ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ دوشنبه ۲۰ شهریورماه + عکس

خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ دوشنبه ۲۰ شهریورماه + عکس

خبر کوتاه ۴

ایران – خبر های کوتاه

 بیش از ۵۰ میلیارد تومان خسارات سیل در لنگرود

استاندار گیلان در لنگرود: برآورد اولیه خسارات بارش سیل آسا در لنگرود بالای ۵۰  میلیارد تومان است.

در پی بارندگی شدید شامگاه پنجشنبه ۱۶ شهریور در گیلان، بر اساس خبر ها چند شهرستان استان از جمله لنگرود، لاهیجان و فومن که بیشترین میزان بارندگی نیز در این شهرها ثبت شده، دچار آبگرفتی شدید معابر و سیل در بعضی مناطق روستایی شدند. سیل در دو روستای تالش محله و دیو شل باعث خسارات فراوانی شد.
یک کشته و صدها مسافر آواره، حاصل جاری شدن سیل در لنگرود و لاهیجان بود.
در شهرستان لنگرود مرد ۴۵ ساله لنگرودی که در پی بارش های شدید باران در ساعات گذشته مغازه اش دچار آبگرفتگی شده بود، در حالیکه برای سرکشی به مغازه اش رفته بود، دچار برق گرفتگی شد و جان سپرد.

بارش شدید و کم نظیر باران در اکثر شهرستان های استان گیلان که از شامگاه پنجشنبه شروع شده بود، به سیلابی عظیم تبدیل شد و خسارات سنگینی به مردم منطقه تحمیل کرد؛ سیلاب هایی که علاوه بر مسدود کردن خیابان ها و تحمیل خسارت به مردم محلی، صدها مسافر و گردشگر را نیز برای ساعت ها آواره و بی سرپناه کرد.

گزارش‌ها از دیوشل و تالش محله خاکی از آن دارد که سیل باعث شد تا خسارت‌های زیادی به منازل مسکونی، مغازه‌ها و خودروهای پارک شده در کوچه‌ها و خیابان‌ها به وجود آورد.
اداره کل هواشناسی گیلان گزارش کرد که بیشترین بارندگی‌ها استان به ترتیب شامل لاهیجان با ۲۶۴ میلی‌متر، شهر چاف لنگرود با ۲۲۲  میلی‌متر و رودسر با ۱۷۸ میلی‌متر بود.

آتش‌سوزی در دهیاری آبطویلِ بوشهر/ یکی از کارکنان در آتش سوخت

خبر کوتاه

بنابر گزارشات رسیده صبح روز یکشنبه۱۹شهریور ساختمان مرکزی دهیاری آبطویل در استان بوشهر آتش گرفت و یکی از کارکنان در آتش سوخت.

خبرگزاریها گزارش می‌دهند، صبح روز گذشته (۱۹ شهریور) ساختمان دهیاریِ روستای آبطویل در بخش مرکزی بوشهر آتش گرفت.آتش‌سوزی به مرگ یکی از کارکنان دهیاری انجامید.فرد جان باخته در این حادثه، احمد راشدی و اهل روستای آبطویل بود.

گزارش رسده حاکی است احمد راشدی پیش از رسیدن نیروهای کمکی جهت اطفاء حریق در میان شعله‌های آتش گرفتار شد و اگر چه توسط نیروهای امدادی از میان شعله‌های آتش بیرون آورده شد، اما در مسیر انتقال به بیمارستان شهدای خلیج فارسِ بوشهر جانش را از دست داد.

راهپیمایی کارگران سیمان مسجد سیلمان در اعتراض به عدم پرداخت ۱۷ماه حقوق

 خبر کوتاه ۵

روز یکشنبه ۱۹ شهریور ماه کارگران سیمان مسجد سلیمان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق ۱۷ ماهه خود مسیر دفتر مطالبات نماینده مردم این شهر درمجلس تا محل اداره کار را راهپیمایی کردند و از مسولان استانی خواستار رفع مشکلات خود شدند.

حدود ۴۷۰ کارگر رسمی، قراردادی و روزمزد در این کارخانه سیمان مشغول به کار هستند که از ۷ تا ۱۷  ماه پیش پرداخت دستمزد کارگران پیمانی وروز مزدی به تعویق افتاده است. همچنین دستمزد کارگران رسمی و قراردادی این کارخانه حدود چهار ماه به تاخیر افتاده است.

کارگرانی که در این تجمع اعتراضی شرکت کردند، می‌گویند تاخیر‌هایی که در پرداخت مطالبات مزدی آنها ایجاد شده، به هیچ وجه با کار سخت و دشواری که آنها هر روز انجام می‌دهند، همخوانی ندارد و آنها علاوه جبران این وقفه خواستار پرداخت معوقات بیمه‌ای خود به تامین اجتماعی هستند.

آنها با یادآوری اینکه آنها در ماه‌های  گذشته نیز در اعتراض به تاخیر افتادن مطالبات مزدی کارگران رسمی و قراردادی اعتراض مشابهی انجام داده‌ بودند، اضافه کردند: پس از این اقدام اعتراضی کارفرما وعده داد مطالبات کارگران را به موقع پرداخت کند که تا این لحظه این وعده نیز محقق نشده است.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کاج در فرمانداری شهرستان اردل

 خبر کوتاه ۲

بنا به خبر دریافت شده روز دوشنبه۲۰شهریور۹۶ کارگران شهرداری شهرکاج در اعتراض به تاخیر در پرداخت چند ماه حقوق خود در فرمانداری شهرستان اردل تجمع  اعتراضی برگزارکردند

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کوت عبدالله

 خبر کوتاه

بر اساس خبر رسیده روز یکشنبه۱۹شهریور۹۶  کارگران شهرداری کوت عبدالله که ۳ تا ۹ ماه حقوق آنها پرداخت نشده بود به نشانه اعتراض روبروی درب شورای شهر تجمع کردند و از شورای شهر جدید حقوق عقب افتاده خود را مطالبه کردند.

روزیک شنبه۱۹شهریور۹۶؛  تجمع اعتراضی غارت شدگان آرمان ملایر

 

خبر کوتاه۷

شعار غارت شدگان :

این بانک مرکزیه  یا مرکزدزدیه

امروز فردا کردند به ما دروغ گفتند

جوادی جوادی این اخرین اخطار است

به حکم دین اسلام

قطع بشه دست دزدان

 

تجمع اعتراضی غارت شدگان آرمان در خرم آباد

 خبر کوتاه ۱

بنا به خبر دریافتی روز دوشنبه۲۰شهریور۹۶ غارت شدگان آرمان خرم‌آباد پس از خُلف وعده مجدد مسئولان، جلوی شعب موسسه ملل تجمع کردند

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment