ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اجرای حکم ضدانسانی ۷۰ ضربه شلاق در مورد عارف مرادی در قزوین

اجرای حکم ضدانسانی ۷۰ ضربه شلاق در مورد عارف مرادی در قزوین

عارف مرادی

ایران – اجتماعی

اجرای حکم ضدانسانی شلاق در مورد عارف مرادی شهروند روانسری در قزوین

روز چهارشنبه ۱۴شهریور۱۳۹۷، حکم غیر انسانی شلاق عارف مرادی شهروند اهل روانسر از توابع استان کرمانشاه کە ساکن شهرستان قزوین می باشد، در این شهر به اجرا گذاشته شد.

حکم ٧٠ ضربە شلاق، عارف مرادی شهروند روانسری در دادسرای قزوین بە اجرا در آمد. پیش‌ از این، یک منبع نزدیک بە خانوادە آقای مرادی، خبر اجرای این حکم را در آیندە نزدیک اعلام کرده بودند.

آقای عارف مرادی، پیش‌تر از سوی شعبە یکم قضائیه رژیم در قزوین، بە اتهام « همکاری با احزاب کرد اپوزسیون ایران، اقدام علیە امنیت ملی و جاسوسی برای اسرائیل» بە تحمل یک سال حبس تعزیری کە برای ٥ سال تعلیق شدە است و ٧٠ ضربە شلاق محکوم شدە بود. وی همچنین بە پرداخت ٦ میلیون تومان جریمە نیز محکوم شدە بود.

عارف مرادی در جریان اعتراضات زمستان سال گذشتە از سوی نیروهای ادارە اطلاعات بازداشت و پس از یک هفتە با وثیقە آزاد شدە بود.

نیروهای ادارە اطلاعات در حین بازداشت درب خانە آقای عارفی را به زور شکستە و بیش از بیست مامور بە منزل آنها یورش برده و پس از بازداشت، وی را در مقابل دیدگان خانوادەاش مورد ضرب و شتم قرار دادە بودند.

آقای عارف مرادی، فرزند یونس، متولد ١٣٦٥ و اهل شهرستان روانسر است کە چند سال است که ساکن قزوین می باشد.

وضعیت حقوق‌بشر در ایران شوک‌آور است

یادآوری می‌شود که اخیرا آقای فیلیپ لوتر، مدیرتحقیقات بخش خاورمیانه و آفریقای شمالی عفو بین‌الملل در رابطه وضعیت حقوق بشر در ایران گفته بود: «وضعیت حقوق بشر در ایران به نقطه بحران رسیده است. ابراز نگرانی‌های ملایم کافی نیست. ما خواهان واکنش جدی از سوی جامعه بین‌المللی هستیم. آنها باید از مقامات ایران بخواهند که حملات خود علیه مدافعان حقوق بشر از جمله وکلای حقوق بشری و فعالان حقوق زنان را متوقف کنند و بلافاصله و بدون قید و شرط کسانی که اخیرا بازداشت شده اند را آزاد کرده و تضمین کنند که هر فرد بازداشت شده از زمان دستگیری به وکیل دسترسی داشته باشد.»

بیشتر بخوانید: اعتراضات خیابانی مردم و فراخوان عفو‌‌ بین‌الملل به آزادی بازداشت‌شدگان‌

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment