ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ جمعه ۱۰ شهریور ماه + مجموعه عکس و فیلم

خبر های کوتاه از شهرهای میهن؛ جمعه ۱۰ شهریور ماه + مجموعه عکس و فیلم

خبر های کوتاه ۶

ایران – خبر های کوتاه 

دیدار جمعی از دانشجویان با خانواده رضا شهابی

همبستگی دانشجویان و فعالین کارگری و معلمان در حمایت از خانواده کارگر زندانی رضا شهابی که در بیست ویکمین روز اعتصاب غذابسر میبرد

بنا به خبر دریافتی روز پنجشنبه ۹شهریور۹۶ در بسیت ویکمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی کارگرزندانی درزندان رجایی شهر تعدادی از دانشجویان، فعالین کارگری، و معلمان به دیدار خانواده شهابی آمدند این دانشجویان با در دست داشتن دستنوشته‌هایی نسبت به در خطر بودن جان این زندانی سیاسی هشدار دادند.

شهابی در اخرین ملاقاتی که هفته گذشته در زندان رجایی شهر داشته از شرایط جسمانی خوبی برخوردار نبوده واز کاهش وزن و افت فشار و بیماری قند رنج میبرد.

سندیکای کارگران شرکت واحد مسئولین قضایی و مسئولان زندان را، مسئول حفظ جان رضا شهابی می داند ومجددا تاکید دارد عواقب هرگونه سهل انگاری در موردحفظ سلامت جان این کارگرزندانی را به عهده زندانبان و مسئولان زندان میداند و ضمن دفاع از خواسته های شهابی خواستار آزادی بی قید وشرط این عضو سندیکا می باشد.

اتوبوس حامل دختران دانش‌آموز اهل هرمزگان واژگون شد و حداقل ۱۴کشته و ۳۵زخمی برجای گذاشت

 خبرهای کوتاه ۶

بر اساس خبر دریافتی صبح روز جمعه۱۰شهریورماه۹۶  اتوبوس حامل دختران دانش‌آموز اهل هرمزگان حوالی قلعه بیابان بخش رستاق شهرستان داراب واژگون شد متاسفانه حداقل ۱۰دختر دانش‌آموز کشته و ۳۵تن زخمی شدند.

این اتوبوس حامل دانش آموزان رودانی و مینابی از استان هرمزگان بود که قصد داشتند در اردوی ملی فرزانگان در شیراز شرکت کنند. بیشتر دانش‌آموزانی که در حادثه کشته شدند؛ اهالی رودان هستند. حال ۱۳ مصدوم وخیم گزارش شده است.

راننده اتوبوس جزو کشته‌شدگان است

گفته می شود تعداد دانش آموزان جان باخته هرمزگان، اعزامی به المپیاد فرزانگان شیراز به ۱۴نفر افزایش یافته است.

دانش آموزان شرکت کننده فقط از رودان نبوده  و دانش آموزان عضو فرزانگان سازمان دانش آموزی از سراسر استان بوده اند.کل دانش آموزان اعزامی از استان هرمزگان ١٢۶ نفر بوده اند.

خبرهای کوتاه ۵

اسامی ۹تن از کشته‌شدگان به شرح زیر است:

مهرنوش ناصری

مطهره دلاوری

مینا جمشیدی

شیدا امانی

شیوا مبینی

فاطمه صادقی نسب

زهرا زرنگار

خانم فرهی به عنوان سرپرست

حمید محبت بخش کمک راننده

جوانان در شهرستان مْهر در استان فارس در اعتراض به بیکاری تجمع کردند

 خبرهای کوتاه ۳

روزپنجشنبه۹شهریورماه۹۶  شماری از جوانان جویای کار شهرستان مْهر در جنوب فارس مقابل دفتر عضو مجلس ارتجاع در شهرستان‌های لامرد و مهر تجمع کردند. تجمع‌کنندگان به آنچه که «عدم استفاده از نیروی انسانی بومی در صنایع منطقه» اعلام شده، معترض هستند.

پیش از این نیز معترضان روز ۲۷ مرداد امسال در محل برگزاری نمایش جمعه شهرستان مْهر تجمع کرده بودند. معترضان خواهان استخدام بومی‌ها در پالایشگاه پارسیان شهرستان مْهر هستند.

این جوانان بنری در دست داشتند که روی آن نوشته است:

«جوابگوی بیکاران بومی کیست؟؟؟».

یکی از مسئولین در فرمانداری شهرستان مْهر ترس خود را از خشم رو به افزایش جوانان در خصوص بیکاری و تبدیل این خشم به قیام در این شهرستان نشان داد و نسبت به آن هشدار داد و گفت: «وضعیت بیکاری جدی است و اگر برای این شرایط تمهیداتی اندیشیده نشود ممکن است ریشه پیدا کرده و خدایی ناکرده به مسائل امنیتی تبدیل شود.»

لازم به یاد آوریست که آمارهای رسمی دولتی نشان می‌دهد که حدود ۲۹ درصد جوانان یعنی بیش از ۷۰۰ هزار جوان در استان فارس بیکار هستند.

تجمع‌های اعتراضی جوانان بیکار در شهرهای مختلف کشور گسترش یافت

 خبرهای کوتاه ۴

تجمع‌ اعتراضی جوانان بیکار در شهرستان مهر از توابع استان فارس به دیگر شهرهای کشور گسترش یافت. روزپنجشنبه۹شهریورماه۹۶جمعی از جوانان عسلویه و دشت عباس نیز با برپایی تجمع اعتراضی خواستار ایجاد شغل شدند.
همزمان با سفر علی ربیعی وزیر کار روحانی به استان بوشهر، جمعی از جوانان جویای کار و کارگران بیکار در عسلویه دست به تجمع زدند. همچنین جمعی از جوانان منطقه دشت عباس از توابع  شهرستان دهلران در استان ایلام نیز همزمان با سفر هیاتی از مقامات دولتی و پیمانکاران، مسیر ورود آنان را مسدود کرده و با حمل پارچه نوشته هایی با مضمون “ما کار می خواهیم”، نسبت به بیکاری اعتراض کردند. گزارش ها حاکی است نیروهای حفاظتی و انتظامی حاضر در محل برای پراکندن جوانان اقدام به تیراندازی هوایی کرده‌اند. نرخ بیکاری جوانان در ایران بالاست و نرخ بیکاری جوانان دانش‌آموخته در برخی استان‌ها به بیش از ۵۰ درصد رسیده است.

کارگران پروژه قطار شهری اهواز به اعتراضات خود ادامه می دهند

بر اساس خبر دریافتی شاهین زاده مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز از ادامه اعتراض کارگران علیه شرکت چینی پیمانکار این پروژه خبر داد و با اشاره به یک ماه اعتراض کارگران علیه شرکت کیسون گفت: «از حدود یک ماه پیش که اعتراضات شروع شد روند اجرا خیلی کند شده و رو به توقف رفته است.  به گفته وی کارگران به توصیه های دادستان و معاون استاندار که کارگران معترض را تشویق به شکایت از پیمانکار کرده اند گوش نداده و گفته اند: «شکایت ما همین تجمع است»

پروژه قطار شهری اهواز وارد یازدهمین سال خود شده است و در طول این مدت تنها 1.2 کیلومتر ریل در طول خط این پروژه کار گذاری شده است.

وضعیت آب آشامیدنی در روستای هدار

 

خبرهای کوتاه ۷

وضعیت آب آشامیدنی روستای هدار از توابع بخش مرکزی شهرستان سرباز با آمار جمعیتی بالغ بر۲۵۰۰ نفر اسفبار است.

اينجا زاغه هاى کشور سومالى يا كنگو نيست، اينجا ايران است + مشاهده فیلم

 

خبرهای کوتاه 1

اينجا زاغه هاى کشور سومالى يا كنگو نيست؛

اينجا ايران است!

جنگ‌افروزی در لبنان و سوریه و یمن

پرکردن جیب آقازاده ها و اختلاس‌های میلیاردی

به قیمت بدبختی مردم…!؟

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment