ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > حمله نیروی انتظامی به کارگران اعتصابی نیشکر هفت تپه در چهارمین روز اعتصاب

حمله نیروی انتظامی به کارگران اعتصابی نیشکر هفت تپه در چهارمین روز اعتصاب

هفت تپه
ایران – کارگری

حمله نیروی انتظامی به کارگران اعتصابی نیشکر هفت تپه در چهارمین روز اعتصاب

طبق آخرین خبرهای دریافتی، امروز چهارشنبه ۱۶ اسفند در چهارمین روز اعتصاب کارگران شریف و زحمتکش نیشکر هفت تپه که تنها خواسته‌شان دریافت دستمزدشان در آستانه سال نو می باشد، توسط نیروی انتظامی مورد حمله وحشیانه قرار گرفته اند.

یک کارگر: «جز حقوق های عقب افتاده خود، عیدی، پاداش ها و تعدیل وضعیت نیروهای طرف قرارداد پیمانکار چیز دیگری نمیخواهیم
هفت تپه و آینده هفت تپه برای ما مهم است»

یک کارگر نیشکر هفت تپه می‌گوید: با اینکه ۱۵ روز به پایان سال مانده است و مردم در حال خرید‌های شب عید هستند ما شرمنده زن و بچه هایمان هستیم و حقوقی دریافت نکرده‌ایم.
او اضافه می‌کند، مدیران شرکت قرار بود ۱۴ و ۲۸ هرماه حقوق های ما را پرداخت کنند که متاسفانه این وعده تحقق نیافت.

کارگران گفتند ما هفت تپه را خانه خود میدانیم و هیچکس خانه خود را روی سرش خراب نخواهد کرد ما قصد ضربه زدن به هفت تپه را نداریم ما جز حق و حقوق خود و زن و بچه هامون دنبال هدف دیگری نیستیم.
از دادستان شوش تقاضا داریم که حق و حقوق ما را بگیرد.

این کارگران زحمتکش در ادامه افزودند: حقوق های عقب افتاده، عیدی ها، بن شکر، پاداش کشت و تعدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری خواست ما میباشد این اعتراضی است به وضعیت معیشتی که الان داریم.
یک زمانی فیش حقوقی هفت تپه اینقدر با ارزش بود که به هر بانکی مراجعه میکردیم برای ضمانت می‌پذیرفت ولی الان شرایط عدم بروز رسانی حقوق و انجام وعده و وعید کارفرما باعث شده که ارزش فیش حقوقی ما پایین رود و با آن خرید یک پفک هم قابل ضمانت نیست.
ما کارگران دوست داریم که هفت تپه به اوج شکوفایی گذشته برگردد و به شاغل بودن در آن افتخار کنیم.

آنها افزودند بعد از آمدن کاظمی منتظر سر و سامان دادن به پرداخت ها بودیم که متاسفانه ایشان بدون سرصدا رفت و هیچ توضیحی در مورد چرا رفت را از کسی نشنیدیم.
کارگران گفتند درخواست های ما مثل روز روشن مشخص است اگر اعتصاب کردیم دنبال حق و حقوق زن و بچه هایمان هستیم که دم عید شرمنده آنان نشویم هفت تپه مال ماست

کارگران افزودند ما کارگران رو در روی هم قرار نخواهیم گرفت بلکه در کنار هم برای هفت تپه ای آباد تلاش خواهیم کرد بشرطی که کسی هم بحال و روز ما و خانوادهایمان هم توجه کند و حقوق مسلم ما را قبل از عید بدهد و ما را شرمنده زن و بچه نکند
کارگران گفتند ما جوانی خود را بپای هفت تپه گذاشته و انتظار داریم نماینده، مسئولین ارشد بیایند و از حقوق مسلم ما حمایت کنند
آنها گفتند اعتصاب ما فقط اعتراضی است به وضعیت معیشتی که انتظار داریم  مسئولین و بخصوص نماینده وارد شوند ،کمک کنند و حق مسلم ما که چیزی جز حقوق نیست را بگیرند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment