ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > خانواده شاهرخ زمانی در سالگرد شهادتش، اعدام سه زندانی سیاسی کرد را محکوم کردند

خانواده شاهرخ زمانی در سالگرد شهادتش، اعدام سه زندانی سیاسی کرد را محکوم کردند

خانواده شاهرخ زمانی
ایران – اجتماعی

خانواده شاهرخ زمانی در سالگرد شهادتش، اعدام سه زندانی سیاسی کرد را محکوم کردند

خانواده شاهرخ زمانی در سومین سالگرد شهادت وی، در اطلاعیه خود، اعدام ظالمانه سه زندانی کرد رامین حسین‌پناهی، لقمان و زانیار مرادی را محکوم کردند. آنها با مذمت هر نوع فشار و خشونت علیه نیروهای مترقی و آزادیخواه، از همه این نیروها خواستند که برای نجات کشور و آزادی مردم ایران، متحد شوند و طرحی نو در اندازند.

متن کامل اطلاعیه خانواده شاهرخ زمانی

هموطنان عزیز و نیروهای آزادیخواه

ساعت ۴ بعد از ظهر ۲۲ شهریور سال ۹۴ تلفن ناآشنا، خبر مرگ شاهرخ را در حالی به ما داد که ساعتی قبل با او‌ صحبت کرده بودیم. همه چیز روشن بود؛ او را در حالی که سه سال و نیم از حکم زندانش باقی مانده بود، کشتند تا شاید صدای آزادی خواهی خاموش شود.

ولی این‌ جنایت ناجوانمردانه نه به فعالیت نیروهای سیاسی و اجتماعی پایان داد و نه به قساوت نیروهای امنیتی و قضایی؛ بطوری که هم اکنون سه سال بعد از قتل شاهرخ، بحران سیاسی و اقتصادی، سرکوب آزادیخواهان، قتل و اعدام فعالان سیاسی و اجتماعی همچنان ادامه دارد.

در طی این دو سال گذشته دهها نفر از هواداران حفظ محیط زیست، فعالان سیاسی و اجتماعی، فعالان حقوق زنان و مدافعان حقوق بشر، تعدادی از اعضا کانون وکلا و انجمن‌های مدنی، عده‌ای از فعالان صنفی معلمان، کارگران، دانشجویان، تعداد زیادی از معترضان دی‌ماه و اعتراضات بعدی در شهرستاهای مختلف کشور و تعداد زیادی از دراویش و فعالان گروه‌های ملی و قومی، تحت عناوین کاذبی چون فعالیت علیه امنیت ملی، به هم زدن نظم اجتماعی و فعالیت جاسوسی بازداشت، زندانی، تبعید، اعدام و یا محروم‌ از حقوق انسانی خود شده‌اند.

سحرگاه هفدهم شهریور رامین حسین‌پناهی و زانیار و لقمان مرادی تیرباران شدند.

زندان‌های کشور مملو از فعالان سیاسی و اجتماعی است؛ سانسور و سرکوب ادامه‌ دارد؛ ناامنی شغلی، تورم و‌ گرانی افسارگسیخته دمار از روزگار مردم در آورده است؛ بیکاری، فقر، طلاق، اعتیاد، فحشا و خودکشی بیداد می‌کند؛ اختلاس، رشوه، قاچاق، رانت‌خواری و فساد مالی به رفتار عادی دولت‌مردان بدل شده است.

ظاهرا در شرایط فعلی راه گریز از بحران‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی وجود ندارد. حل آنها به همت یکپارچه و‌ مشترک همه نیروهای مترقی و آزادیخواه بستگی دارد.

ما خانواده شاهرخ زمانی به نام نامی شاهرخ و همه مبارزین راه ترقی و آزادی کشورمان، ضمن محکوم نمودن هر نوع فشار و خشونت علیه نیروهای مترقی و آزادیخواه، از همه نیروهای مترقی و آزادیخواه می‌خواهیم تا برای نجات کشور و برای آزادی مردم ایران متحد شوید و طرح نو بیاندازید.

زنده باد آزادی

خانواده شاهرخ زمانی

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment