ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های کارگری از شهرهای مختلف چهارشنبه ۱۱ بهمن + عكس

خبر های کارگری از شهرهای مختلف چهارشنبه ۱۱ بهمن + عكس

خبر های کاگری کیان کرد
ایران ـ کارگری

خبر های کارگری از شهرهای مختلف چهارشنبه ۱۱ بهمن

تجمع اعتراضی چندباره کارگران کارخانه«کیان‌کرد»نسبت به معوقات مزدی

مطابق خبر دریافتی، در ادامه تجمعی که طی سه هفته گذشته، کارگران منسوج«کیان‌کُرد» در مقابل محل کار خود برپا کرده بودند، آنها روز سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۹۶، در مقابل فرمانداری ملایر، پیگیر معوقات مزدی خود شدند.

کارگران منسوج«کیان‌کُرد» بدنبال تجمعی که در طول سه هفته اخیر  در برابر ساختمان کارخانه نساجی «کیان‌کرد» برگزار شده بود، صبح روز سه‌شنبه۱۰ بهمن‌ماه نیز این کارگران اقدام به تجمع مشابهی روبروی فرمانداری ملایر کردند.
این خبر حاکی است که تعداد تجمع‌کنندگان که از نیروهای شاغل منسوج«کیان کُرد» در شهرستان ملایر استان همدان هستند، تا ۲۵۰ کارگر تخمین زده شده است.

برپایه اظهارات این کارگران، در جریان برپایی اجتماع صنفی روزهای گذشته و روز سه‌شنبه، مسئولان شهرستانی علی‌رغم اینکه مرتب در دیدار با کارگران، وعده رسیدگی به مشکلات را در روزهای آینده می‌دادند، اما همچنان به حرف‌های خود عمل نکرده‌اند.
این کارگران معترض به دلیل مشکلات معیشتی‌شان نمی‌توانند از پیگیری‌های خود کوتاه بیایند و به همین دلیل تصمیم گرفتند که به فرمانداری ملایر مراجعه کنند.

کارگران شهرداری مریوان و پیگیری حقوق معوقه تا قبل از پایان سالخبر های کارگری

جمعی از پاکبان‌های مریوان خواستار پرداخت معوقات مزدی خود قبل از پایان سال شدند.

بر اساس خبر منتشره، جمعی از کارگران شهرداری مریوان، نسبت به پرداخت‌نشدن معوقات مزدی خود معترض هستند و گفته‌اند که ما کارگران چه گناهی مرتکب شده‌ایم که باید بار مشکلات شهرداری بر دوش ما باشد و تاوان ندانم‌کاری‌های مدیران قبلی را بپردازیم.

این کارگران با بیان اینکه همیشه گفته شده که باید مزد کارگر را پیش از آن که عرق جبینش خشک شود؛ پرداخت کرد، می‌گویند: «ماه‌ها مزد عقب‌افتاده داریم، حتی مزایای شش ماه دوم سال گذشته را نیز دریافت نکرده‌ایم.»
این کارگران علاوه بر تاخیرهای طولانی، بابت بی‌پولی شب عید و پایان سال نیز نگران هستند و از همه مقامات و مسئولان خواهان پرداخت مطالبات مزدی‌شان تا قبل از پایان سال می‌باشند.

یکی از این پاکبان‌های مریوانی چنین می‌گوید: «در سرمای سخت مریوان، روز و شب به نظافت و خدمت‌رسانی مشغولیم. این عدالت نیست که شب با جیب خالی به خانه برگردیم و حق و حقوقمان را نپردازند.»
شهردار مریوان تاخیر در پرداخت دستمزدها را ناشی از کمبود بدهی و انباشت مطالبات شهرداری دانسته و آن را به گردن مدیریت قبلی انداخته است. اما همانطور که این کارگران زحمتکش شهرداری یادآوری کرده‌اند،‌ معلوم نیست که چرا قیمت این مشکلات را کارگران باید بپردازند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment