ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ یکشنبه ۱۲ شهریور + مجموعه عکس و فیلم

خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ یکشنبه ۱۲ شهریور + مجموعه عکس و فیلم

خبر ۳

ایران ـ خبر های کوتاه

مرگ بر سیف شعار راهپیمایی مالباختگان مؤسسه‌ها  در مقابل وزارت اقتصاد و دارایی

مشاهده مجموعه فیلم                                        مشاهده کلیپ ابتدای تظاهرات

روز یک‌شنبه۱۲شهریور ماه۱۳۹۶ مالباختگان غارت شده توسط مؤسسه‌های حکومتی کاسپین و آرمان و ثامن و ثامن الحج که مقابل وزارت اقتصاد و دارایی تجمع اعتراضی برگزار کردند شعارهایی به شکل شعارهای دوران انقلاب ضدسلطنتی سر می‌دادند:

ای سیف خائن آواره گردی

توی این مردم را بیچاره کردی

خوردی تو مال این مردم الله اکبر

مرگ بر سیف مرگ بر سیف مرگ بر سیف

لینک کلیپهای امروز

امروز یکشنبه حادثه دلخراش در کارخانه آجر پزی دهدشت

یکی از کارگران کارخانه آجر پزی دهدشت دقایقی قبل در حین کار کردن بین 2 واگن حمل آجر قرار گرفت که از ناحیه سر بشدت آسیب دید و درگذشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه در تشریح این حادثه گفت: یکی از کارگران کارخانه آجر دهدشت در حال انجام کار دچار آسیب شد و فوت کرد.

وی بیان کرد: این کارگر در حال کار بین 2 واگن حمل آجر قرار گرفت و از ناحیه سر بشدت آسیب دید.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه: مجید هدایت کارگر 34 ساله کارخانه آجر دهدشت به دلیل شدت جراحات وارده  پیش از رسیدن به بیمارستان از دنیا رفت.

رشد حوادث کاری که منجر به جان باختن کارگران زحمتکش می‌شود در ماههای اخیر افزایش زیادی داشته است. این امر نشان از آن دارد که کارفرمایان ساختمانی یا پیمانکاران این کارگاهها تنها به فکر بالا بردن سرعت اتمام پروژه‌های خود هستند. درحالیکه هرماه ۵ الی ۶کارگر جان خود را از دست می‌دهند برای کارفرمایان تجهیز و ایمن‌سازی کارگاه‌ و حفظ جان و سلامت کارگران هیچ اهمیتی ندارد.

تجمع اعتراضی کسبه آسیب دیده مقابل پلاسکو

 

خبر ۲

جمع کثیری از کسبه آسیب دیده ساختمان پلاسکو روز یکشنبه 12 شهریور؛ در مقابل خرابه های این ساختمان دست به تجمع زده و خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند.

اراک: جمعی از مالکین طرح ۵۵متری در اعتراض به عدم اجازه ساخت به آنها  مقابل ساختمان شورای شهر

 

خبر ۵

روزیک‌شنبه۱۲شهریورماه۱۳۹۶ جمعی از مالکین طرح ۵۵متری در اراک که بیش از ۱۵سال است اجازه ساخت به آنها داده نمی‌شود مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کردند.

آنها روی بنری نوشته بودند:

«چرا حق شرعی و قانونی مالکین ساکنین ۵۵متری را ۱۵سال سلب کرده‌اید با لغو طرح به این بی‌عدالتی پایان دهید»

پایمال کردن حقوق کارگران شرکت مخابرات ادامه دارد

شرکت مخابرات به یکه تازی خود ادامه می دهد و حقوق کارگران را با عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل،عدم همسان سازی حقوق و عدم انعقاد قراردادمستقیم پایمال می کند.

براساس گزارشی روز ششم شهریور اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی در نامه‌ای که خطاب به مدیریت شرکت مخابرات استان آذربایجان غربی نوشته به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، عدم اجرای قانون کار و عدم رعایت موازین قانونی اشاره شده و آمده است که شرکت‌های پیمانکاری مخابرات، حقوق قانونی شرکتی‌ها را رعایت نمی‌کنند.

اعتراض اهالی روستای قلجق درگز به استخراج سنگ معدن

روز جمعه۱۰شهریور ،اهالی روستای قلجق شهرستان درگز به علت عدم اجرای تعهدات یک شرکت خصوصی فعال درزمینه استخراج سنگ معدن در مجاور روستای خود اجتماع کردند.

این شرکت استخراج سنگ معدن از حدود ۲۰ روز پیش فعالیت رسمی خود را آغاز کرده بود.

اهالی روستای قلجق بخش چاپشلوی شهرستان درگز علت اصلی اعتراض خود را عدم پایبندی شرکت استخراج معدن در انجام تعهداتش عنوان کردند.

ایجاد گردوغبار، از بین رفتن مراتع، آسیب به قنات مجاور معدن، عدم ساخت جاده تعهد شده توسط شرکت خصوصی از دیگر دلایل اعتراض اهالی روستای قلجق است.

تجمع اعتراض کارگران شرکت آذرآب اراک

 خبر ۴

روز یک شنبه۱۲شهریور۹۶ کارگران شرکت آذرآب اراک در مقابل درب صدا و سیما در استان مرکزی تجمع اعتراضی برگزار کردند. اعتراض این کارگران به پخش صحبتهای شب گذشته مدیر عامل این شرکت میباشد.

تجمع اعتراضی کارگران بهره برداری پالایشگاه ستاره خلیج فارس

خبر

کارگران بهره‌برداری پالایشگاه ستاره خلیج فارس در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی خود تجمع کردند.

شنبه ۱۱ شهریورماه ۹۶  نزدیک به ۱۰۰ نفر از کارگران بهره‌برداری پالایشگاه ستاره خلیج فارس، در اعتراض نسبت به نامشخص بودن وضعیت شغلی شان، مقابل اداره کل کار استان هرمزگان تجمع کردند.

این دومین بار است که در هفته‌های گذشته این کارگران معترض که شمار آنها تا ۹۷ نفر برآورد می‌شود، در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی خود، تجمع اعتراضی برپا کرده‌اند.

کارگران  می گویند به دستور کارفرما، صبح امروز کارت‌های حضور و غیاب آنها بار دیگر جمع‌آوری شده است و در نتیجه آنها برای دومین بار از حضور در محل کارشان منع شده‌اند.

یکبار دیگر در تاریخ شنبه، بیست و هشتم مرداد ماه نیز کارت‌های حضور و غیاب این کارگران توسط کارفرما جمع‌آوری شده بود.

در آن تجمع کارگران منع شده در اعتراض به وضعیت ایجاد شده شغلی خود مقابل ساختمان استانداری استان هرمزگان تجمع کردند که درنتیجه، آنها توانستند دوباره به سرکار سابقشان بازگردند.

این کارگران از طریق شرکت در آزمون استخدامی که در دی‌ماه سال ۹۲ برگزار شد، توانستند از سال گذشته در این واحد پتروشیمی به صورت قرارداد مستقیم مشغول کار شوند، اما درنتیجه جابجایی مدیریت پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس از حدود دو ماه پیش برای تغییر قرارداد استخدامی و معرفی شدن به پیمانکار تحت‌فشار کارفرما قرارگرفته‌اند.

قراردادهای فعلی کارگران پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پاییز سال جاری اعتبار دارد، آنها می‌گویند: نگران آن هستیم که درنتیجه طرف قرارداد شدن با پیمانکار مزایای مزدی کنونی به‌صورت چشمگیری کاهش یابد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment