ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های کارگری از شهرهای مختلف؛ سه‌شنبه ۲۱ فروردین

خبر های کارگری از شهرهای مختلف؛ سه‌شنبه ۲۱ فروردین

خبر
ایران – کارگری

خبر های کارگری از شهرهای مختلف میهن

 تجمع اعتراضی پرسنل پالایشگاه گاز ایلام

بنا به خبر دریافتی روز سه‌شنبه ۲۱ فروردین ماه، شماری از پرسنل پالایشگاه گاز ایلام در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود دست به تجمع اعتراضی زدند.
کارگران معترض همچنین نسبت به بیکار شدن یازده نفر از همکاران خود در روزهای ابتدایی سال ۹۷، اعتراض کرده و خواستار پاسخگویی کارفرما در رابطه با بیکار شدن این کارگران شدند.

باید یادآوری کنیم که کارکنان پالایشگاه گاز ایلام روز یکشنبه ششم اسفند ماه ۹۶، در اعتراض به تبعیض در حقوق و رفاهیات کارکنان این مجموعه و نیز عدم پرداخت حق سنوات چند ساله نیروهای ارکان ثالث دست به تجمع اعتراضی زده بودند. گفته می‌شود مدیریت پالایشگاه گاز ایلام برای انتقام گیری از کارگران معترض، اقدام به اخراج تعدادی از آنها کرده است.
پالایشگاه گاز ایلام به منظور تأمین گاز مصرفی استان ایلام و استان‌های غربی ایران در سال ۱۳۸۰ احداث و از سال ۱۳۸۶ مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

به تاخیر افتادن مطالبات مزدی مهمانداران رجا از بهمن ماه

خبر

مطالبات مزدی معوقه مهمانداران شرکت راه آهن رجا از بهمن ماه سال گذشته به تاخیر افتاده است.
بنابر خبر های رسیده از شرکت راه‌آهن رجا، دست‌کم دو هزار نفر از مهمانداران شاغل در شرکت راه‌آهن رجا که تحت مسئولیت چندین شرکت پیمانکاری همانند «عصر دایا»، «آهودشت»، «سیمرغ»، «ماربین» و چند شرکت دیگر به کارهای خدمات‌دهی به مسافران یا همان شغل مهمانداری مشغول‌اند، از بهمن ماه سال گذشته مطالبات مزدی‌شان به تاخیر افتاده است.

به گفته این کارگران که از ۸ تا ۱۵ سال سابقه کار برخوردار هستند، در عین حال آنها جدا از معوقات مزدی از امنیت شغلی نیز برخوردار نیستند.
کارگران مهماندار راه‌آهن رجا گفتند، به تعویق افتادن مطالبات مزدی آن‌ها درحالی است که ظاهرا شرکت رجا به‌ صورت منظم صورت وضعیت‌های پیمانکار را پرداخت نمی‌کند.
این کارگران می‌گویند در حال حاضر فقط یک شرکت پیمانکاری به نام «آهو دشت» مطالبات مزدی مهمانداران زیرمجموعه خود را به موقع پرداخت می‌کند.

تجمع اعتراضی مردم کازرون مقابل فرمانداری این شهر

خبر

بنا به خبر دریافتی شماری از مردم کازرون امروز سه‌شنبه ۲۱ فروردین ماه، مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند تا نسبت به طرح تقسیم این شهرستان به دو شهرستان اعتراض کنند.

مطابق طرح تقسیم کازرون قرار است دو بخش چنارشاهیجان و نودان از شهرستان کازرون جدا شوند. مردم کازرون در اعتراض به این طرح می‌گویند هویت شهر کازرون دهستان شاپور، امامزاده سیدحسین و جنگل های دشت برم است و نباید در تقسیمات این هویت از دست برود.
لازم به یادآوری است زمزمه تقسیم بندی کازرون در تابستان گذشته منجر به تجمع بیش از ۱۵۰۰ تن از مردم در میدان اصلی این شهر شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment