ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های اعتراضات کارگری در شهرهای مختلف؛ چهارشنبه ۲۰ دیماه + عکس

خبر های اعتراضات کارگری در شهرهای مختلف؛ چهارشنبه ۲۰ دیماه + عکس

خبر
ایران ـ کارگری

خبر های اعتراضات کارگری در شهرهای مختلف؛ چهارشنبه ۲۰ دیماه + عکس

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه ایران قوطی قزوین به عدم دریافت مطالبات مزدی

«تاخیر در پرداخت حقوق» در ایران قوطی یک روالی عادی است

بر اساس خبر دریافتی، روز سه شنبه ۱۹ دیماه جمعی از کارگران کارخانه ایران قوطی در استان قزوین در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی و حق بیمه‌هایشان، مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند.

این کارگران روز سه شنبه ۱۹ دیماه، در اعتراض به عدم پرداخت ۱۰ ماه از معوقات مزدی و حق بیمه‌هایشان در مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند.
مدیریت ایران قوطی، دلیل به تاخیر افتادن حقوق کارگران را افزایش مشکلاتی ذکر کرده است که گویا عموم تولید کنندگان از چند سال پیش با آن مواجه شده‌اند.

در این رابطه اما یکی از کارگران معترض مدعی است که تاخیر در پرداخت مطالبات کارگران در این واحد تولیدی، تبدیل به یک روال عادی شده‌است.
این کارگر کارخانه در مورد سایر مطالبات کارگران می‌گوید: در کارخانه قوطی ایران، سالهاست که حق بُن کارگری به کارگران پرداخت نمی‌شود، در عین حال از سال ۹۳ عیدی دریافت نکرده‌ایم.

او سوابق کاری اکثر کارگران قوطی ایران را ۱۵ تا ۲۰ سال ذکر کرد و گفت: ادامه  تاخیر در پرداخت دستمزد وسایر مطالبات، مشکلات زیادی را در تامین معاش کارگران بوجود آورده است.
خاطر نشان می‌شود که کارخانه قوطی ایران، واقع در شهر صنعتی البرز قزوین ، در زمینه تولید انواع قوطی مواد غذایی فعالیت دارد.

اعتراض انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی به نحوه صدور کارت مهارت فنی 

خبر

طبق خبر دریافتی از رسانه‌ها، بیش از ۴۰ انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور با تهیه طومار و ارسال آن به رئیس فراکسیون کارگری مجلس تاکید کرده‌اند که نابسامانی‌های پیش آمده در آزمون کارت مهارت فنی کارگران ساختمانی و رساندن آن به دست کارگران سبب سردرگمی آنها شده است.
در این گزارش آمده است که بیش از ۴۰ انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور با تهیه یک طومار و ارسال آن به «علیرضا محجوب» رئیس فراکسیون کارگری مجلس، تاکید کرده‌اند که نابسامانی‌های پیش آمده در آزمون کارت مهارت فنی کارگران ساختمانی و رساندن کارت به دست کارگران، سبب سردرگمی آنها شده است.

در این طومار می‌خوانیم که نابسامانی‌های پیش آمده در تحویل کارت مهارت فنی به کارگران ساختمانی به گونه‌ای است که یک روز کارت‌ها به اداره پست و روز دیگر به دفاتر پیش خوان ارسال می‌شود که این امر موجب مفقودی کارت‌های آنها می‌شود.
امضا کنندگان این طومار در ادامه با اشاره به محول شدن برگزاری آزمون صدور کارت مهارت فنی به دانشگاه‌‌‌ها تاکید کرده‌اند که طبق ماده ۱۸ قانون «بهبود مستمر محیط کسب و‌کار» این نقش را باید انجمن‌های صنفی بر عهده بگیرند که این برخلاف توافقی است که پیشتر با سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای بر سر صدور کارت مهارت فنی انجام شده است.

کشاورزان تنگستانی به قطعی برق گلخانه‌ها معترض هستند

 خبر

طبق خبر دریافتی، کشاورزان تنگستانی معتقدند که اداره برق با قطعی برق گلخانه‌ها به علت بدهی، برای کشاورزان مشکل‌ساز شده‌است.
در این گزارش اشاره می‌شود که برخی از کشاورزان تنگستانی از قطعی برق گلخانه‌های خود انتقاد دارند.

این کشاورزان می‌گویند: اداره برق به دلیل بدهی اقدام به قطع برق کرده‌است. این درحالیست که کشاورزان با مشکلات بسیاری به خاط شرایط اقلیمی و محیطی روبرو هستند.
بر اساس گفته این کشاورزان، دولت به جای اقدام سریع برای قطع برق، بایستی برای حمایت از تولید و کشاورزی داخلی، امتیازاتی برای تولیدکنندگان و کشاورزان قائل شود.

کشاورزان تنگستانی افزودند: این رفتار و عملکرد اداره برق شهرستان تنگستان ضررهای بسیاری در این برهه زمانی که نزدیک به زمان برداشت محصولات است، به گلخانه‌داران وارد نموده است. آنها بر این عقیده‌اند که بهتر بود اداره برق شهرستان تا زمان برداشت محصول صبر میکرد و کشاورزان را با مشکلات بسیار روبرو نمی‌کرد.

اعتراض کارگران نخ البرز به معوقات مزدی چهار ماهه

خبر

بر اساس خبر های رسیده جمعی از کارگران کارخانه «نخ البرز» در شهر صنعتی البرز قزوین از ادامه معوقات مزدی خود خبر دادند. این کارگران، بیش از چهارماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

بنا به گفته این کارگران، دستمزد حدود ۲۰۵ کارگر قراردادی از شهریور پرداخت نشده و این کارگران بیش از چهار ماه معوقات مزدی دارند.
آنها شرایط معیشتی خود  را نامساعد توصیف کردند و گفتند: در مورد زمان پرداخت این مطالبات، هیچ وعده‌ای به ما داده نشده و همچنان بدون پول و بی‌انگیزه، به کار ادامه می‌دهیم.

در همین حال، کارگران کارخانه «نخ البرز» از تعدیل حدود  دویست همکار  خود خبر دادند و گفتند: با تعداد زیادی از کارگران قرار دادی کارخانه، در دو ماه گذشته تمدید قرارداد انجام نشده است.
بر اساس اظهارات این کارگران، علاوه بر دستمزد، این واحد، بدهی‌های مالی زیادی بابت تاخیر در پرداخت بیمه کارگران به تامین اجتماعی دارد ودر این زمینه می‌توان گفت دفترچه‌های درمانی کارگران هر چند ماه یک بار با مشکل تامین اعتبار روبروست.

کارگران کارخانه نخ البرز با بیان اینکه فعالیت تولیدی کارخانه به نسبت قبل محدود شده و از مجموع سه سالن تولیدی، در حال حاضر  فقط یک سالن فعالیت تولیدی دارد؛ افزودند: درحال حاضر در این کارخانه ۲۰۰کارگرِ قرار داد موقت مشغول کارند که این موضوع باعث شده تا جدا از معوقات مزدی، نگران امنیت شغلی خود نیز باشند.

اعتصاب کارگران نساجی قائمشهر

بر اساس خبر دریافتی دو‌شنبه۱۸دی‌ماه۹۶ کارگران کارخانه شماره یک نساجی قائمشهر در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی و عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود دست از کارکشیده و مقابل شورای شهر تجمع کردند.

برپایه این گزارش، کارگران این کارخانه که از یک سال پیش توسط شهرداری رژیم در قائمشهر خریداری شد از دو ماه پیش حقوق دریافت نکرده‌اند .آنان اعلام کردند علاوه بر دستمزدهای معوقه نگران وضعیت شغلی خود هستند. این کارگران که میانگین حقوقشان یک میلیون تومان در ماه است، افزودند، تاخیر در پرداخت حقوق از سوی شهرداری قائمشهر در ماههای گذشته زندگیشان را دچار اختلال کرده است.

تجمع اعتراضی کارآموزان شرکت های نفتی غرب کارون

 خبر

بنا به خبر رسیده چهار‌شنبه۲۰دی‌ماه۹۶ جمعی از کارآموزان شرکت های نفتی غرب کارون در اعتراض به بلاتکلیفی استخدامی خود و عدم به کار گیری‌شان در شرکت‌های نفتی برای چندمین بار مقابل فرمانداری هویزه و دشت آزادگان، تجمع کردند.

تجمع اعتراضی کشاورزان باوی مقابل فرمانداری شهر

چهار‌شنبه۲۰دی‌ماه۹۶ جمعی از کشاورزان باوی در اعتراض به تداوم قطع حقابه کشاورزی در شهرهای ویس و ملاثانی از سوی شرکت بهره برداری شبکه های شمال شرق اهواز و در نتیجه آسیب جدی به محصولات و زمین های زیرکشت زمستانه بدلیل بی آبی مقابل ساختمان فرمانداری شهر تجمع کردند. کشاورزان معترض خواهان رفع فوری مشکل و تامین حقآبه پیش از نابودی کامل کشت زمستانه بویژه مزارع گندم شدند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment