ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛‌ پنجشنبه ۱۶ شهریور + عکس و فیلم

خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛‌ پنجشنبه ۱۶ شهریور + عکس و فیلم

خبر های کوتاه ۵۵

ایران – خبر های کوتاه 

وخامت حال کارگر زن کوره پزخانه وایقان

بنا به خبر دریافتی حال یک کارگر زن کوره‌پزخانه وایقان در استان آذربایجان که دچار سوختگی ۶۸ درصدی شده وخیم است.

روز چهارشنبه هشتم شهریورماه،‌  یک زن بنام شهلا محمدزاده ۳۵ ساله و یک دختر نوجوان بنام سوزان عمری ١٤ ساله و دو کودک بنامهای فاطمه ابراهیم‌زاده ١٠ ساله، و سازگار عمری ١٠ ساله حین کار در کوره آجرپزی شهر وایقان دچار حادثه و سوختگی شدید شده بودند که بعد از این حادثه به بیمارستان منتقل شدند.

پیش از این روز یکشنبه ۱۲ شهریور «سوزان عمری» نوجوان کار چهارده ساله که در همین حادثه انفجار کوره‌پزخانه وایقان دچار سوختگی شدید شده بود، دربیمارستان جان باخت.

این کودک کار حدود چهار روز در بیمارستان بستری بود اما به دلیل شدت جراحات، پزشکان نتوانستند او را نجات دهند و در نهایت جان خود را از دست داد.

خبر های کوتاه ۱

این چهار تن عضو یک خانوادە بودند کە برای تامین امرار معاش خود بە شهر وایقان رفته و آنجا مشغول کار شده بودند.

بنا به گزارش مسئولان بیمارستان سینا در استان تبریز ، حال «شهلا» کارگر ۳۵ ساله کوره‌پزخانه وایقان در استان تبریز که دچار سوختگی ۶۸ درصدی شده، وخیم است. چرا که وی دچار سوختگی عمیق شده است.

یکی از مصدومان ١٠ساله این حادثه از بیمارستان مرخص شده است و یک دختر ١٠ساله دیگر هم با کمتر از ٣٠‌درصد سوختگی تحت درمان است.

حکومت نظامی اعلام نشده در شهر بانه

 

اعتصاب بانه ۵ خبر

مقامات نظام در هراس از گسترش هرچه بیشتر اعتصاب و تظاهرات مردم بانه و به‌خصوص پس از اعلام حمایت و همبستگی مردم شهرهای مریوان و سردشت از قیام بانه و اعلام اعتصاب و راهپیمایی در این دو شهر از صبح روز چهار‌شنبه ۱۵شهریور ۱۳۹۶ واحدهای متعدد پاسداران و مأموران گارد ویژه را برای ممانعت از قیام مردم به شهر بانه اعزام داشت.

همچنین بنابه خبر های دریافتی، با تشدید فضای امنیتی در شهرهای کردستان به ویژه بانه و مریوان، شهر سنندج نیز روز چهارشنبه ۱۵ شهریورماه از سوی ماموران امنیتی و نظامی به شدت میلیتاریزه و امنیتی شد.

به دلیل ترس از اعتراضات مردم، ماموران و نیروهای لباس شخصی در سطح شهر به ویژه در مقابل و اطراف استانداری و فرمانداری مستقر شده و نسبت به هرگونه تجمع هشدار داده و مردم را تهدید کرده‌اند.

فضای شهرهای کردی همچنان امنیتی گزارش شده است.

بی توجهی به خرابی جاده ها و …

 خبر های کوتاه ۱۱

جاده بخش سيلوانا اروميه كه دراثر سيل آسيب جدي ديده بود بعد از شش ماه همچنان به حال خود رها شده است.

اين مسير بخش وسيعي از سيلوانا را به اروميه متصل مي كند.

یادآوری می‌گردد علت بسیاری از تصادفات جاد‌ه‌ای در ایران به خاطر عدم بهبود جاده‌ها طی ۳۹ سال اخیر می‌باشد .

تجمعات کارگران اخراجی شهرداری دوگبندان برای بازگشت به‌کار

 خبر های کوتاه ۱۰

بر اساس خبر دریافتی صبح روز۱۵شهریور،کارگران اخراجی شهرداری دوگبندان برای بازگشت به کار مقابل شهرداری و شورای شهر دوگبندان تجمع کردند و عصر چهارشنبه به تجمعشان مقابل فرمانداری گچساران ادامه دادند.

کارگران گفتند: آنها بعد از دو ماه کارکردن در پیمانکاری فضای سبز شهرداری؛ اخراج شده اند. آنها تنها خواسته خود را بازگشت بکار اعلام کردند.

تجمع اعتراضی مربیان پیش دبستانی استان کرمانشاه مقابل استانداری

 

خبر های کوتاه ۵

روز چهارشنبه ۱۵ شهریور مربیان پیش دبستانی استان کرمانشاه در اعتراض به بلاتکلیفی استخدامی خود مقابل ساختمان استانداری کرمانشاه تجمع کردند.

مربیان پیش‌دبستانی تجمع کننده که با ۱۰ سال سابقه کار هنوز در بلاتکلیفی استخدامی به سر می‌برند، خواستار روشن شدن تکلیف استخدامی خود هستند. گفتنی است همزمان با این تجمع، مربیان پیش دبستانی استان گلستان نیز با تجمع مقابل استانداری خواستار استخدام رسمی خود شدند.

تجمع اعتراضی کامیون داران خوزستان

 خبر های کوتاه ۲

روز چهارشنبه ۱۵شهریور جمعی از کامیون داران استان خوزستان در اعتراض به وضع نامناسب نوبت دهی پیامکی در پایانه بندر خمینی مقابل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان تجمع کردند.

تجمع سپرده گذاران كاسپين كرمان. ميدان بسيج

مشاهده فیلم

 خبر های کوتاه ۸

صبح روز چهارشنبه ۱۵ شهریور ۹۶ مالباختگان به جان آمده از غارت پول‌های خود توسط مؤسسه ورشکسته موسوم كاسپين در ميدان بسيج كرمان ، خواستار بازگرداندن سپرده‌های خود در همین لحظه شدند .

آغازهفتمین هفته اعتصاب کارگران پروژه قطارشهری اهواز(شرکت کیسون)

 خبر های کوتاه ۷

روزسه شنبه ۱۴ شهریورماه،کارگران پروژه قطارشهری اهواز(شرکت کیسون) هفتمین هفته اعتصابشان را دراعتراض  به عدم پرداخت یکسال حقوقشان آغازکردند.

دورجدید اعتصاب و تجمعات اعتراضی این کارگران از سوم مردادماه سال جاری شروع شده است.

«حدود یک سال است که شرکت کیسون حقوق بیش از ۳۰۰ کارگر این شرکت را پرداخت نکرده و از این رو معیشت خانواده‌هایمان به خطر افتاده است. در این مدت چیزی جز وعده نشنیده‌ایم و دیگر تحمل اشک‌های کودکانمان را نداریم»

این جملات گزیده‌ای از سخنان یکی از کارگران شرکت کیسون بود که چندی پیش در مقابل استانداری خوزستان برای چندمین بار متوالی تجمع کرده بود.

عدم پرداخت ۷ ماه حقوق کارکنان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر

روز سه شنبه ۱۴ شهريور ، جانشین مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر از تاخیر هفت ماهه در پرداخت حقوق کارکنان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر،خبر داد.

اعتراض مردم به پلمپ پاساژ علاءالدین

خبر های کوتاه ۴

بنا به خبر دریافتی روز سه شنبه ۱۴ شهریور ماه؛ پاساژ علاءالدین بزرگترین مرکز فروش موبایل و تبلت امروز توسط نیروی انتظامی پلمپ شد. شاهدان وجود طبقه‌ی غیر قانونی هفتم این پاساژ را علت این امر گزارش کرده‌اند.

تجمع گروهی از کارگران اخراجی گچساران در برابر فرمانداری

 خبر های کوتاه ۳

بر اساس خبر دریافت شده گروهی از کارگران اخراجی شهرداری گچساران ظهر روز چهارشنبه ۱۵ شهریور ۹۶ در برابر فرمانداری این شهر دست به تجمع زدند و خواستار رفع مشکلات شغلی شدند.

به گفته کارگران، پیمانکاری فضای سبز شهرداری گچساران بعد از دو ماه آنها را اخراج کرده است. این کارگران خواستار بازگشت به کار هستند. آنها صبح امروز هم درمقابل ساختمان  شهرداری وشورای اسلامی شهر گچساران تجمع کرده بودند.

پایان موقتی اعتراض کارگران بهره‌برداری پالایشگاه ستاره خلیج فارس پس ازسه روز درتهران

 

 خبر های کوتاه ۵۵

روز چهارشنبه ۱۵ شهریوربرای سومین روزمتوالی، کارگران بهره‌برداری پالایشگاه ستاره خلیج فارس به تجمع اعتراضیشان نسبت به تحمیل قرارداد پیمانکاری بجای قرارداد مستقیم درتهران ادامه دادند.این کارگران طی سه روز اقامتشان در تهران مقابل مجلس، وزارت نفت و نهاد ریاست جمهوری تجمع کردند و پس از وعده پیگیری خواسته هایشان موقتا به اعتراضشان درتهران خاتمه دادند وعصرچهارشنبه راهی بندر عباس شدند.

فراخوان بازنشستگان به تجمع

بازنشستگان کشوری و لشگری و تامین اجتماعی؛ برای رسیدن به خواسته های خود؛‌ برای روز پنجشنبه ۱۳ مهر ۹۶ به تجمع فراخوان دادند.

در متن فراخوان آمده است:

در تاریخ ۱۳ مهر؛ ساعت ۱۰ صبح در مقابل مجلس تجمع خواهیم کرد. از کلیه بازنشستگان دعوت می کنیم به این تجمع که دادخواهی همه ماست؛‌بپیوندند.

اعتصاب غذا در بیمارستان

 خبر های کوتاه ۱۲

بنا به خبر دریافتی یک هموطن خوزستانی در بیمارستان موسوم به امام در تهران در اعتراض به طولاني شدن زمان عمل جراحی اش دست به اعتصاب غذا زد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment