ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ دوشنبه ۱۳ شهریورماه + عکس

خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ دوشنبه ۱۳ شهریورماه + عکس

خبر ۶۵

ایران – خبر های کوتاه 

سوختگی ۵ کارگر فولاد نطنز بر اثر نشت مواد مذاب

بنا به خبر های رسیده شنبه شب ۱۱ شهریور نشت مواد مذاب موجب سوختگی ۵ کارگر کارخانه فولاد نطنز در استان اصفهان شد.

از قرار معلوم نشت مواد مذاب در اثر ترکیدگی قالب در ساعت یازده شب  رخ داده است.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی شهرستان نطنز در مورد این حادثه گفت: در این حادثه پنج نفر از شاغلان این واحد تولیدی دچار سوختگی درجه یک شدند که پس از دریافت خدمات درمانی اولیه به بیمارستان خاتم الانبیاء نطنز منتقل شدند.

براساس آخرین گزارشات مصدومان پس از طی مراحل درمانی از بیمارستان مرخص شدند و در حال حاضر، حال عمومی آنها مساعد گزارش شده است.

مجموعه کارخانجات فولاد نطنز در شهرک صنعتی نطنز در استان اصفهان واقع شده است.

نگرانی دو اتحادیه بین‌المللی نسبت به برخورد مقامات با معلمان و کارگران فعال در ایران

 خبر ۳

فدراسیون جهانی کارگران بخش حمل و نقل و فدراسیون آموزش بین‌الملل با انتشار بیانیه‌یی با اشاره به این‌که «حقوق سندیکایی فعالان در ایران نفی می‌شود»، گفتند که رهبران سندیکایی در ایران در ارتباط با «فعالیتهای صنفی‌شان و دفاع از همکاران خود بازداشت می‌شوند». این دو اتحادیه نسبت به وضعیت زندانی سیاسی رضا شهابی، عضو هیأت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد و زندانی سیاسی اسماعیل عبدی، عضو هیأت مدیره کانون صنفی معلمان، ابراز نگرانی کردند. رضا شهابی که ۲۶روز پیش و به‌دنبال فشارهای دادستانی خود را به زندان گوهردشت کرج معرفی کرد، در اعتراض به این‌که باید ۹۶۸روز دیگر در زندان بماند دست به اعتصاب‌غذا زد.
اسماعیل عبدی معلم زحمتکش و دبیر کانون صنفی معلمان ایران نیز همانند سایر فعالان صنفی زندان به اتهام های امنیتی به زندان محکوم شده است و در حال حاضر دوره محکومیت شش ساله خود را می‌گذراند.

از سوی دیگر روز یکشنبه۱۲شهریور داستانی تهران درباره محکومیت رضا شهابی، که در اعتصاب‌غذا به‌سر می‌برد گفت: «نامبرده به اتهام جرایم امنیتی محکوم گردیده است.»

یادآوری می‌شود روز چهارشنبه ۲۵ مرداد فدراسیون جهانی کارگران بخش حمل و نقل در بیانیه خود با اعلام حمایت کامل خود از توصیه‌های کمیته آزادی .تشکلات،‌ وابسته به سازمان بین المللی کار، خواستار عفو رضا شهابی شد

 

خبر ۱
سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اعلام کرده است که حال رضا شهابی به‌دلیل اعتصاب‌غذا وخیم شده است.

خانم ربابه رضایی، همسر کارگر زندانی رضا شهابی، پس از ملاقات با او گفته است که سمت چپ بدن رضا شهابی «بی حس»شده است و مأموران زندان و دادستانی رژیم اجازه نمی‌دهند او در بیمارستان بستری شود.

فراخوان غارت‌شدگان مؤسسه‌ کاسپین به تجمع شبانه روزی

 

خبر ۲

بر اساس خبر دریافتی غارت‌شدگان کاسپین در پی تظاهرات و اعتراض بزرگ خود در مقابل وزارت اقتصاد و دارایی در تهران و بی‌اعتنایی مقامات ذیربط، برای برپایی تجمعهای شبانه روزی فراخوان دادند.  آنان می‌گویند در ۱۰ ماه گذشته بی‌وقفه اعتراض کرده‌اند اما کسی پاسخگوی مطالبات آنان نیست.

جان باختن سوزان عمری کودک کار ١٤ ساله بر اثر سوختگی شدید

 

خبر

روز یکشنبه۱۲شهریور کودک کار مصدومِ حادثه انفجارِ کوره‌پزخانه وایقان در بیمارستان جان باخت.

به گزارش خبرگزاریها ، روز یکشنبه۱۲شهریور «سوزان عمری» کودک کار چهارده ساله که در حادثه انفجار کوره‌پزخانه وایقان دچار سوختگی شدید شده بود، دربیمارستان جان باخت.

این کودک کار حدود چهار روز در بیمارستان بستری بود اما به دلیل شدت جراحات، پزشکان نتوانستند او را نجات دهند و در نهایت جان خود را از دست داد.

روز چهارشنبه هشتم شهریورماه، چهار نفر حین کار در کوره آجرپزی شهر وایقان دچار حادثه و سوختگی شدید شدند.

منابع خبری، هویت این چهارنفر را شهلا محمدزاده ٣٥ ساله، فاطمه ابراهیم‌زاده ١٠ ساله، سوزان عمری ١٤ ساله و سازگار عمری ١٠ ساله اعلام کردند.

«تشییع دختران هرمزگانی روی شانه‌های شهر»

 

خبر ۴

روزنامه ها خبر دادند که خانواده دختران دانش‌آموز هرمزگانی که در جریان یک اردو بر اثر واژگونی اتوبوس جان باختند، عصر شنبه یازدهم شهریور ماه «به گلزار شهدای بندرعباس رفتند تا پیكر دختران نوجوان‌شان را به خاک بسپارند. دخترانی كه صبح روز جمعه خبر سفر بی‌بازگشت‌شان را آوردند.»

یادآوری می‌شود صبح روز جمعه۱۰شهریورماه۹۶  اتوبوس حامل دختران دانش‌آموز اهل هرمزگان حوالی قلعه بیابان بخش رستاق شهرستان داراب واژگون شد متاسفانه حداقل ۱۳ دختر دانش‌آموز کشته و ۳۵ تن زخمی شدند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment