ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > حکم ۵ سال زندان برای خانم شامیرام عیسوی شهروند مسیحی

حکم ۵ سال زندان برای خانم شامیرام عیسوی شهروند مسیحی

شامیرام عیسوی شهروند مسیحی
ایران – اجتماعی

حکم ۵ سال زندان برای خانم شامیرام عیسوی شهروند مسیحی

در پی افزایش فشار بر اقلیت های مذهبی خانم شامیرام عیسوی ، همسر کشیش ویکتور بت تمرز از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به پنج سال حبس محکوم شده است.

بر اساس گزارشات رسیده، شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده، خانم شامیرام عیسوی شهروند مسیحی آشوری را به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی با تشکیل و اداره کلیساهای خانگی، شرکت در سمینارهای مسیحی در خارج از کشور، و همچنین آموزش رهبران مسیحی در ایران جهت جاسوسی» به ۵ سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

به گزارش وبسایت ماده ۱۸ دادگاه این شهروند مسیحی در ۱۶ دی ماه برگزار شده است. شامیرام عیسوی  نخستین بار در خرداد ماه ۹۶ به دادگاه انقلاب احضار شده بود و با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومان به صورت موقت آزاد شده بود.

همسر خانم شامیرام عیسوی ، کشیش ویکتور بت تمرز نیز در تاریخ یکشنبه ۲۱ خردادماه سال ۹۶، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده تشکیل شد و ایشان به ۱۰ سال زندان و دو سال ممنوع‌الخروجی از کشور محکوم شدند.

تا پیش از بسته شدن کلیسای پنطیکاستی آشوری شهرآرا در تاریخ ۱۱ فروردین ۱۳۸۸، کشیش ویکتور بت تمرز و همسر او شامیرام عیسوی ، از رهبران رسمی این کلیسا در تهران بوده­‌اند.

به دنبال افزایش فشار نهادهای اطلاعاتی – امنیتی و مداخله یوناتن بت‌کلیا، نماینده آشوری مجلس، کشیش بت تمرز از رهبری این کلیسا برکنار شد و جلسات این کلیسا که به زبان فارسی ارائه می­‌شد نیز پایان یافت.

تداوم و افزایش این فشارها بر شهروندان مسیحی و سایر اقلیتهای مذهبی در حالی صورت می‌گیرد که براساس ماده ۲۵ منشور حقوق شهروندی که در دولت روحانی رونمایی شده آمده است: « شهروندان از حق آزادی اندیشه برخوردارند. تفتیش عقاید ممنوع است و هیچکس را نمی­توان به صرف داشتن عقیده­ای مورد تعرض و مؤاخذه قرار داد. »

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment