ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های اعتراضات و حوادث کارگری در شهرهای مختلف دوشنبه ۹ بهمن

خبر های اعتراضات و حوادث کارگری در شهرهای مختلف دوشنبه ۹ بهمن

خبر های کارگری
ایران ـ کارگری

خبر های اعتراضات و حوادث کارگری در شهرهای مختلف دوشنبه ۹ بهمن

اعتراض کارگران پیمانکاری پتروشیمی فجر به نابرابری مزایای مزدی

براساس خبر انتشار یافته در خبرگزاری‌ها شماری از کارگران پیمانکاری، پتروشیمی فجر خواستار دریافت مزایای مربوط به بدی آب و هوا، سختی‌کار و بُعد مسافت شده‌اند.
این کارگران پتروشیمی فجر در منطقه ویژه اقتصادی بندرخمینی، از پیگیری خود برای دریافت مزایای مربوط به بدی آب و هوا، سختی‌کار و بُعد مسافت سخن گفتند.

بنا بر اظهار آنها، طی روزهای گذشته، شماری از کارگران پیمانکاری واحد تعمیرات و نگهداری، از مسئولان بالادستی خود خواسته‌اند در محاسبات مزدی آنها، مزایای یاد شده نیز لحاظ شود.
کارگران یاد شده خواهان آن هستند که اجرای تمام بخشنامه‌هایِ مربوط به پرداخت مزایای وزارت نفت، محدود به کارکنان رسمی و قراردادی نشده و در رابطه با کارگران پیمانکاری این واحد پتروشیمی نیز اجرایی شود.

در ارتباط با همین موضوع، گویا شماری از کارگران پیمانکاری این واحد پتروشیمی، بابت پیگیری همین مطالبه در روزهای گذشته از حضور در سالن غذاخوری و صرف وعده ناهاری سرباز زده‌اند.
در این‌باره مسئول روابط عمومی پتروشیمی فجر اقرار کرد که برخی از همکاران در مورد پرداخت مزایایی مانند حق بدی آب و هوا انتظاراتی دارند.

سرویس حامل کارگران آپادانا سرام، گرفتار در برف وکولاک

خبر های کارگری

حدود ده اتوبوس حامل کارگران کارخانه آپادانا سرام در محور قزوین به بوئین زهرا بر اثر بارش برف و کولاک گرفتار شده‌اند.
خبر دریافتی حاکی است که صبح روز یکشنبه ۸ بهمن ماه ۹۶ دست‌کم ده اتوبوس حامل کارگران کارخانه آپادانا سرام در محور قزوین به بوئین زهرا بر اثر بارش برف و کولاک گرفتار شدند.
به گفته یکی از کارگران این کارخانه، از حوالی ساعت ۷ صبح روز یکشنبه تا حداقل ساعت سه بعدازظهر در میان برف وکولاک گرفتار شده‌بودند.

گفتنی است که کارخانه آپادانا سرام دست‌کم ۶۰۰ تا ۷۰۰ کارگر شاغل دارد. تعداد زیادی از کارگران شیفت صبح این کارخانه که از شهرهای مجاور عازم محل کار خود بودند، در برف و کولاک در جاده گرفتار شدند. تعداد زیادی از دیگر کارگران که در شیفت مخالف در کارخانه مشغول به کار هستند نیز به دلیل مسدود بودن راه‌های مواصلاتی امکان خروج از کارخانه را  نداشتند.

به گفته وی، اطلاع‌رسانی به موقع می‌توانست کارگرانی که تا حدود ۸ ساعت در برف گرفتار و محبوس شده‌بودند را نجات دهد.
در چنان وضعیتی سوخت خودروهای گرفتار شده روبه پایان بوده و امدادرسانی به خودروهای گرفتار در برف نیز به کندی انجام می‌شده است.

این گزارش می‌گوید که جدا از کارگران آپادانا سرام، تعداد زیادی از کارگرانی که در دیگر کارخانه‌های منطقه مشغول به کار هستند نیز همانند کارگران آپاداناسرام، قصد عزیمت به محل کار خود را داشته‌اند که به دلیل عدم اطلاع رسانی درست، گرفتار برف و کولاک شدند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment