خبر های کارگری از شهرهای مختلف پنجشنبه ۳۰ فروردین - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های کارگری از شهرهای مختلف پنجشنبه ۳۰ فروردین

خبر های کارگری از شهرهای مختلف پنجشنبه ۳۰ فروردین

خبر
ایران – کارگری

خبر های کارگری از شهرهای مختلف پنجشنبه ۳۰ فروردین

اعتصاب وتجمع کارگران شهرداری دارخوین دراعتراض به عدم پرداخت ۵ماه حقوق

بنا به خبر دریافتی روزچهارشنبه بیست ونهم فروردین ماه، کارگران شهرداری دارخوین دراعتراض به عدم پرداخت  ۵ماه حقوق دست از کارکشیده ومقابل شهرداری این شهر تجمع کردند.
برپایه گزارش منتشره، کارگران شهرداری دارخوین امروز در اعتراض به پرداخت نشدن دستمزدهای معوقه خود دست از کار کشیدند.
بیش از 50 کارگرشهرداری دارخوین با تجمع مقابل شهرداری این شهر نسبت به تاخیر 5 ماهه حقوق و دستمزد خود اعتراض کردند.

یکی از کارگران شهرداری دارخوین گفت: مردم سال جدید را با شادی و خوشی گذراندند و ما به خاطر جیب خالی در خانه مانده‌ایم آیا کسی هست که حق و حقوق ما را که شبانه روز زحمت کشیده‌ایم بدهد؟

یکی دیگر از کارگران شهرداری دارخوین در همین راستا افزود: چگونه پول قبوض آب، برق و گاز خود را بدهیم مگر درآمدی جز اینجا داریم که مسئولان شهرداری می‌دانند و ما بی‌خبریم، امیدوارم کسی پیدا شود و حق شهروندی و حقوقمان را به ما برگرداند دیگر طاقتی برای خانواده‌های کارگران نمانده است.

اعتراضی کارگران کارخانه شیر وارنا ورامین نسبت به بلاتکلیفی شغلی

خبر

بر ا ساس خبر  های رسیده روزچهارشنبه بیست ونهم فروردین ماه برای سومین روز متوالی،جمعی از کارگران صنایع شیر تهران شهداد موسوم به وارنا ورامین دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی دست به تجمع مقابل کارخانه زدند.

براساس گزارش منتشره، بیش از 40 نفر از کارگران کارخانه شیر وارنا روز چهارشنبه در اعتراض به عدم دریافت حقوق و مطالبات خود از سوی مسئولان کارخانه ، در برابر درب اصلی این کارخانه تجمع کرده و خواستار رسیدگی مسئولان به مشکلات خود شدند.

تجمع کنندگان که عده ای از آنان کارگران تازه اخراج شده کارخانه و عده دیگر ، از کارگران شاغل در کارخانه بودند ، برای سومین روز متوالی در مقابل درب اصلی تجمع کرده و با در دست داشتن پلاکاردهایی از مسئولان خواستند تا مطالباتشان را از مالکان کارخانه وصول کنند.

برخی از کارگران اخراج شده کارخانه با طرح شکایت در مراجع قضایی ، حکم توقیف اموال و تعدادی از خودروهای این کارخانه را دریافت کرده اند.
به گفته کارگران معترض ، تنها بخشی از ظرفیت کارخانه در هفته های اخیر به تولید بستنی می پرداخت که از چند روز گذشته ، این خط تولید نیز به طول کامل تعطیل شده است.
بدهی میلیاردی کارخانه به دامداران منطقه وعدم پرداخت مطالبات کارگران ، کارخانه وارنا را در آستانه تعطیلی کامل قرار داده است.

پایان اعتصاب غذای داوود رفیعی، کارگر اخراجی پارس خودرو

خبر

بنا به خبر دریافتی روزچهارشنبه بیست ونهم فروردین ماه ،داوود رفیعی کارگر اخراجی پارس خودرو به اعتصاب غذای سه روزه اش جلوی وزارت کاربدنبال وعده‌ی وزارت کار مبنی بر رسیدگی به پرونده‌ اش در اداره‌ کل کار استان تهران،پایان داد.

براساس گزارشات منتشره در کانال های تلگرامی،داوود رفیعی کارگر اخراجی پارس خودرو که بیش از چهار سال است که پیگیر اعتراض به اخراج غیر قانونی خود ودریافت حق وحقوق است ازبیست وهفتم فروردین ماه درجلووزارت کار دست به اعتصاب غذا زد وروز چهارشنبه بیست ونهم فروردین ماه بدنبال وعده‌ی وزارت کار مبنی بر رسیدگی به پرونده‌ اش در اداره‌ کل کار استان تهران،پایان داد.

داوود رفیعی، کارگر اخراجی پارس خودرو پس از خاتمه اعتصاب غذای سه روزه اش نوشت:
«پیرو مذاکرات صورت پذیرفته اینجانب داود رفیعی کارگر اخراجی به ناحق شرکتِ پارس خورو با وزارت تعاون  کار و رفاه اجتماعی و اداره کل کار استان تهران، مقرر گردید تا هر یک از طرفین ‌جهت اثبات حسن نیت خود برای برطرف نمودن مشکلات پیش آمده، اینجانب داود رفیعی اعتصاب غذای خود را که از تاریخ ۲۷ فروردین ۹۷ در مقابل درب آن وزارتخانه آغاز نموده بودم را پس از سه روز و اندی بشکنم ودر مقابل اداره کل کار استان تهران، نیز اختلافات کارگری وکارفرمایی اینجانب وشرکت پارس خودرو را طی چند روز آینده بر طرف نماید. با سپاس از همه‌ی عزیزانی که طی این ۳ روز نسبت به اعتصاب غذای بنده ابراز احساسات نمودند.»

تجمع اعتراضی قصابان بروجرد نسبت به افزایش عوارض کشتار دام مقابل فرمانداری

صبح روز چهارشنبه بیست ونهم فروردین،جمعی از قصاب های بروجرد در اعتراض به افزایش عوارض کشتار دام مقابل فرمانداری تجمع کردند.
بنا به یک خبر از منبع خبری محلی،از هفته گذشته افزایش قیمت کشتار دام در کشتارگاه بروجرد سبب نارضایتی قصاب های  بروجرد شد به طوری که تعدادی از این قصابیها در این مدت اعتراض خود را اعلام کردند.

تا کنون هزینه کشتار دام سبک در کشتارگاه بروجرد حدود پنج هزار تومان بوده که به 20 هزار تومان افزایش یافته و هزینه کشتار دام سنگین 15 هزار تومان بوده که به حدود 80 هزار تومان افزایش یافته و این افزایش قیمت سبب نارضایتی قصاب ها شده است.
امروز چهارشنبه تعدادی از قصاب های بروجرد در مقابل فرمانداری تجمع کردند و خواستار رسیدگی مسئولین به این موضوع شدند.
تعداد زیادی از قصاب ها به نشانه اعتراض نیز کشتاری امروز انجام ندادند و از مسئولین خواستند تا برای حل این مشکل اقدام کنند.

نارضایتی رانندگان تریلرِ سنگ آهن سیرجان از عدم افزایش کرایه‌ها

خبر

رانندگان تریلرهای حمل بار شاغل که در سنگ آهن سیرجان مشغول به کار هستند، از عدم افزایش درآمد خود انتقاد دارند.
بنا به خبر ها، رانندگان تریلرهای حمل بار سنگ آهن سیرجان نسبت به به کاهش تناژ ظرفیت بارگیری و افزایش نیافتن کرایه‌ها انتقاد دارند.

یکی از این رانندگان می‌گوید: در ماه‌های گذشته نه تنها کرایه‌ها تغییر نکرده و افزایش نیافته بلکه تناژ بارگیری تریلرها کاهش یافته، در نتیجه درآمد ما رانندگان نسبت به میانه سال قبل کمتر شده‌است.
به گفته او، در شرایط فعلی درآمد رانندگان آنقدر کم است که هزینه‌های نگهداری تریلر و باقی هزینه‌های سربار را کفاف نمی‌دهد.

به گفته آنها براساس بخشنامه‌ای که از سوی پایانه به باربری‌های مربوط ارائه شده است، تمامی ماشین‌های سنگین می‌توانند با وزن خود ماشین ۴۰ تن بار حمل کنند.
رانندگان می‌گویند: امیدواریم این ظرفیت افزایش پیدا کند تا علیرغم اینکه کرایه‌ها نسبت به سال قبل زیاد نشده، حداقل بتوانیم درآمد خود را ثابت نگه داریم.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment