ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > حکم ۶ سال حبس تعلیقی برای پرستو فروهر از سوی دستگاه قضایی

حکم ۶ سال حبس تعلیقی برای پرستو فروهر از سوی دستگاه قضایی

پرستو فروهر
ایران – اجتماعی

حکم ۶  سال حبس تعلیقی برای پرستو فروهر از سوی دستگاه قضایی

خانم پرستو فروهر فعال مدنی، نقاش و هنرمند و فرزند داریوش و پروانه فروهر، از سوی دستگاه قضایی به شش سال حبس تعلیقی محکوم شده است.

بنار گزارشات رسیده، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برای خانم پرستو فروهر، فرزند داریوش و پروانه فروهر، به اتهام «توهین به مقدسات از طریق طراحی صندلی با نماد عاشورا» و «تبلیغ علیه نظام» جمعا حکم شش سال حبس تعلیقی صادر کرده است.

اتهام “توهین به مقدسات و سیدالشهدا” به خانم پرستو فروهر به خاطر انتشار عکسی می‌باشد که شادی صدر وکیل و فعال حقوق بشر از خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد؛ در این عکس شادی صدر بدون حجاب بر صندلی‌ای نشسته که طراحی پرستو فروهر از نمادهای عاشورا بر آن نقش بسته است.

هرچند طراحی این صندلی‌ها پیش از انتشار این عکس انجام شده بود و در چندین نمایشگاه هم به نمایش درآمده بود اما مسئولان قضایی جمهوری اسلامی انتشار عکس شادی صدر نشسته بر این صندلی را مصداقی برای توهین به مقدسات از سوی پرستو فروهر ارزیابی کردند.

پرونده خانم پرستو فروهر با شکایت وزارت اطلاعات دولت روحانی تشکیل گردیده است. دادگاه پرستو فروهر در چهارم آذرماه ۹۶ برگزار شد.

خانم پرستو فروهر که آبان ماه سال گذشته برای برگزاری مراسم یادبود پدر و مادر خود به ایران سفر کرده بود، به دادسرای اوین احضار شد.

پیش از این نیز فرزند داریوش فروهر و پروانه اسکندری بارها با احضار و ضبط گذرنامه مواجه شده بود.

آقای داریوش فروهر دبیر کل حزب ملت ایران و وزیر کار دولت مهدی بازرگان بود که در اول آذر ۱۳۷۷ به همراه همسرش پروانه اسکندری در جریان قتل‌های زنجیره‌ای ترور شده و به قتل رسید.

آقای داریوش فروهر از جمله رهبران جبهه ملی ایران از سال ۱۳۵۶ تا ۱۳۵۸ بود تا این که در اوایل سال ۱۳۵۸ از جبهه ملی ایران جدا شد.

بلافاصله پس از چند روز از قتل آنها، محمد مختاری و محمدجعفر پوینده، از اعضای کانون نویسندگان ایران نیز ترور شده به قتل رسیدند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment