ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبرهای اعتراضی کارگری از شهرهای مختلف میهن یکشنبه ۲۹ بهمن

خبرهای اعتراضی کارگری از شهرهای مختلف میهن یکشنبه ۲۹ بهمن

تجمع اعتراضی کارگران فولاد
ایران ـ کارگری

خبرهای اعتراضی کارگری از شهرهای مختلف میهن یکشنبه ۲۹ بهمن

اعتراض کارگران گروه ملی فولاد اهواز نسبت به دستمزدهای عقب‌افتاده

بر پایه خبر دریافتی، صبح روز ۲۹ بهمن کارگران گروه ملی فولاد اهواز، جلوی درب ورودی کارخانه دست به یک تجمع اعتراضی به خاطر دریافت نکردن ۳ ماه دستمزد معوقه، زده و آنرا مسدود کردند و گفتند تا تسویه مطالباتشان اجازه تولید نخواهند داد.

لازم به یادآوری است که  کارگران گروه ملی فولاد اهواز در تاریخ ۳ بهمن‌ماه امسال نیز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود دست به اعتصاب زده و کلیه خطوط تولیدی کارخانجات را متوقف کردند.

درآن تاریخ مدیریت گروه ملی فولاد پس از سه ماه بی حقوقی پرسنل، تنها چهل درصد از حقوق آبان ماه را به حساب کارگران این شرکت واریز کرده بود که این مسئله باعث اعتراض کارگران و مصمم شدن آنان برای ادامه اعتصاب تا احقاق حق خود شد. کارگران گروه ملی فولاد اهواز آن عمل را دهن کجی به خود دانستند وآن را نشان دهنده عمق بی توجهی و بی تفاوتی مسئولین به وضع معیشت خود تلقی کرده بودند.

چهارمین اعتصاب کارگران سد سرنی میناب دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق

سد میناب

یک گزارش کارگری حکایت از اعتراض کارگران سد سرنی میناب نسبت به عدم پرداخت ماه‌ها حقوق‌شان برای چهارمین باردارد.

در این گزارش آمده است که کارگران سد سرنی شهرستان میناب از مهرماه ۹۶ تاکنون حقوق خود را دریافت نکرده‌اند و این موضوع آنها را به اعتصاب کشانده است.

به نقل از یکی از کارگران شاغل در این سد گفته شده است که شرکت تعهد داده بود حقوق هر ماه را بپردازد ولی تاکنون که بیش از چند ماه از آن می‌گذرد، هیچ خبری از دستمزدهای ما نشده است.

این شرکت در پی اعتصاب کارگران شرکت متعهد شده بود که تا یکشنبه حقوق کارگران را بپردازد، اما خبرهای واصله از عدم پرداخت حقوق این کارگران خبر دارد.

اعتراض رانندگان تاکسی یزد نسبت به اشتغال‌های کاذب

رانندگان تاکسی یزد

در اعتراض به اشتغال‌های کاذب، روز شنبه۲۸ بهمن‌ماه ۹۶ رانندگان تاکسی و آژانس، مقابل استانداری یزد دست به تجمع زدند.

لازم به ذکر است که صبح روز سه شنبه ۲۴ بهمن ماه ۹۶ نیز جمعی از رانندگان تاکسی‌های فرودگاه یزد نسبت به اسقرار تاکسی اینترنتی در فرودگاه تجمع اعتراضی برپا کردند.

رانندگان تاکسی فرودگاه که تعداد خود را حدود ۵۰ نفر اعلام کرده بودند، گفته بودند که حدود ۲۷ سال در تاکسی‌های فرودگاه یزد مشغول به فعالیت هستند، اما اخیرا فرودگاه یزد یک کیوسک در اختیار یکی از تاکسی‌های اینترنتی گذاشته و این تاکسی‌ها با کاهش شدید نرخ تاکسی منجر به کسادی کار آنها شده است .

این رانندگان، سیاست تاکسی‌های اینترنتی را اقدامی برای ورشکستگی تاکسی‌های فرودگاه تلقی کردند.

تجمع اعتراضی کشاورزان شرق اصفهان نسبت به بی‌آبی و فقرمطلق در روز دوم خود

کشاورزان شرق اصفهان

بنا به خبر دریافتی، کشاورزان شرق اصفهان، صبح روز شنبه ۲۸ بهمن‌ماه 96 در اعتراض به بی‌آبی و فقر مطلق در این منطقه، در دومین روز با به صف کردن تراکتورهای خود، اقدام به تجمع اعتراضی نمودند.

تعطیلی شرکت پترو صنعت جنوب و اعتصاب کارکنان پیمانکاری

شرکت پترو صنعت جنوب

یک گزارش خبری اعلام می‌دارد که شرکت پترو صنعت جنوب به دلیل عدم پرداخت بیمه بصورت کامل و نیامدن شرکت جدید بعد از ۷ ماه با اعتصاب کارکنان پیمانکاری تعطیل شد.

لازم به یادآوری است که شرکت پترو صنعت جنوب در سال ۱۳۸۲ با اهداف ارائه خدمات فنی و مهندسی به مجتمع ها و کارخانجات صنعتی، تاسیس گردیده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment