ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > حمله نیروهای امنیتی به تجمع مردمی در مهاباد

حمله نیروهای امنیتی به تجمع مردمی در مهاباد

حمله در مهاباد

ایران ـ کولبران

حمله نیروهای امنیتی به تجمع مردمی در مهاباد

روز یکشنبه۱۹شهریورماه کمیته هماهنگی اعتراضات کردستان برای حمایت از مردم بانه در کشار کولبران توسط نیروهای انتظامی و نیروهای سپاه فراخوان به تجمع در ساعت ۱۷۰۰ درمیدان چوارچرا مهاباد داده بود.این فراخوان در شبکه های اجتماعی به گستردگی پخش شده بود.

گزارشات رسیده از کردستان حاکی‌ست که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در شهر مهاباد به مردمی  که درصدد برگزاری تجمع اعتراضی در حمایت از کولبران بوده‌اند، حمله کرده‌اند.این تظاهرات که به فراخوان نهادهای فرهنگی و مدنی این شهر انجام گرفته، قرار بود که ساعت ۱۷ به وقت محلی انجام گیرد، با حمله نیروی انتظامی و مأمورین محلی آنها به خشونت کشیده شده است. گزارش‌های اولیه از دستگیری دستکم ۵ نفر در جریان این خشونت‌ها خبر می‌دهد.

گفته شده در میان این افراد یک فعال مدنی زن با نام کبری خالندی نیز وجود دارد که تمامی افراد مذکور توسط نیروهای جاش (مزدوران محلی) دستگیر و به نهادهای امنیتی منتقل شده‌اند.برخی گزارشات رسیده از مهاباد از حضور پررنگ نیروهای لباس شخصی و مزدوران محلی در خیابان‌های شلوغ شهر حکایت دارد.جو مهاباد هم‌اکنون امنیتی‌ست. این خبر در حال تکمیل می‌باشد…

یادآوری میشود که هفته قبل روزسه‌شنبه۱۴شهریورماه۱۳۹۶ و در پاسخ به فراخوان برای اعتصاب عمومی در بانه در اعتراض به قتل ۲کولبر توسط نیروی انتظامی مردم بانه مغازه‌های خود را بسته و دست به اعتصاب عمومی زدند.در همان روز و تجمع مردمی که برای اعتراض به قتل دو کولبر زحمتکش در مقابل فرمانداری بانه شکل گرفته بود با ورود نیروی انتظامی به درگیری و خشونت کشیده شد و بدنبال آن تعدادی از مردم بازداشت شدند.بدنبال این واقعه موج همبستگی با شهروندان بانه تمامی استان کردستان و برخی نقاط استان کرمانشاه را فرا گرفت.

در روزهای بعد تجمعات اعتراضی در مریوان، سنندج و کرمانشاه گزارش شد و در هر مورد نیروی انتظامی و مأمورین امنیتی با تهاجم به تجمع مسالمت آمیز مردمی اقدام به ضرب و شتم و بازداشت مردم نمودند.پس از یک هفته جو شهرهای استان کردستان کماکان ملتهب و نیروهای امنیتی برای جلوگیری از تجمعات مردمی در همه شهرهای استان کردستان حضور پررنگی دارند و به گشت زنی می‌پردازند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment