ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های کارگری از شهرهای مختلف؛ چهارشنبه ۱۶ اسفندماه

خبر های کارگری از شهرهای مختلف؛ چهارشنبه ۱۶ اسفندماه

خبر های کارگری
ایران – کارگری

خبر های کارگری از شهرهای مختلف؛ چهارشنبه ۱۶ اسفندماه

نامه سرگشاده کارگران پیمانکاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان

بر اساس خبر های دریافتی کارگران پیمانکاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی طی نامه ای سرگشاده خطاب به بهارستان نشین اهوازی اعتراضشان را نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان رسانه ای کردند.
بتاریخ ۱۴ اسفند، کارگران پیمانکاری (ارکان ثالث) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران – منطقه اهواز، مدت ۲۹ ماه از تاریخ ۱/۶/۹۴ لغایت ۳۰/۱۰/۹۶ در قالب دو قرارداد، تحت پیمانِ شرکت پیمانکاری بوده‌اند و حال می‌گویند پیمانکار با کارفرمای مادر تسویه حساب کرده اما مطالبات کارگران را نپرداخته‌است.

در نامه این کارگران از جمله آمده است:
«شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اهواز قرارداد اول پیمانکار موصوف را با ایشان بدون ارائه تسویه حساب کارگران تسویه حساب نموده است، درحالیکه طبق قوانین و مقررات جاری کشور، شرکت پخش مجاز به این کار نبوده است.
شایان ذکر است که پیمانکار مذکور بعد از اتمام قریب به دو ماه از آخرین قرارداد حاضر به پرداخت مطالبات کارگران اعم از عیدی و سنوات و دیگر مطالبات نمی‌باشد.

تاخیر عمیق پرداخت حقوق کارکنان شهرداری

خبر

بر اساس خبر دریافت شده پرسنل شهرداری سنندج می گویند هستند حقوق دی، بهمن و عیدی سالانه را دریافت نکردن، یعنی تمام سوز و سرمای زمستان را فقط با جیب خالی سپری کردند و این در حالی است که شهرداری بر پرداخت آن تاکید دارد و عنوان می کند فقط حقوق بهمن ماه پرداخت نشده است.

بلافاصله بعد از اعلام خبر مبنی بر پرداخت حقوق توسط شهرداری، موج پیامک های ارسالی به این خبرگزاری بیشتر شده و از عدم پرداخت ها و کذب خبر منتشر شده حکایت داشت.
این در حالی است که هنوز پرسنل شهرداری در تماس های روزانه از عدم پرداخت حقوق با توجه به نزدیکی سال نو و این تاخیر اظهار نگرانی می کنند، شهرداری فزونی پرسنل خود و کم بودن درآمدها را دلیل این تاخیر می داند.

پرسنل شهرداری سنندج هم همچنان در پیام های از خالی بودن سفره خود و خانواده‌شان در این گرانی سال نو ابراز شرمندگی کرده و خواهان پرداخت به موقع حقوق خود شدند.
لازم و ضروری است که در افزایش گرانی‌ها، موضوع مورد اهمیت خالی بودن جیب و سفره مردمی است از جنس ما که تیغ بی رحم گرانی بر تن آنها خنجر می زند.

ادامه بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی۶۰۰ کارگر کارخانه لوازم خانگی پارس علیرغم وعده و وعیدها

خبر

بنا به خبر های دریافتی، بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی ۶۰۰ کارگر کارخانه لوازم خانگی پارس علیرغم وعده و وعیدها ادامه دارد.

یک کارگر این کارخانه می‌گوید: کارگران بیش از ۲ ماه معوقات پرداخت نشده دارند و مدتی است حق بیمه علی الرغم کسر از حقوق به حساب بیمه واریز نشده و دفترچه‌های کارگران تمدید نمی‌شود.
تغییر مداوم مدیریت و بی برنامگی در اداره امور شرکت نیز یکی دیگر از مباحث مطرح شده از سوی کارگران شرکت لوازم خانگی پارس بوده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استان در قزوین درهمین رابطه گفت: با ثبت وضعیت مدیریت در شرکت لوازم خانگی پارس تمام مشکلات این شرکت حل خواهد شد و کارگران مشغول به کار خواهند شد.

او اضافه کرد: با حل مشکل مدیریتی، معوقات کارگران کارخانه لوازم خانگی پارس پرداخت می‌شود.
حبیبی با بیان اینکه پیگیر حل مشکل بیمه این کارگران نیز هستیم، اضافه می‌کند: از بابت شرکت لوازم خانگی پارس نگرانی وجود ندارد و مشکلات این کارگران به زودی حل می‌شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment