ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > حمله یگان تکاور وابسته به نیروی انتظامی به خانه‌ها روستای انزا بدون حکم قضایی

حمله یگان تکاور وابسته به نیروی انتظامی به خانه‌ها روستای انزا بدون حکم قضایی

حمله به روستای انزا
ایران ـ کارگری

حمله یگان تکاور وابسته به نیروی انتظامی به خانه‌ها روستای انزا بدون حکم قضایی

ماموران نیروی انتظامی (تکاوران) بدون حکم قضایی به روستای انزا در استان بلوچستان حمله کردند. این اقدام ماموران نیروی انتظامی برای چندمین بار است که تکرار می‌شود.

بنابر گزارش کمپین فعالین بلوچ، ماموران موسوم به یگان تکاور وابسته به نیروی انتظامی ساعت ۳ بامداد روز سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، بدون در دست داشتن حکم قضایی برای تفتیش و بازداشت “مهاجران افغان” به منازل مردم یورش بردند.

در ادامه این گزارش آمده که ماموران در ادامه یورش خود حین تفتیش‌ اقدام به شکستن برخی وسایل منازل کرده و برخی از اشیاء قیمتی را به عناوین مختلف با خود برده اند که روستاییان از آن به عنوان”دزدی“ نام بردند.
یک منبع مطلع از ساکنان روستای انزا در باره  وسایل غارت شده از “موتور سیکلت، تلویزیون، پارچه و برخی از وسایل منزل” نام برد.

اقدام وحشیانه نیروهای انتظامی که در ساعات بامداد انجام شده باعث رعب و وحشت صاحبان منازل شده است.
همچنین وقتی ماموران در مقابل درخواست ارائه برگه قضایی مبنی بر اقدام خود قرار گرفتند “با تندی برخورد” کردند.
هفته گذشته در خطبه های نماز جمعه روستای انزا، مولوی عبدالاحد ملازایی با طرح این مساله خواستار رسیدگی مقامات شده است.

یادآوری می‌شود که در حمله وحشیانه دیگری در روز ۴ بهمن ماه، ماموران انتظامی و امنیتی به منازل مردم کرگان برای کشف و مصادره کالاهای مصرفی ” قاچاق“ و بر اساس شلیک این نیروها، یک جوان به ضرب گلوله به قتل رسید.
روز چهارشنبه ۴ بهمن ۹۶ در ساعات اولیه صبح ماموران سپاه پاسداران برای چندمین بار در چند ماه گذشته به مناطقی در بندر کرگان حمله کردند.
حمله این ماموران با هدف به اصطلاح مصادره ” کالای قاچاق“ صورت گرفت اما آنها به منازل و اموال عمومی مردم نیز خساراتی وارد شده است.
بر اساس گزارشات رسیده، ماموران ”زره پوش“ سپاه پاسداران در به بندر کرگان، با شلیک مستقیم یک جوان بلوچ به نام حسین ملاحی را به قتل رساندند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment