ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های تجمعات و حوادث کارگری در شهرهای مختلف یکشنبه ۸ بهمن

خبر های تجمعات و حوادث کارگری در شهرهای مختلف یکشنبه ۸ بهمن

خبر های کارگری
ایران – اجتماعی

خبر های تجمعات و حوادث کارگری در شهرهای مختلف یکشنبه ۸ بهمن

تجمع کارگران شرکت واحد تهران در اعتراض به توقف پروژه‌‌های سپیدار

بنا به خبر دریافتی جمعی از کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در اعتراض به وضعیت نامعلوم پروژه‌های مسکونی سپیدار ۲ و۳، صبح روز شنبه ۷بهمن ۹۶، مقابل ساختمان شهرداری تهران تجمع کردند.

بر پایه این خبر، عده‌ای از کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در مقابل ساختمان شهرداری تهران در اعتراض به وضعیت نامعلوم پروژه‌های مسکونی سپیدار ۲ و۳ تجمع کردند.
این تجمع‌کنندگان از اعضای تعاونی مسکن کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی هستند و خواهان رسیدگی مسئولان شهرداری تهران و اعضای شورای شهر نسبت به مشکل‌شان شدند.

بنا به اظهار این کارگران، پروژه‌های مسکونی سپیدار ۲ و ۳، طبق قرارداد می‌بایست تا پایان سال 91 تحویل داده می‌شد؛ اما با گذشت حدود ۵ سال از این موعد، هنوز این پروژه نیمه‌کاره باقی مانده است.
آنان با طرح اینکه سالها با امید خانه‌دارشدن به سر بردیم؛ می‌گویند: تاکنون بارها به مسئولان و مقامات مختلف رجوع کرده‌ایم؛ بارها نامه‌نگاری و رایزنی کرده‌ایم و چند باری نیز تجمع اعتراضی برگزار کردیم؛ اما هیچ پاسخ روشنی دریافت نکرده‌ایم.

تجمعات صنفی کارگران«کیان‌کرد» در سومین هفته خود

خبر کیان کرد

آغاز سومین هفته از تجمعات اعتراضی کارخانه«کیان‌کُرد» ملایر.
بر اساس خبر منتشر شده از سوی خبرگزاری‌ها، صبح روز شنبه ۷بهمن‌ماه۹۶ سومین هفته از تجمع کارگران کارخانه «کیان‌کُرد» ملایر در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی شروع شد.

صبح روز شنبه برای چندمین بار در طی ۲هفته گذشته، تعدادی از کارگران مقابل ساختمان کارخانه دست به تجمع زدند.
این کارگران معترض«کیان کُرد» می‌گویند که دست‌کم بابت ۵ ماه، دستمزد و عیدی سال‌های ۹۵ و ۹۶ طلبکارند. کارگران کارخانه «کیان‌کرد» از روز ۲۳ دیماه امسال مقابل کارخانه تجمع کرده‌اند.

آتش‌سوزی در کارخانه کاغذسازی شیراز با ۶ مصدوم

خبر آتش‌سوزی

خبر واصله حاکی از مصدومیت شش نفر در حادثه آتش‌سوزی در کارخانه کاغذسازی است.
بنا به گفته سخنگوی سازمان اورژانس کشور، ساعت ۱۴:۴۷ دقیقه شنبه ۷بهمن ۹۶،  در کارخانه کاغذسازی شیراز، محور صفاشهر ـ آباده، آتش‌سوزی رخ داده است.
او در ادامه بیان داشت که در این حادثه ۶ نفر مصدوم شدند که دو نفر آنها به بیمارستان ولی‌عصر خرمبید منتقل شدند و چهار نفر دیگر نیز در محل درمان شدند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment