ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > حوادث کارگری ؛ مصدومیت و مرگ ۵ کارگر در حوادث کاری، جمعه ۴ اسفندماه

حوادث کارگری ؛ مصدومیت و مرگ ۵ کارگر در حوادث کاری، جمعه ۴ اسفندماه

حوادث کارگر ی
ایران – کارگری

حوادث کارگری ؛ مصدومیت و مرگ ۵ کارگر در حوادث کاری جمعه ۴ اسفندماه

حوادث کارگری – کارگری حین کار با دستگاه در فیروزکوه جان باخت

روز پنجشنبه ۳ اسفند ماه، یک کارگر در کارخانه‌ای واقع در شهرک صنعتی امیریه فیروزکوه در حین کار با دستگاه جان باخت. این کارگر حین کار با دستگاه مفتول بوده که متأسفانه بر اثر سانحه جان می‌سپارد.
کارخانه ایی که در آن این رویداد دلخراش رخ داده است، شرکت فولاد سیم آسیا در فیروز کوه بوده است، مدیرعامل شهرک صنعتی امیریه فیروزکوه این خبر را تأیید کرده است. پیگیری هایی در این زمینه ادامه دارد.

حوادث کار در ایران به دلیل نبود وسایل بهداشت و ایمنی فردی، ناامن بودن محیط کار ، نبود  نظارت ایمنی کار و بی توجهی کارفرمایان به حفظ جان انسانها، آمار بشدت بالایی دارد، بطور میانگین در ایران روزی پنج ‌کارگر بر اثر حوادث کار ، جان خود را از دست می دهند.

مصدومیت و مرگ ۴ کارگر جوان کارگاه کارتن سازی منجیل آباد رباط کریم براثرمسمومیت گاز

حوادث کارگر مصدوم

۳ اسفند ماه، مسمومیت با گاز مونوکسید کربن موجب مصدومیت و مرگ 4 کارگر جوان کارگاه کارتن سازی منجیل آباد رباط کریم شد.
درهمین رابطه، مدیر عامل سازمان آتش نشانی رباط کریم گفت : ۴ کارگر جوان در کارگاه کارتن سازی واقع در منجیل آباد دچار مسمومیت شده بودند که ۲ نفر از آنان در دم جان سپردند و ۲ کارگر دیگر هم با تلاش ماموران اورژانس به بیمارستان رباط کریم منتقل شدند و نجات یافتند .

سید رضا موسوی مدیر عامل سازمان آتش نشانی رباط کریم، با بیان اینکه این کارگران برای گرم کردن خود با هیزم آتش روشن کرده بودند گفت : از آنجا که محل استقرار این کارگران دودکش و منفذی برای خروج دود هیزم ها نداشت آنان دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شدند .

مرگ و میر کارگران در ایران ناشی از «عدم رعایت ایمنی در کار» است. کارفرمایان عمدتا ضوابط ایمنی محل کار را رعایت نمی‌کنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment