ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > حمله نیروهای یگان ویژه به کارگران کارخانه آذرآب در ورودی کمربندی اراک + مجموعه کلیپ

حمله نیروهای یگان ویژه به کارگران کارخانه آذرآب در ورودی کمربندی اراک + مجموعه کلیپ

خبر های کوتاه

 ایران – خبر های کوتاه

حمله نیروهای یگان ویژه به کارگران کارخانه آذرآب در ورودی کمربندی اراک؛ مشاهده فیلم

بنا به خبر های دریافتی روز سه‌شنبه۲۸شهریورماه۹۶ صدها تن از کارگران کارخانه آذرآب در اعتراض به عدم پرداخت حقوق عقب افتاده خود ورودی کمربندی اراک را بستند. کارگران که توسط نیروهای یگان ویژه محاصره شده بودند شعار می‌دادند:

«کارگر بیچاره دیگه زدن نداره».

نیروهای ویژه قصد داشتند با تهاجم به کارگران زحمتکش که فقط برای گرفتن حقوق عقب افتاده خود تجمع کرده اند راه را به زور باز کنند

خبر های کوتاه

به رغم حمله نیروهای یکان ویژه، کارگران معترض به تجمع صدها نفری خود ادامه دادند. این کارگران محروم در اعتراض به عدم پرداخت حقوق عقب افتاده خود ورودی کمربندی اراک را بسته‌اند. آنها ماههاست که تجمعات مسالمت آمیز اعتراضی برگزار میکنند اما تا امروز نتیجه‌ای نگرفته اند و درحالیکه خود و خانواده‌شان در وضعیت معیشتی سختی بسر می‌برند برای دریافت حقوق معوقه خود کماکان به تجمعات خود ادامه می‌دهند.

شروع سال تحصیلی و هزینه های ثبت نام فرزندان در مدرسه و هزینه دفتر و قلم و لباس دانش‌‌آموزان، مشغله ذهنی همه کارگران و حقوق بگیرانی است که  در نظام دزدی و چپاول ماهها است حقوق ناچیز خود را دریافت نکرده‌اند.

جمعی از کارگران شرکت هپکو اراک تجمع اعتراضی برگزار کردند؛ مشاهده فیلم

 خبر های کوتاه

روز سه‌شنبه۲۸شهریورماه۹۶ جمعی از کارگران شرکت هپکو اراک در اعتراض به عدم پرداخت معوقات خود در زیر پل بختیاری این شهرتجمع کردند و بنا به خبر رسیده در ادامه تجمع با دخالت نیروهای یگان ویژه تعداد ۳۰ تن از کارگران دستگیر شدند.

جان باختن ۳کارگر در زنجان

 

خبر های کوتاه

با کمال تأسف مطلع شدیم روز سه‌شنبه ۲۸شهریور سه کارگر در زنجان جان خود را از دست دادند.

به گفته رئیس فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان این کارگران برای پاکسازی به محل نگهداری مایعات اسیدی در شرکت تولیدکننده خوراک دام و طیور وارد شدند و بلافاصله پس از وارد شدن یکی پس از دیگری بر اثر مسمومیت ناشی از مواد اسیدی دچار مسمومیت شدند و جان باختند.

تجمع اعتراضی کارگران پارس جنوبی

 

خبر های کوتاه

روزسه شنبه۲۸شهریور۹۶  کارگران پارس جنوبی در اعتراض به تاخیر پرداخت۵ ماهه حقوق خود دست به تجمع زدند و دربهای اصلی فازهای ۲۲-۲۴ پارس جنوبی رابستند

کارگران بیکارشده کارخانه صدر فولاد خرم‌آباد در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان با همراه خانواده تجمع کردند

 خبر های کوتاه

روز دو‌شنبه۲۷شهریورماه۹۶ کارگران بیکارشده صدر فولاد خرم‌آباد به‌همراه خانواده برای حفظ اشتغالشان و در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق و حق بیمه، مقابل کارخانه تجمع کردند و مانع از خارج کردن تجهیزات و ماشین‌آلات توسط طلبکارشدند.

طلبکار این کارخانه برای وصول طلب‌های خود به دنبال بردن برخی از تجهیزات و ماشین‌آلات کارخانه بود که کارگران و برخی از خانواده‌های آن‌ها در مقابل کارخانه تجمع کردند.

کارگران شرکتی اداره کل راهداری آذربایجان شرقی مقابل استانداری تبریز تجمع اعتراضی برگزار کردند


خبر

روز دو‌شنبه۲۷شهریورماه۹۶ کارگران شرکتی و استیجاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان شرقی دراعتراض به پرداخت نشدن حقوق درسال جاری وبرای تبدیل وضعیت، دست از کار کشیده و مقابل استانداری تجمع کردند.

براساس گزارشات منتشره، یکی ازکارگران معترض گفت: حقوق پایه‌ی ما در سال جاری حدود یک میلیون تومان است که تا کنون هیچ مبلغی به ما داده نشده و کارگران حدود ۱۵ میلیون تومان دریافتی معوقه دارند.

وی افزود: مشکل دیگر عدم تعیین تکلیف کارگران است، چرا که برای نمونه فردی با ۲۰ سال سابقه ی کار نیز شرکتی بوده و تکلیف مشخصی ندارد و مدیران جدید نیز نیروها را به عنوان کارکن راهداری نمی شناسند.

معترض دیگری می گوید: شش ماه است که حقوق نگرفته ایم و فرزندانمان گرسنه اند، هیات مدیره مشخص نیست و ما نمی‌دانیم حقوق‌های معوقه ی خود را از چه کسی پیگیری کنیم.

تجمع اعتراضی ۷۰۰تن از کارگران معدن زغال‌سنگ طزره شاهرود برای دومین روز متوالی

 

خبر های کوتاه

روز دوشنبه ۲۷ شهریورماه ۷۰۰ تن از کارگران معدن زغال‌سنگ طزره در شاهرود برای دومین روز متوالی در اعتراض به پرداخت نشدن دو ماه حقوق عقب‌افتاده در محل کار خود تجمع کردند.
گرداننده معدن در هراس از ادامه و گسترش این حرکت اعتراضی وعده داده است تا روز سه‌شنبه ۲۸شهریور بخشی از طلب کارگران را بپردازد.
در مقابل کارگران با یادآوری وعده‌های عمل نشده‌ای که پیش از این به آنها داده شده بود، می‌گویند: می‌ترسیم این وضعیت باز هم تکرار شود.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه پولاد شمش ایساتیس در یزد

 

خبر های کوتاه

کارگران کارخانه پولاد شمش ایساتیس در یزد روز دوشنبه ۲۷شهریور ۹۶ در اعتراض به پلمپ دو واحد فولاد در شهرستان اشکذر در مقابل ساختمان استانداری یزد تجمع کردند و خواستار رفع پلمپ از کارخانه شدند.

روی یکی  از بنرهایی که در جلوی کارگران معترض قرار داشت چنین نوشته شده است:« برای گذران زندگی ما کار و درآمد می‌خواهیم».

تجمع کارگران آلان‌لوله‌گستر سنندج در اعتراض به اخراج همکاران‌شان کارفرما را وادار به عقب‌نشینی کرد

 خبر های کوتاه

بنا به خبر رسیده روز دو‌شنبه۲۷شهریورماه۹۶ کارفرمای شرکت آلان لوله گستر واقع در شهرک صنعتی ۳ سنندج تعدادی از کارگران این شرکت را با رفتاری غیرانسانی و نامناسب از کار اخراج کرد.
کارگران این شرکت به دنبال اخراج ۶ تن از همکارانشان علیه رفتار نامناسب کارفرما و در اعتراض به اخراج همکارانشان دست به اعتراض زدند. بنابه این گزارش، به دنبال اعتراض کارگران، کارفرما در نهایت مجبور به عقب نشینی شد و از کارگران خواست تا شنبه هفته آینده مجددا به سر کار خود بازگردند. این شرکت در زمینه تولید و ساخت لوله های درون ساختمانی فعالیت می کند.

کشاورزان لطیفی آلبووس در شوش تجمع اعتراضی برگزار کردند

 خبر های کوتاه

بنا به خبر دریافتی روز دو‌شنبه۲۷شهریورماه۹۶ کشاورزان لطیفی آلبووس در شوش در اعتراض به عدم تکمیل کانال آب آ۵ پس از ۵سال در دشت ارایض در دفتر این شرکت تجمع کردند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment