ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف سه‌شنبه اول اسفندماه

خبر های تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف سه‌شنبه اول اسفندماه

خبر های اعتراضی
ایران – کارگری

خبر های تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف سه‌شنبه اول اسفندماه

تجمع رانندگان سرویس کارگران دکل حفاری

بنا به خبر دریافتی شماری از رانندگان اتومبیل و مینی بوس شاغل در پروژه دکل حفاری در اعتراض به تاخیر در پرداخت ده ماه حقوق خود تجمع اعتراضی برگزار کردند.
این تجمع‌کنندگان که حدود ۱۴۰ راننده شاغل در پروژه را نمایندگی می‌کردند گفتند چند بار اعتصاب کرده‌اند اما کسی صدای آن‌ها را نشنیده است.
آن‌ها خواستار رسیدگی مسئولان شرکت حفاری به خواست‌های خود شدند.

چهاردهمین روز تجمع رانندگان شرکت واحد مقابل شورای شهر

خبر های اعتراضی

بر اساس خبر دریافتی روز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه، چهاردهمین روز تجمع ایستاده رانندگان شرکت واحد تهران در اعتراض به عدم تحویل مسکن‌ که پول آن از رانندگان گرفته شده برگزار شد. در تجمع امروز عضو پروژه نیمه ساخته سپیدار دو و سه در مقابل شهرداری تهران رانندگان بنری با این مضمون در دست داشتند:

» شهردار و شورای شهر تهران باید پاسخگو باشند. ۵ سال است از موعد تحویل مسکن کارگران پروژه سپیدار ۲ و ۳ تعاونی مسکن کارگران گذشته اما همچنان بی‌خانمان هستیم. این تعاونی تحت کنترل مدیرعامل شرکت واحد است که منصوب شهردار است. «

تجمع معلمان اخراجی دهه شصت در سنندج

خبر های اعتراضی

بنا به خبر های رسیده شماری از معلمانی که در سال‌های ۱۳۵۸، ۱۳۵۹ و ۱۳۶۰در موج «پاکسازی» نیروهای غیرخودی از آموزش و پرورش اخراج شده‌اند یکشنبه ۲۹ بهمن مقابل استانداری کردستان در سنندج تجمع اعتراضی برپا کردند.

روز ۲۵ بهمن ماه که معلمان در همین محل تجمع کرده بودند گفته‌اند در سال‌های ۵۸ و ۵۹ و ۶۰ با اتهامات واهی اخراج شده‌اند و دیوان عدالت اداری نیز حاضر به پیگیری شکایت آن‌ها نشده است.
معلمان اخراجی نوشته‌هایی حاوی مشکلات و مطالباتشان در دست داشتند که بر روی یکی از آن‌ها آمده بود: فرزند معلم اخراجی به علت فقر از ادامه تحصیل بازمانده است.
آن‌ها خواستار پرداخت مطالبات سال‌های گذشته و بازگشت به کار هستند.

تجمع جمعی از جوانان شهرستان کارون در اعتراض به استخدام ها در نیشکر سلمان فارسی

خبر های اعتراضی

بر اساس خبر دریافت شده جمعی از جوانان بیکار از روستاهای شیخ حاجات عبدعون، دهنو، باقر و عظیم مقابل شرکت کشت و صنعت کارون تجمع کرده و به بیکاری اعتراض کردند.
در هفته‌های اخیر تجمعات مشابهی از سوی جوانان بیکار منطقه مقابل کشت و صنعت هفت‌تپه برگزار شده بود

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment