ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ شنبه ۱۸ شهریورماه

خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ شنبه ۱۸ شهریورماه

سیل در گیلان

ایران – خبرهای کوتاه

سیل در لنگرود، جان باختن یک هموطن؛ مشاهده فیلم + مشاهده آخرین تصاویر

در پی بارندگی شدید در گیلان، یک نفر در لنگرود کشته و صدها مسافر سرگردان شدند.

بارش شدید و کم نظیر باران در اکثر شهرستان های استان گیلان که از شامگاه پنجشنبه شروع شده بود، به سیلابی عظیم تبدیل شد و خسارات سنگینی به مردم منطقه تحمیل کرد؛ سیلاب هایی که علاوه بر مسدود کردن خیابان ها و تحمیل خسارت به مردم محلی، گردشگران را نیز برای ساعت ها آواره و بی سرپناه کرد.

سیلاب در خیابان‌های لنگرود روان شد و خودروها روی آب شناور شدند. این بارندگی شدید که از بامداد روز جمعه شروع شد به دلیل گرفتگی معابر آبراه های شهرستان لنگرود به یک سیل عظیم منجر شد.

خبر های کوتاه
خبر های کوتاه

بارش باران در طی نیم روز گذشته نه‌ تنها با آب‌گرفتگی شدید معابر و جاری شدن سیل در خیابان‌ها، نه تنها زندگی عادی مردم برخی شهرهای گیلان را برای ساعت‌ها فلج کرد، بلکه باعث طغیان رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی منازل مردم و تخریب تأسیسات زیربنایی شد و مردم را در معرض وقوع حادثه تلخی قرارداد.در جریان سیل در لنگرود یک هوطن جان باخت و صدها نفر آواره شدند.
همچنین از صبح روز جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ لاهیجان با ۲۴۸ میلی متر و رودسر با۱۱۶ میلی متر بیشترین بارش را در استان گیلان داشته است و اب سطح شهر را فرا گرفته است

اداره کل هواشناسی گیلان که پیشتر  از شدت بارش‌ها خبر داده بود و این شرایط را پیش بینی کرده بودو طبیعتاً مسئولین با توجه به هشدارهای هواشناسی در خصوص وضعیت جوی می‌بایست تجهیزات دستگاه‌های دولتی را برای مقابله با اقدامات پیش‌بینی‌نشده آماده می‌کرد.

این واقعه تکراری و حوادث مشابه مدیریت ضعیف بحران در کشور را برای برخورد با حوادث غیرمترقبه برای چندمین بار به تصویر کشید.قابل توجه اینکه در سال های اخیر برخی اقدام های نسنجیده در حوزه محیط زیست از قبیل تخریب جنگل و حذف پوشش های گیاهی بروز چنین حوادثی را تشدید کرده است.

کاش که حاکمیت دزد و غارتگر بجای هزینه کردن تمامی ثروت و امکانات و انرژیهای کشور برای سرپا نگاه داشتن جنایتکاران در کشورهای منطقه مثل سوریه و لبنان و عراق و یمن و  . . . کمی هم دغدغه رسیدگی به وضعیت اقتصادی اجتماعی و زیست محیطی کشور را می‌داشتند. . .

حریق در انبار غیرمجازِ جمع آوری زباله در قم/دو آتش نشان و سه کارگر مصدوم شدند

 

خبر های کوتاه

حریق انبار غیرمجاز جمع‌آوری زباله و کارتن‌ ضایعاتی با حضور آتش نشانان اطفاء شد اما دو آتش نشان و سه کارگر مصدوم شدند.

به گزارش خبرگزاریها، ساعت 12.35 روز پنج شنبه۱۶شهریور آتش‌سوزی در قلعه صدری جنب امامزاده عبدالله  در قم به سازمان آتش‌نشانی اعلام شد؛ در این حادثه یک انبار غیر مجاز جمع آوری ضایعات و پرسِ کارتن دچار حریق شده بود.این آتش سوزی با حضور ماموران آتش نشانی مهار شد.

به گفته مدیرعامل سازمان آتش نشانی قم،  در این عملیات هفت دستگاه خودرو عملیاتی، دو دستگاه آب‌ده، یک دستگاه خودرو پشتیبانی و 40 آتش‌نشان مشغول امدادرسانی و اطفای حریق بودند.

در این حادثه، به علت انفجار سیلندرهای گاز دو آتش‌نشان مصدوم و به بیمارستان اعزام شدند. سه نفر از کارگرانِ این انبار نیز که مصدوم شده بودند، به بیمارستان منتقل شدند.از قرار معلوم وجود مواد اشتعال زا در انبار و عدم رعایت نکات ایمنی، دلیل بروز حادثه عنوان شده است.

حادثه در «فولاد ارفع» جان یک کارگر بازنشسته را گرفت


خبر های کوتاه

در روزهای گذشته، یک کارگر پیمانکاری فولاد ارفع در استان یزد بر اثر حادثه شغلی جان باخت.

به گزارش خبرگزاریها، روزسیزدهم شهریور کارگر بازنشسته ای که در یکی از شرکت‌های پیمانکاری کارخانه فولادارفع مشغول به کار بوده است، در حین بررسی یک دستگاه تراکتور دچار حادثه شد و با توجه به شدت جراحات وارده  در بیمارستان اردکان فوت کرد.کارگر متوفی «منصور کرمانشاهی» نام داشته و از اهالی یکی از استانهای غربی کشور بوده است.

از قرار معلوم، در حین بررسی خرابی یک دستگاه تراکتور،  با حرکت ناگهانی تراکتور از روی بدن وی،  جراحات شدید  به بدن و سرِ وی وارد شده  و در نهایت پس از اعزام به بیمارستان اردکان به دلیل شدت جراحات و صدمات وارده فوت کرده است.علت حرکت ناگهانی تراکتور هنوز در دست بررسی است.کارخانه فولاد ارفع در مجتمع صنعتی چادرملو و گندله سازی اردکان در استان یزد قرار دارد.

سقوط دو کارگر در چاه

 

خبر های کوتاه

سخنگوی سازمان آتش نشانی از مصدومیت دو کارگر به علت سقوط در چاه خبر داد.
سید جلال ملکی در گفت و گو با خبرگزاریها اظهار کرد: ساعت ۱۲:۲۷ ظهر خبر سقوط در چاه در خیابان آپادانا، خیابان عرب علی اعلام شد.
او ادامه داد: در قطعه زمینی به وسعت ۴۵۰ متر به که به عمق ۱۵ متر گودبرداری شده بود کارگران مشغول حفر یک چاه به عمق ۸ متر بودند که بیکباره دیواره چاه فرو می ریزد و دو کارگر در آن گرفتار می شوند.

سخنگوی سازمان اتش نشانی با بیان اینکه یک کارگر از قسمت پا و دیگری تا بالای کمر زیر خاک بودند گفت: دو ایستگاه به محل حادثه اعزام و آتش نشانان با توجه به سستی خاک ابتدا محل را ایمن و سپس وارد عمل شدند.

ملکی خاطر نشان کرد: پس از مدتی تلاش هر دو کارگر که یکی ۲۴ و دیگری ۴۵ ساله بود زنده اما آسیب دیده از زیر خاک بیرون امدند.
او با بیان اینکه عملیات در ساعت ۱۵:۴۰دقیقه به پایان رسید گفت: مصدومان تحویل اورژانس و محل تحویل مالک و عوامل شهرداری شد.

سخنگوی آتش‌نشانی همچنین از سقوط فرد دیگری ی در چاه یک خانه قدیمی خبر داد و گفت: در ساعت ۱۲:۲۳ دقیقه  ظهر پنجشنبه حادثه سقدط در چاه در خیابان ۱۷ شهریور نرسیده به تیر دو قلو اعلام شد.او با بیان اینکه دو ایستگاه به محل خادثه اعزام شدند گفت: در یک ملک قدیمی که در حال ساخت یک بنای جدید نیز بودند چاهی به عمق ۳۰ متر وجود داشت که یک جوان ۲۷ ساله در آن سقوط کرده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تصریح کرد: یک مقنی نیز که برای کمک به این فرد داخل چاه شده بود به دلیل نداشتن لوازم مناسب در چاه گرفتار شده بود.ملکی با بیان اینکه آتش نشانان فورا در محل حاضر و وارد عمل شدند گفت: هر دو فرد از چاه خارج شده اما نفر اول دچار مصدومیت شده بود. این عملیات در ساعت ۱۳:۱۶ دقیقه  به پایان رسید

مجروح شدن دستفروش محروم زیر مشت و لگد ماموران شهرداری رشت ؛ مشاهده فیلم

مأموران سرکوبگر شهرداری رژیم در رشت، روز پنجشنبه شانزدهم شهریور یک دستفروش محروم را با ضربات مشت و لگد مجروح کردند. بنا‌ به گزارشهای منتشر شده، حال این دستفروش زحمتکش رو به وخامت گذاشت و به اورژانس منتقل گردید. ماه گذشته نیز قتل یک دستفروش به نام مظفر عباسی به دست مأموران شهرداری در قم با انزجار عمومی و اعتراض دستفروشان این شهر روبه‌رو شد.

سقوط دو چتر باز روی کابل فشار قوی غرب تهران؛ مشاهده فیلم

خبر های کوتاه

حوالی  ساعت ۹:۲۱ صبح جمعه ۱۷ شهریور دو چتر باز در جاده ی منتهی به روستای وردیج  غرب استان تهران سقوط کرده و  به کابل فشار قوی گیر کرده بودند. برای نجات این دو چترباز درخواست هلیکوپتر شد که هرگز تا پایان ماجرا خبری از آن نشد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی گفت : با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد دو چترباز با یک چتر در ارتفاع حدوداً ۷۰ متری روی کابلهای برق فشارقوی سقوط کرده و به صورت کاملاً خطرناک بین زمین و آسمان معلق مانده‌اند.

اما به یک‌باره هر دو چترباز از بالا به پایین سقوط کردند اما با توجه به اینکه چترِ پاره شده، هنوز به آنها متصل و جدا نشده بود این دو چترباز با سرعت به زمین برخورد نکردند البته هر دو پس از سقوط، از ناحیه کمر و پاها دچار آسیب‌دیدگی شدند.

وی افزود: آتش‌نشانان در وضعیتی که شرایط حمل و نقل بسیار سخت بود هر دو مصدوم را پس از تلاش بسیار به پایین منتقل کردند و تحویل عوامل اورژانس دادند.

اعتراض مالباختگان به کتک زدن یک خبرنگار توسط مامور حراست؛‌ مشاهده فیلم

 

خبر های کوتاه

روز گذشته همچنان در شهرهای مختلف ایران مالباختگان و سپرده گذاران موسسات مالی دست به تجمعات اعتراضی زدند.
صبح روز چهارشنبه ۱۵ شهریور در تهران تجمع کنندگان در مقابل موسسه کاسپین در اعتراض به کتک زدن یک خبرنگار توسط مامور حراست که در مقابل ساختمان کاسپین اقدام به چنین کاری کرده بود شعار می دادند: حراست بی شرف خجالت خجالت

در کرمان نیر مالباختگان و سپرده گذاران کاسپین در اعتراض به غارت اموالشان توسط این موسسه حکومتی در میدان بسیج این شهر تجمع کرده و خواستار بازگرداندن پولها و سپرده های خود شدند.
آنها شعار می دادند : کاسپین دزدی کرده دولت حمایت کرده

همچنین در شهرهای رشت و پارس آباد اردبیل مالباختگان موسسه کاسپین در داخل ساختمان این موسسه متحصن شدند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment