ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ حمله بسیجیان و ماموران یگان ویژه به کارگران آذر‌آب؛ مشاهده فیلم

خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ حمله بسیجیان و ماموران یگان ویژه به کارگران آذر‌آب؛ مشاهده فیلم

خبر

ایران – خبر های کوتاه

حمله بسیجیان و ماموران یگان ویژه به کارگران آذر‌آب؛ مشاهده فیلم

بنا به خبر های رسیده کارگران آذرآب اراک در تجمع اعتراضی ٬توسط نیروهای امنیتی به شدت مضروب شدند.
تجمع عصر روز سه شنبه کارگران آذرآب اراک در اعتراض به عدم دریافت معوقه‌های چندین ماهه، با یورش بسیجیان و مأموران یگان ویژه به خشونت کشیده شد . نیروهای امنیتی برای جلوگیری از گسترش اعتراض کارگران با باتوم و گاز اشک‌آور به کارگران حمله کردند.
کاربران شبکه‌های اجتماعی از برخورد خشن نیروهای انتظامی با کارگران معترض در اراک خبر می‌دهند.

بنا به عکس ها و فیلم‌های منتشر شده، روز سه شنبه دو تجمع جداگانه از سوی کارگران کارخانه آذرآب و کارخانه هپکو برگزار شد و نیروهای امنیتی و انتظامی با حضور گسترده در محل تجمع، در نهایت به سمت کارگران معترض حمله ور شده و تعدادی را هم بازداشت کردند.

همچنین خبرگزاریها به نقل از کارگران معترض گزارش می‌دهد که کارگران کارخانه آذر آب چهار ماه است حقوق نگرفته‌اند و کارگران هپکو نیز از زمستان سال گذشته تاکنون مطالبات مزدی و بیمه‌ای خود را به صورت ناقص دریافت کرده‌اند.

گستردگی اعتراضات و تظاهرات به حدی بود که شبکه های تلوزیون دولتی هم به پخش آن مبادرت کردند

خبر

اعتصاب کارگران فاز ۲۲ و ۲۴ کنگان / بوشهر؛ مشاهده فیلم

 خبر

بنا به خبر دریافتی روز سه شنبه ۲۸ شهریور کارگران شرکت های فاز ۲۲ و ۲۴ کنگان در یک حرکت اعتراضی بدلیل عدم دریافت مطالبات خود دست به اعتصاب زدند این.کارگران دور از خانواده  در این شرایط اب و هوایی از صبح تا شب عرق میریزند و ۶ ماه است حقوق نگرفته اند.

حدود ۸۰ نفر از کارگران یکی از شرکت پیمانکاری شاغل در فاز ۲۲ و ۲۴ واقع در عسلویه از اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون دارای معوقات مزدی هستند.
به گفته یکی از کارگران پرداخت ها در قالب مساعده های بسیار کم انجام شده است ولی با توجه به بازگشایی مدارس این پرداختی ها کفاف هزینه های جاری خانواده های کارگری را نمی دهد.
این کارگر ادامه داد: با وجود معوقات مزدی و وعده های انجام نشده کارفرما هیچ پروژه ای متوقف نشده و روند کار رو به جلو بوده است حال نوبت کارفرمایان است که حق ما، دستمزد کارگر را بموقع بپردازند و نه با تاخیر بیش از سه ماه.

روزچهارشنبه۲۹شهریورماه۹۶ نیز کارگران شرکت های فاز ۲۲ و ۲۴کنگان که در اعتراض به عدم پرداخت ۶ماه حقوق خود دست از کار کشیده و اعتصاب کرده‌اند؛ دومین روز خود را سپری کرد.

بازداشت یک معلم کرد و انتقال وی به اوین

 

خبر

یکی از اعضای انجمن صنفی معلمان کردستان جهت سپری نمودن دوران محکومیت به زندان اوین منتقل گردید.
براساس گزارشات رسیده، روز دوشنبه ۲۷ شهریورماه، مختار اسدی، معلم زبان انگلیسی و عضو کانون صنفی معلمان کردستان در دادسرا تهران بازداشت و برای گذراندن یک سال حبس تعزیری به زندان اوین منتقل شد.
این معلم کُرد ساکن سنندج بصورت تلفنی برای گفتگو بر سر تودیع وثیقه به دادسرا احضار شده است.
به نوشته انجمن صنفی معلمان کردستان، مختار اسدی بصورت تلفنی احضار و تهدید شده بود در صورت عدم مراجعه به دادسرا، وثیقه وثیقه‌گذار او ضبط خواهد شد.

این معلم کُرد که دارای همسر و سه فرزند می‌باشد، چند سال قبل شعبه پانزده دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، مختار اسدی از اعضای صنفی معلمان استان کُردستان را به اتهام “تبلیغ علیه نظام” برایش حکم یک سال حبس صادر کرده بود.
فعالیت کانون‌ها و انجمن‌های صنفی معلمان برای تحقق مطالبات معلمان و بازنشستگان، بازداشت بسیاری از فعالان این تشکل‌ها را به دنبال داشته است.

دو کشته و دو مجروح در پی انفجار تانکر گاز در شهرضا

 

خبر

بر اساس خبر دریافت شده ظهر روز سه‌شنبه ۲۸ شهریور بر اثر انفجار تانکر گاز در شهرک صنعتی رازی در شهرضای اصفهان، دو کارگر جان خود را از دست دادند و دو کارگر دیگر نیز مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاریها، ظهر روز سه‌شنبه ۲۸ شهریور یک انفجار تانکر گاز در خیابان هشتم شهرک صنعتی رازی در شهرضا رخ داد.
این حادثه ساعت ۱۲:۵۰ دقیقه  روز سه‌شنبه  در مخزن گاز شرکتِ «آلکان شیمی» رخ داد و دو کشته و دو مصدوم برجای گذاشت.
در اثر این انفجار، ۲ کارگر ۳۰ ساله و ۵۴ ساله در دم جان باختند و ۲ کارگر ۳۲ ساله و ۴۰ ساله نیز بشدت مصدوم و به بیمارستان امام موسی کاظم(ع) اصفهان منتقل شدند.
شهرک صنعتی رازی شهرضا بعد از شهرک صنعتی کاوه در ساوه، دومین شهرک بزرگ صنعتی در کشور محسوب می شود.

یادآوری می‌شود در ماههای اخیر با رشد بی‌سابقه حوادث کاری در کارگاهها و کارخانجات مختلف، بدلیل فقدان استانداردهای ایمنی کار مواجه بوده‌ایم. بگفته کارگران بدنبال خصوصی سازی بسیاری از کارگاههای تولیدی و کارخانجات، تمام هم و غمَ کارفرمایان سود و منفعت مالی بیشتر است و جان و کمتر سلامت کارگران زحمتکش مورد توجه قرار می‌گیرد.

پیکر پیمانکار تونل چری کوهرنگ از زیر آوار خارج شد؛ ۳ کشته و ۵ مصدوم بر جای ماند

 

خبر

بنا به خبر دریافت شده معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری می گوید پیکر «غلام عباس توکلی» پیمانکار ۵۵ ساله تونل چری کوهرنگ که عصر روز گذشته سه شنبه ۲۸ شهریور ریزش کرده بود از زیر آوار خارج شده است.

رضا ظاهری در گفت و گو با خبرگزاریها درباره حادثه عصر روز گذشته تونل چری کوهرنگ و تلفات انسانی ریزش آن گفت: ساعت ۲ شب پیکر «غلام عباس توکلی» پیمانکار ۵۵ ساله تونل چری کوهرنگ از زیر آوار خارج شد چرا که به علت حجم بالای آوار دسترسی به وی بسیار دشوار شده بود. اما در نهایت با کمک بیل و لودر پیکر وی را خارج کردیم و تحویل ماشین شهرداری دادیم.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری افزود: در مجموع به همراه پیمانکار تونل، سه نفر جان باختند و پنج نفر مصدوم شدند که آنها را به بیمارستان منتقل کرده اند که به نظر نمی رسد مشکل جدی از این بابت داشته باشند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه شب گذشته کمیته بحران استانداری در این‌باره تشکیل جلسه داد بود، افزود: مقام‌های ارشد استان و سازمان‌های امداد و نجات در این جلسه حضور داشتند تا اقدامات عاجلی صورت پذیرد.

اخراج ۱۴ کارگر شرکت نیشکر هفت تپه توسط کارفرما در انتقام از اعتصاب کارگران

بر اساس خبر دریافتی روز۲۸شهریورماه۹۶ کارفرمای شرکت نیشکر هفت تپه ۱۴ تن از کارگران را در انتقام نسبت به اعتصابات اخیر و بستن جاده اندیمشک- اهواز اخراج کرد.
اخراج فله ای کارگران روزمزد شرکت همچنان ادامه دارد. تعداد۱۱ نفر از این کارگران اخراجی در بخش بانک ماشین‌‌آلات و سه نفر از آنها در کارخانه تولید شرکت مشغول بکار بودند که بدلیل نوع قرارداد (روزمزدی) و نداشتن قرارداد دائمی هر زمان که کارگزاران آخوندی این شرکت اراده کنند براحتی بدون توجه به وضعیت خانوادگی آنها و با کوچکترین بهانه و بصورت دستوری اقدام به اخراج کارگران میکند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment