ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های اعتراضات و تجمعات کارگری از شهرهای مختلف دوشنبه ۱۸ دیماه

خبر های اعتراضات و تجمعات کارگری از شهرهای مختلف دوشنبه ۱۸ دیماه

خبر
ایران ـ کارگری

خبر های اعتراضات و تجمعات کارگری از شهرهای مختلف دوشنبه ۱۸ دیماه

اعتراض کارگران چینی اصفهان به تاخیر سه ماهه دستمزدها

بنا به خبر  رسیده،‌ کارگران چینی اصفهان به دیرکرد سه ماهه در پرداخت معوقات مزدی خود، معترض هستند.

یکی از این کارگران می‌گوید: تاخیر سه ماهه باعث شده نه تنها در تامین هزینه‌های روزمره ناتوان باشیم؛ بلکه مجبور شده‌ایم از خانواده و دوستان قرض بگیریم تا بتوانیم اجاره خانه‌هایمان را پرداخت کنیم.
مدیر این واحد تولیدی در ارتباط با این تاخیر بجای پاسخگویی به کارگرانی که از دریافت به موقع حقوق خود ناراضی و شاکی هستند، با پیش کشیدن شرایط مزدی مشابه کارگران سایر واحدهای تولیدی کشور به توجیه عملکرد منفی خود می‌پردازد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر( نیمه دیماه)، دستمزد مهرماه کارگران در حال واریز شدن به حسابهایشان است، به اهمال و بی توجه‌ای به پرداخت حقوق کارگران چینی اصفهان در زمان مقرر اذعان می کند. اما او این واقعیت که اکثر کارگران برای نان شب خود به حقوق خود نیازمند هستند را اینچنین نادیده می‌گیرد.

کارگران شهرداری طبس و سه ماه حقوق معوقه

خبر

بر اساس خبر دریافتی کارگران شهرداری «طبس» در استان خراسان جنوبی با سه ماه عدم پرداخت حقوق مواجه هستند.
بنا به اعلام یک منبع کارگری در شهرداری طبس، کارگران شاغل در مجموعه‌های شهرداری طبس واقع در استان خراسان جنوبی، هنوز دستمزد سه ماهه گذشته خود را دریافت نکرده‌اند.

این کارگران که تعداد آن‌ها به حدود ۱۷۰ نفر می‌رسد و به صورت قراردادی وشرکتی در بخش خدمات وفضای سبز شهرداری طبس مشغول کارند؛ می‌گویند: مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آن‌ها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی در شهرداری است.

این کارگران در ادامه تصریح کردند؛ جدا از موضوع به تاخیر افتادن مطالبات مزدی، شهرداری حق بیمه آن‌ها را به تامین اجتماعی واریز نکرده است.
به گفته آنان، تاخیر در پرداخت حق بیمه آنان باعث شده که اداره تامین اجتماعی طبس در برخی از ماه‌های سال از تمدید وتعویض دفترچه‌های در مانی آنان خوداری کند.

به نقل از کارگران شهرداری طبس بخش دیگری از مطالبات آن‌ها به پرداخت حق اضافه کاری، تعطیل کاری وجمعه کاری مربوط است که از سوی شرکتهای پیمانکاری به کارگران پرداخت نمی‌شود.
این کارگران در منطقه‌ای محروم و با شرایط سخت، مشغول خدمت رسانی به مردم هستند؛ اما دولت و مسئولان هیچ فکری به حال آنها نمی‌کنند.
مسئولان شهری طبس ماههاست که علت عدم پرداخت دستمزد کارگران را نداشتن بودجه عنوان می‌کنند.

تجمع اعتراضی کارگران فازهای ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی عسلویه 

خبر

بنا به خبر دریافتی کارگران پیمانکاری شاغل در فازهای ۲۲ و ۲۴ عسلویه صبح روز دوشنبه ۱۸ دیماه به دلیل مطالبات مزدی دست از کار کشیدند.
اخبار دریافتی حاکی از این است که کارگران پیمانکاری شاغل در فازهای  ۲۲ و ۲۴عسلویه به دلیل شش ماه مطالبات مزدیِ پرداخت نشده، از حضور بر سر کار خودداری کرده‌اند.

بنا به منابع خبری، تقریبا تمامی کارگران بخش پایپینگ شامل، جوشکار، داربست بند، مونتاژکار، لوله کش و… در این اعتراض شرکت کرده‌اند.
یکی از کارگرانِ حاضر در تجمع اظهار می‌دارد که معوقات مزدی آنان از تیرماه سال جاری تاکنون پرداخت نشده است.
یادآوری می‌شود که کارگران پیمانکاری این فاز در روزهای گذشته نیز دست به تجمعات اعتراضی زده بودند.

تجمع کارگران حمل و نقل خلیج فارس برای چندمین بار + کلیپ

خبر دریافتی حاکی است که صبح روز یکشنبه ۱۷دیماه، جمعی از کارگران شرکت حمل ونقل خلیج فارس برای چندمین بار در ماههای گذشته، در محوطه این شرکت واقع در شهرستان اسلامشهر تجمع کردند.

این کارگران معترض، مدعی‌اند مشکلات صنفی آن‌ها از زمان خصوصی سازی شرکت حمل ونقل خلیج فارس و تغییر مدیریت آغاز شده و به همین دلیل ازمسئولان توقع دارند تا برای مشکل به وجود آمده چاره‌اندیشی کنند.

بنا به گفته این کارگران نزدیک به ۱۲۸۶ کارگر در ۴۳ شعبه و نمایندگی این شرکت خدماتی، در سراسر کشور مشغول کارند که از این تعداد حدود ۴۰۰ نفر در دفتر مرکزی در منطقه اسلامشهر تهران فعال هستند. مطالبات معوقه این تعداد کارگر، ازدو ماه گذشته و در عین حال همکاران شهرستانی آن‌ها تا ۴ماه پرداخت نشده است.

اعتراض کارگرانِ «سدِ شفارود» رضوانشهر به معوقات مزدی

خبر

بر اساس خبر دریافت شده کارگران شاغل در پروژه ساخت سد شفارود رضوانشهر، ۶ ماه مطالبات مزدی وبیمه‌ای پرداخت نشده دارند.
این کارگران روز یکشنبه ۱۷دیماه، در محل کار خود دست به اعتراض صنفی زدند.

این کارگران پیمانی که در پروژه ساخت سد شفارود رضوانشهر واقع در استان گیلان شاغل هستند، شش ماه مطالبات مزدی وبیمه‌ای پرداخت نشده دارند.
این کارگران، در اعتراض به مطالبات مزدی خود، دست از کار کشیده و در محل کار خود تجمع کرده‌اند؛ اما تا کنون موفق نشد‌ه‌ا ند معوقات خود را دریافت کنند.

آنطور که خبرها اشاره دارند، کارگران این پروژه عمرانی که از شهر‌های مختلف استانِ گیلان در پروژهای ساخت سد شفارود مشغول کارند، به دلیل مطالبات معوقه با مشکلات بسیار دست و پنجه نرم می‌کنند.
لازم به ذکر است که پروژه  سد مخزنی شفارود در غرب گیلان، منطقه پونل رضوانشهر، برروی رودخانه شفارود و در فاصله دو نیم کیلومتری شهرستان رضوانشهر و ۶۵ کیلومتری کلان شهر رشت برای تامین آب شرب وکشاورزی منطقه در حال ساخت است.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment