ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ شنبه ۱۱ شهریورماه

خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ شنبه ۱۱ شهریورماه

خبر

ایران – خبر های کوتاه

خلاصه همه مظلومیت کودکان بلوچستان در فاطمه با پیراهن قرمز ؛ مشاهده فیلم

همه سنگدلی و شقاوت مقامات از یکطرف و همه مظلومیت کودکان بلوچستان از طرف دیگر در این فیلم خلاصه شده است.

 

خبر های کوتاه کودکان

هشت کودک کنار دیوار یک حسینیه ایستاده اند و مظلومانه میخواهند درسشان را بخوانند نه به آنها شناسنامه میدهند و نه جایی برای درس خواندن . چرا که جای همه مردم را آقازاده ها گرفته اند. ننگ بر حاکمیتی که حداقلها را هم برای مردم فراهم نمیکند. . .

به صحبتهای مظلومانه این کودک ۹ ساله گوش کنید تا به عمق شقاوت دست‌اندرکاران این حاکمیت پی ببرید:

سلام من فاطمه هستم نه سالمه  به ما اینجا مدرسه درس نمیدن ما اومدیم تو حسینیه که درس بخونیم اجازه نمیدن!

چرا؟

به خاطر اینکه میگن شما بلوچین شناسنامه ندارین ما نمیذاریم شما تو حسینیه درس بخونین!.

یک خانواده پشت دربهای قفل در آتش سوزی مهیب اهواز

 

خبر های کوتاه ۵

روز جمعه ۱۰شهریور ۹۶ ساعت چهار بامداد، یک واحد مسکونی ویلایی در منطقه کوی مجاهد اهواز دچار آتش سوزی گسترده شد. در این حادثه پنج نفر شامل یک مرد و سه زن و یک دختر کوچک، پشت دربهای قفل گیر کرده بودند.

شدت آتش سوزی زیاد بود و خروج آنها را ناممکن ساخته بود. نهایتا با شکستن دربهای ساختمان توسط مامورین آتش نشانی افراد حبس شده به بیرون منتقل شدند. حال یکی از خانمها به دلیل شدت دودگرفتگی بین بقیه وخیم تر بوده است. همه نفرات به اورژانس اهواز تحویل داده و به بیمارستان منتقل شده اند. هنوز از علت این آتش سوزی اطلاعی در دست نیست.

درگیری در سردشت – کولبران در محاصره نیروی انتظامی

 

خبر کوتاه

 

بر اساس خبر دریافت شده پنجشنبه شب ۹شهریور۹۶  نزدیک بە ٧٠ کولبر در مرز دۆڵەبی سردشت توسط نيروى انتظامى دستگیر شدند. خانواده های این كولبران میگویند همه آنها اجازه تردد دارند و دستگیری آنها بی مورد است.

تعداد زیادی نیروی انتظامی به محل دستگیری کولبران اعرام شده بودند. خانواده های کولبران نگران دستگیری نان آوران خود بودند. مردم روستاهای درمان اباد، دۆڵەبی، دۆڵەگەرم و قەڵارەش جادەھای ارتباطى را اشغال كرده و نيروى انتظامى قدرت انتقال كولبران را به داخل شهر نداشت. پس از فرار تعدادی از کولبران صدای تیراندازی به گوش میرسید. نهایتأ ۳۵ کولبر بازداشت شدند درحالیکه هیچ کالایی هم با خود نداشتند و اجازه تردد هم گرفته بودند.  لینک شود به خبر دستگیری ۳۵ نفر کولبر

تجمع سهامداران کنتورسازی مقابل تالار بورس تهران

 خبر های کوتاه ۲

بنابه خبر دریافت شده روز شنبه ۱۱شهریور سهامداران کنتورسازی در اعتراض به زیان خود، بلاتکلیفی و نبود نظارت نهادهای مسئول مقابل تالار بورس تهران تجمع کردند.

فراخوان تجمع بازنشستگان لشگرى مقابل نهاد رياست جمهورى

 خبر های کوتاه ۷

بازنشستگان لشگری برای روز سه شنبه ١٤ شهريور ساعت ۰۹۳۰مقابل نهاد رياست جمهوری فراخوان به اعتراض دادند.

فراخوان تجمع مالباختگان کاسپین درمشهد

۸ خبر های کوتاه

مالباختگان کاسپین در مشهد برای روز یکشنبه ۱۲ شهریور در مقابل شعبه پامچال بلوار سجاد فراخوان به تجمع دادند.

 

 

 

مادر احسان مازندرانی: وضعیت سلامتی پسرم به مرحله هشدار رسیده است

 

خبر های کوتاه ۶

مادر احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار زندانی، شرایط جسمانی فرزند خود را «وخیم» توصیف کرد و گفت او به‌خاطر بیماری‌هایی که در زندان مبتلا شده، حتی قادر به نوشیدن آب و مایعات هم نیست و در این شرایط مسئولیت جان وی با دادستان تهران است.

اعظم اقتصاد  مادر احسان مازندرانی  در گفت‌وگویی که روز پنج‌شنبه ۹ شهریور با کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران داشت، اظهار داشت: «احسان ۱۰ روز است که توانایی خوردن غذا ندارد و هر چیزی که بو و طعم داشته باشد معده‌اش پس می‌زند. او غیر از آب توانایی خوردن هیچ چیزی را نداشت. حالا آب و مایعات را هم معده‌اش بر می‌گرداند».

به گفته وی، شرایط جسمانی احسان مازندرانی به «مرحله هشدار» رسیده است و امکانات بهداری اوین هم در سطحی نیست که بتوان برای او کاری کرد، اما با اینکه «خود رییس زندان هم این موضوع را به دادستان تهران اعلام کرده، او اهمیتی به مسئله نداده است».

آقای مازندرانی روز ۲۲ اسفند پارسال در حالی که کمتر از یک ماه از آزادی وی می‌‌گذشت، بار دیگر بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

این روزنامه‌نگار به اتهام «تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» به هفت سال زندان محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به یک سال و یک ماه و ۱۲ روز حبس تقلیل پیدا کرد و با این احتساب دوره محکومیت وی در بهمن ماه گذشته باید خاتمه می‌یافت اما مقامات قوه قضاییه می‌گویند که از دوره محکومیت وی همچنان باقی است.

کانون صنفی معلمان استان تهران خواهان آزادی زندانی سیاسی رضا شهابی شد

 

خبر های کوتاه ۳

کانون صنفی معلمان استان تهران طی بیانیه‌یی خواهان آزادی فوری زندانی سیاسی رضا شهابی شد.
در قسمتی از این بیانیه آمده است:‌ کانون صنفی معلمان، ضمن اعلام همبستگی با سندیکای شرکت واحد خواهان رسیدگی هر چه سریعتر به وضعیت رضا شهابی و آزادی وی است و باور دارد که با انتساب اتهامات واهی به فعالان صنفی، نمی‌توان روند مطالبه محوری اکثریت قشر زحمتکش جامعه را متوقف نمود.

رضا شهابی، عضو سندیکای رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از روز ۱۷مردادماه در اعتصاب‌غذای اعتراضی به‌سر می‌برد. روز پنجشنبه ۹شهریورماه 96 نیز جمعی از دانشجویان در دیدار با خانواده زندانی سیاسی رضا شهابی اعلام همبستگی کرده و خواهان آزادی بی‌قید و شرط وی شدند. دانشجویان هشدار دادند که جان این زندانی سیاسی در خطر است.

فراخوان تجمع مالباختگان آرمان دراهواز 

بنابه خبر دریافتی غارت شدگان موسسه مالی آرمان برای روز یکشنبه ۱۲شهریور ساعت ۹ صبح مقابل موسسه ملل شعبه کیانپارس اهواز فراخوان دادند.

 

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

 

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment