حمله دوباره به کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و بازداشت ده‌ها کارگر - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > حمله دوباره به کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و بازداشت ده‌ها کارگر

حمله دوباره به کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و بازداشت ده‌ها کارگر

فولاد اهواز
ایران ـ کارگری

حمله دوباره به کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و بازداشت ده‌ها کارگر

به کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، شب گذشته ۲۱خردادماه، در مقابل استانداری خوزستان در اهواز مجددا حمله کردند. گزارش‌های دریافتی به ایستادگی یکپارچه و متحدانه کارگران گروه ملی در مقابل سرکوب نیروهای امنیتی، اشاره دارد.

بر اساس گزارشات دریافتی، بدنبال دستگیری‌های گسترده کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز که دیشب در فلکه کیانپارس و حوالی آن رخ داد، صبح روز سه‌شنبه ۲۲خردادماه ۱۳۹۷، کارگران خشمگین و به جان آمده گروه ملی صنعتی فولاد اهواز دسته دسته و در صفوف متحد و به هم فشرده عازم محل استانداری خوزستان شدند و علیرغم حضور بسیار سنگین نیروهای سرکوب، موفق به تجمع در مقابل این استانداری شده و با سر دادن شعارهایی، خواهان آزادی فوری همکاران بازداشتی خود شدند.

این گزارش ادامه می‌دهد که به دنبال مقاومت و ایستادگی کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد اهواز ، نیروهای امنیتی که برای سرکوب کارگران معترض بسیج شده‌بودند، با تمام قوا به کارگران یورش برده و ۱۰ نفر از آنان را بازداشت کردند؛ اما علی‌رغم این یورش و بازداشتها، کارگران در صفی متحد به تجمع و اعتراض خود ادامه دادند و سرانجام، نیروهای سرکوب به ناچار دست از تعرض به کارگران برداشته و آنان را در حلقه محاصره خود گرفتند و با هدایت کارگران به سمت فلکه استانداری، اعلام کردند که فرماندار اهواز خواهان حضور در جمع کارگران شده است.

آخرین گزارشات درج شده در کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران، سخن از ادامه اعتراضات خیابانی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز دارد که علیرغم بازداشتهای گسترده دیشب و بازداشتهایی که صبح روز سه‌شنبه امروز ۲۲خردادماه در مقابل استانداری صورت گرفت، در صفوفی متحد و یکپارچه، بطور مرتب در حال سر دادن شعارهایی در حمایت از حدود ۶۰ همکار بازداشتی خود می باشند.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در تجمع پر شور خود مقابل استانداری شعار می‌دادند: “کارگر زندانی ،آزاد باید گردد”

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment