکت‌های پیمانکاری هستند.

در حال حاضر برخی از این کارگران، بین دو تا  چهار ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند و می‌گویند علیرغم پیگیری‌ها، هیچ زمان مشخصی برای پرداخت این مطالبات ارائه نشده است.

این کارگران که در شرکت‌های پیمانکاری مختلف مشغول به کار هستند، در اعتراض به شرایط نامناسب شغلی بارها تجمع کرده‌اند که آخرین بار مربوط به هفته گذشته است؛ کارگران حاضر در تجمع هفته گذشته می‌گویند: شرکت‌های پیمانکاری، حقوق قانونی کارگران را به رسمیت نمی‌شناسند و ما کارگران پیمانکاری متاسفانه هیچ راهی برای بیان خواسته‌های خود از جمله درخواست پرداخت به موقع دستمزدها نداریم.

در همین رابطه کارگران فاز های ۲۲، ۲۳ و ۲۴ کنگان صبح امروز (بیست و ششم مهرماه) در اعتراض به چهار ماه مطالبات مزدی در محوطه مجتمع تجمع کردند.

این کارگران خواستار پرداخت مطالبات مزدی خود شدند.

اعتراض کارگران شهرداری کرمانشاه نسبت به عدم پرداخت چند ماه حقوق

خبر ۲۷ مهر

بر اساس خبر های دریافت شده روز سه‌شنبه ۲۵ مهر، کارگران شهرداری کرمانشاه برای چندمين بار ،  در اعتراض به عدم پرداخت چند ماه حقوق معوقه خود دریافت کردند، تجمع کردند.

 

 

 

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment