ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > حمله قلبی علی نوری در زندان اوین و تداوم بازداشت غیر قانونی وی

حمله قلبی علی نوری در زندان اوین و تداوم بازداشت غیر قانونی وی

آقای علی نوری
ایران – اجتماعی

حمله قلبی علی نوری در زندان اوین و تداوم بازداشت غیر قانونی وی

یک فعال مدنی به نام علی نوری ، که در جریان تظاهرات سراسری بازداشت شده است، روز یکشنبه ۲۴ دی ماه در زندان اوین دچار حمله قلبی گشته است.

آقای علی نوری روز گذشته ۲۴ دی‌ماه در زندان اوین دچار حمله قلبی شده و به بهداری زندان اوین انتقال یافته است؛ علیرغم وخامت حال این فعال مدنی، ولی مسئولان زندان تا کنون برای آزادی وی اقدامی نکرده‌اند.
فعال مدنی علی نوری ، روز نهم دی‌ماه در تهران بازداشت و به قرنطینه زندان اوین منتقل شده بود؛ او در این مدت در بند ۲۰۹ زندان اوین مورد بازجویی قرار گرفته است و در حال حاضر به بند شش زندان اوین منتقل شده و در آنجا به سر می‌برد.

از هفتم دی‌ماه، نیروهای امنیتی بازداشت شهروندان معترض را آغاز کردند و تا کنون بازداشت ۳۷۰۰ هزار تن از سوی مقامات تأیید شده است ولی آمار واقعی دستگیر شدگان خیلی بیشتر از این است.
بسیاری از دستگیر شدگان از حق دسترسی به وکیل محروم و تحت فشار برای اعترافات تلویزیونی هستند.

آقای علی نوری ، فارغ التحصیل معماری، عکاس، فعال مدنی و فعال کودکان کار، پیش از این نیز در روز چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳، پس از شرکت در تجمع کوبانی در مقابل سازمان ملل بازداشت شده بود.
وی بعد از بازداشت به بند ۲-الف سپاه منتقل و پس از تشکیل پرونده در دادگاه بدوی به هفت سال حبس محکوم شده بود.

این حکم از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران با تأیید اتهامات «اجتماع و تبانی علیه نظام» و «توهین به رهبری» به دو سال حبس کاهش یافت.
او در اوایل سال ۹۵ برای اجرای حکم بازداشت به زندان اوین منتقل شد. علی نوری در اسفندماه ۹۵ به صورت مشروط از زندان اوین آزاد شده بود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment